Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Frances Ha - prošetao me kroz set emocija i na kraju izmamio osmeh :). sladak film

 

 

The Selfish Giant - malko depresivna priča, velika lolčina za moj pokušaj da gledam bez (engleskog) titla. ne pokušavati ako niste iz okoline Bredforda :lol:  (ni sa titlom nije mnogo bolje, pošto je isti malo bolji od guglovog prevodioca)

Link to comment

Mayor (2013)

 

Poneki banalni dijalog je čini mi se jedina mana, što se, čini mi se, često dešava u savremenom ruskom filmu. Inače, i žanrovski, i kontekstualno uradio baš dobar posao.

 

Odlican je. Molio bih clanove foruma da daju preporuke za nesto slicno. Hvala unapred :)

Link to comment

CARRIE (USA, 2013)

 

drama / horror

 

carrie2013officialtrailer.jpg

 

unexcusable. čak i da se ne poredi sa de palminim čitanjem, ovo je težak pobačaj od filma. nema nikakve drame ni horora, sve razblaženo ko limunada. telekineza, iako se često koristi, potpuno zanemarena kao nešto u čemu se carrie pronalazi. a kako se koristi, maksimalno pojačano, što u stvari umanjuje horor efekat, i svodi sve na šokiranje, a na to se naviknemo već posle prvog iskustva i posle više nema efekta. svi glavni likovi su težak micast, posebno carrie i majka joj. obe su daleko od sissy spacek i posebno od piper laurie. šta će julianne moore tu nije mi jasno uopšte. još kad počnem da ga poredim sa de palmom, tu tek se vidi koliko je promašen ceo fudbal. uvodna sekvenca iz stare carrie, koja je otprilike u top 10 uvodnih sekvenci svih vremena, ovde je zamenjena... ne znam, nečim je zamnjena, nekim porađanjem, nekim...nešto, neam pojma... nancy allen, amy irving, zaboravljeni william katt, pa i džontra, daleko su bolje razrađeni likovi od ovih novih. jedino lik nastavnice fizičkog (judy greer) donekle dobacuje do onog lika iz starog filma. ovde je sve prenaglašeno, a tema je takva da je treba radti po "manje je više" šablonu. onako kako je radio de palma, pomalo onirička atmosfera malog mesta, duži kadrovi, mirno i spokojno, da horror polako izlazi iz filma. ovo je pokušaj da se uradi nešto između rimejka de palme i drugačijeg čitanja kingove novele, nezavisno od prvog filma, a na kraju je ni tamo ni vamo (neke scene su direktno preslikane iz prvog filma, a neke su "originalne"). mix je ispao loš i zato film ne valja.

 

3/10

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...