Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

et Laki i Glas Razuman

 

Jel' vi vodite decu da gledaju Transformerse, pa onda i sami gledate, ili zbog sebe idete u bioskop? (pitam bez trunke ironije, stvarno me zanima, nikad u životu mi nije palo na pamet da odem da gledam tako nešto)

Vodim decu, tačnije dete u sebi.

 

Pri tom, volim transformerse, kada se sklapaju, rasklapaju i tuču. Volim i svemirske brodove (sjajno odrađeni u ovom delu).

Link to comment

expendables 3 - strahotna glupost (još je i ((gistro)) leak-ovan 3 nedelje pre premijere, valjda da bi se nesretni avi lerner oprao unapred)...

 

naravno, očekivati bilo šta od te franšize je đajnorms lip ov fejt, al ovo je baš dno

Link to comment

Vodim decu, tačnije dete u sebi.

 

Pri tom, volim transformerse, kada se sklapaju, rasklapaju i tuču. Volim i svemirske brodove (sjajno odrađeni u ovom delu).

 

+1

 

dopada mi se ovo "vodim decu, tacnije dete u sebi"

 

nikad nisam razmisljao, "ovo je deciji film" moze samo da mi se ne dopadne ili dopadne.

Edited by hoffnung
Link to comment

Trudan si?

 

Transformersi su 100x bolji film nego što je ovo dobra šala, a složismo se da je film, tja, loš. 

 

Al ako sam trudan, zvaće se bebac optimus prajm bez obzira na pol. 

 

Edit: expendables - odustao posle prvog, tu baš ne očekujem ali NIŠTA. 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Optimus Prajm je robot mog života, kada mu ne guraju ovako debilne rečenice u usta.

Medjutim, kao i svaka devojka, imam crush na loše momke koji su pali andjeli. Volim i Megatrona/Galvatrona...jebeš ga.

Link to comment

Ne znam da li je ovo za filmski topic ali sam se iz nekog razloga tek sinoc nakanio gledati dr horribles sing along blog i sad moram ovaj kamen da skinem sa srca - Vidonara :Hail:

 

A ovo je definitivno off, ali me mrzi da dizem onaj pokojni topic. Ako neko zna gde ima eng prevod za cheap thrills bio bih mu veoma zahvalan. Lapi mi na kompu mesecima vec i ne znam u cemu je fazon. Imaju spanski, persijski, namibijski i ostali titlovi a engleskog ni za leka. I tako za jos par filmova, ali ovaj je najbitniji.

Edited by Ruxin
Link to comment

Nisam ništa napisao ni za jedan film što bi pokvarilo gledanje onima koji ga već nisu pogledali...

 

 

Mea culpa (2014)

 

Novi triler Freda Cavayéa, reditelja koji se izdvojio autentičnim nizom kriminalističkih filmova sa stiliziranim nabojem tautološke redukcije, simbolike i zaokruženosti. To su mu istovremeno i vrline i ograničenja. Prilično uspešan film. Ko voli ovakve krimiće, a nije gledao Cavayeve filmove, ima više njih da gleda prvi put.

 

 

20 ans d'écart (2013)

 

Nije potrebno mnogo dok se ne shvati da ovaj film ne ide nigde. Odviše je pomoidan i diskurzivan da bi se oslanjao na vazda snažnu francusku komediju, a opet jadno je konvencionalan i previše običan da bi mandrljao u stilu: Kaufman, Gondry, sa kojima je razvijao rad na filmu novopečeni scenarista ovog. Na kraju, niti je iskorišćen priličan potencijal za mnogo toga komičnog, a sam film se čudno srozao u podosta patetičnog.

 

 

La proie (2011)

 

Noiričan film upečatljivih ambijenata i solidnih obrta, pomalo opterećen licima i naličjima moralnosti likova, problemima kojima baš i nije sasvim dorastao. Zapamtio sam po ovom filmu starijeg brata onoga što je dobio Oskara za ono sranje od The Artista, vidim da glumi i u ovoj seriji što je daju oko deset na HRT 1.

