Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

iskreno, ja za njegove filmove moram da se pripremim fizicki, i psihicki. nije mi ono.. "e, sada cu da gledam trira" bas mi treba poseban trenutak za njega kako bih ga svario, jbg. meni su njegovi filmovi teski. sto se tice ovog filma, najvise mi je zbog minutaze, a opet me zanima kako je uradio psiholoski profil karaktera. iskreno, nemam pojma o cemu se radi. sa druge strane, dosta mi je znacio ovaj symetom uvid u isti. 

Link to comment

The Grand Budapest Hotel

grand-budapest-hotel-poster1.jpg

Možda i najbolji Wes Anderson do sada!

Zabavniji i od Steve Zissoua,a vizuelno raskošniji i od recentnog Moonrise Kingdom.

Sjajno prikazana atmosfera istočne/srednje Evrope kako u periodu između dva velika rata, tako i iz epohe komunizma.

Anderson dodatno razvija svoju, sada već prepoznatljivu, estetiku, ali pojedini detalji asociraju i na druge reditelje u širokom rasponu od braće Coen do Terry Gilliama. Podsjetio me je malo i na Parkerov The Road to Wellville,s tim što je u odnosu na njega superioran u svim elementima.

Internacionalna glumačka ekipa broji 20-tak poznatih faca, od toga 10-15 zaista velikih glumaca. Ima tu i stalnih Andersonovih glumaca (4, odnosno 6 glumaca iz dva gore pomenuta njegova filma). Predvodi ih Ralph Fiennes, koga sam prvi put gledao u pretežno komičnoj roli.

Jedina zamjerka mi je završetak. Za koju nijansu  je mračniji od onog kakvog sam očekivao a i priželjkivao.

Tokom većeg dijela filma sam se suzdržavao glasnog smijeha, da ne budem jedini u sali koji se smije kao budala, budući da znatan dio publike nije bio načisto da li gleda komediju ili ozbiljan film. Favorit mi je urnebesna sekvenca bjekstva iz zatvora, na tragu Monti Pajtona. Tu se već nisam mogao suzdržati.

Apsolutna  preporuka

 

+1

Nema se sta dodati. U stvari ima, odlicna muzika Alexandra Desplata, koja ce da se skine kolko odmah.

Jedina moja zamerka je sto film ne traje duze. Mogla je prica da se zacini sa jos nekim zanimljivim poglavljem.

U svakom slucaju uzivancija.. 

Link to comment

iskreno, ja za njegove filmove moram da se pripremim fizicki, i psihicki. nije mi ono.. "e, sada cu da gledam trira" bas mi treba poseban trenutak za njega kako bih ga svario, jbg. meni su njegovi filmovi teski. sto se tice ovog filma, najvise mi je zbog minutaze, a opet me zanima kako je uradio psiholoski profil karaktera. iskreno, nemam pojma o cemu se radi. sa druge strane, dosta mi je znacio ovaj symetom uvid u isti. 

+1

 

A u stvari sam došao da kažem kako sam posle poslednje scene sa Kristijanom Slejterom osetio fizičku mučninu. Suviše perverzno za moj ukus.

Link to comment

Dobra je Veronica, malo ga preterase s vracanjem svih zivih koji su bili u seriji vise od 5 minuta. Cak su i mrtvi dobili slide-show!

Edited by Calavera
Link to comment

Tokom većeg dijela filma sam se suzdržavao glasnog smijeha, da ne budem jedini u sali koji se smije kao budala, budući da znatan dio publike nije bio načisto da li gleda komediju ili ozbiljan film.

Isto. :D Mislim da je lik pored mene zaspao. Posle filma mi je izgledao kao da je upravo cuo da umire sutradan,

Edited by Fins fleet
Link to comment

Philomena

 

http://www.imdb.com/title/tt2431286/?ref_=nv_sr_3

 

Odličan film. Imao sam predubeđenje da je neka smaračina, međutim Frears je napravio stvarno jedan izuzetan film, hajde da kažem jedan od najboljih u njegovoj karijeri. Inače ne zna se ko je bolje odigrao ulogu Judi Dench ili Steve Coogan. Uživao sam gledajući ovo ostvarenje, napokon pogodak posle mediokritetskih ostvarenja poput Cheri, Tamara Drewe i Lay the Favorite.

Link to comment

The Grand Budapest Hotel

grand-budapest-hotel-poster1.jpg

Možda i najbolji Wes Anderson do sada!

Zabavniji i od Steve Zissoua,a vizuelno raskošniji i od recentnog Moonrise Kingdom.

Sjajno prikazana atmosfera istočne/srednje Evrope kako u periodu između dva velika rata, tako i iz epohe komunizma.

Anderson dodatno razvija svoju, sada već prepoznatljivu, estetiku, ali pojedini detalji asociraju i na druge reditelje u širokom rasponu od braće Coen do Terry Gilliama. Podsjetio me je malo i na Parkerov The Road to Wellville,s tim što je u odnosu na njega superioran u svim elementima.

Internacionalna glumačka ekipa broji 20-tak poznatih faca, od toga 10-15 zaista velikih glumaca. Ima tu i stalnih Andersonovih glumaca (4, odnosno 6 glumaca iz dva gore pomenuta njegova filma). Predvodi ih Ralph Fiennes, koga sam prvi put gledao u pretežno komičnoj roli.

Jedina zamjerka mi je završetak. Za koju nijansu  je mračniji od onog kakvog sam očekivao a i priželjkivao.

Tokom većeg dijela filma sam se suzdržavao glasnog smijeha, da ne budem jedini u sali koji se smije kao budala, budući da znatan dio publike nije bio načisto da li gleda komediju ili ozbiljan film. Favorit mi je urnebesna sekvenca bjekstva iz zatvora, na tragu Monti Pajtona. Tu se već nisam mogao suzdržati.

Apsolutna  preporuka

 

+1000

 

filmčina na kvadrat.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...