 

 

Sabotage (2014)

  • According to director David Ayer, Sabotage was heavily cut by the studio in favor of delivering more of an action based film rather than a mystery thriller. The original cut of Sabotage was rumored to be close to 3 hours.
  • Kate Mara and Isla Fisher auditioned for the role that went to Malin Akerman. Later Akerman dropped out due to pregnancy and was replaced by Mireille Enos.

Dva velika problema, barem mi se tako čini.

 

 

Divergent (2014)

 

Početak jednog od mnogih serijala kakvi već godinama navlače publiku. Meni, jedan od zabavnijih, doduše.

 

 

The Good Doctor (2011)

 

Složeno-ironičan triler koji je vrlo gledljiv i prilično zanimljiv celim svojim tokom.

Link to comment

 

 

The Good Doctor (2011)

 

Složeno-ironičan triler koji je vrlo gledljiv i prilično zanimljiv celim svojim tokom.

 

Drago mi je da je još neko gledao ovaj film. Nekako sam bio siguran da će ostati neprimećen u ovoj hiperprodukciji filmova.

 

Sasvim solidan trilerčić koji vredi pogledati.

Link to comment

Boyhood-DE-Poster.jpg

Pogledah "Boyhood" (Richard Linklater, 2014) pre nekoliko dana i - 0_duga0000.gif

 

Film je sniman preko 10 godina i prati odrastanje Mejsona (Elar Koltrejn) a pored njega naravno i porodicu i razne turbulentne momente. Pored Itana Hoka u ulozi oca, Linklejter je za mamu odarbao Patrisu Arket a za Mejsonovu sestru sopstvenu cerku Lorelaj i meni licno su bili pun pogodak.

 

Mejson je sebe zacrtao vec u prvoj sceni, kada gotovo sanjarski lezi u travi i ceka mamu, da bi usledio ovakav razgovor:

 

"Uciteljica mi je rekla da nisi uradio svoj domaci po ko zna koji put?"

"Uradio sam ga ali ga nisam predao."

"Zasto nisi predao domaci uciteljici?"

"Zato sto ga nije trazila."

 

i njegovo decastvo je emotivno i karakterno nasledjivanje te slike (kada je imao 5-6 godina), uz (ocekivano) psihofizicko odrastanje.

 

Lepo ispricana i definitivno nesvakidasnje snimljena prica. Mislim da je deo magije i u tome sto gledamo izistinske dugogodisnje promene na malom - kao da odrasta tu ispred nas.  Zanimljivo je pitanje u kom momentu prestaje Mejson i kada pocinje Elar i koliko se oni smenjuju..takodje koliko je Linklejter stelovao scenario prema deckicu a koliko je bilo zamisljeno u startu (verovatno prema svojoj istoriji)?

Stvar je u tome sto mi gledamo skup dogadjaja i momenata u Mejsonovom zivotu koji se desavaju upravo tad, tj "sad" dok gledamo film. (Sve to je lepo zaokruzeno zavrsnom scenom) Recimo, u jednom poglavlju majka se preudala za coveka koji je sluzio vojsku i koji izrazava svoja nezadovoljstva ponasanjem svog posinka da bi u sledecem, bez ikakvog objasnjenja ili uvertire bilo jasno da ga vise nema. Sve sta znamo je trenutno stanje - majka kalkulise kako da prezivi sa tolikim racunima, Mejson se pakuje za odlazak na koledz, sestra je negde i to je sve. One koji su gledali neke od prethodnih Linklejterovih filmova poput "Posle svitanja" i "Posle sumraka" ovakav pristup nece zacuditi, posto je struktura tih filmova vrlo slicna.

 

Pored svega, a sigurno ne bi dalo ni potpunu sliku bez toga, "Decastvo" je i dokument danasnje Amerike jer se obazire na kulturu, tehnologiju, politiku, porodicu i socijalna pitanja..

 

@IMDB

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...