Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

mora da si bio naduvan :)

 

ajd nek neko izdvoji budapest ... pa da nam malo vise objasni sta je to toliko fascinantno u filmu. 

volim wesa i ovo je njegov najveci 'spektakl' sto je snimio...upravo zbog te grandioznosti prica je sadrzajno slabija, manje licna i prepuna 'freeze' momenata koji repeticijom nisu vise duhoviti. 

 

wes se odlicno snalazi u malim filmovima, nerdy fazona....pajtonovski fazon ovde izgleda kao botoks. 

scena skijanja kao da je iz drugog filma ubacena. hello??! 

 

lepo je pogledati ga, ali to besedenje da je film fantastican ne pije vodu. nije fantastican ali svakako je preporuka obzirom kakvi krsevi paradiraju trenutno. 

 

kao 1 romantiku koj voli kvalitetan mix drame i komedije, mene je dobilo to kako je 1 nostalgicna melanholija besprekorno sarmantno docarana.. sa sve hilerijus, stripovski/kartuniš scenama... bajkovita muzika [ruski folk + klasika, od koje se danima ne odvajam] koja savrseno uvodi u Zubrowku, pastelno obojenu zemlju snova izmedzu ratova -- Andersonov svet je fantasticno preveden u ovaj sauntrek...... zatim precizna kostimografija..... da ne govorim o hemiji izmedzu glumaca.. kao i o 1 sofisticiranoj strukturi filma......
 
mozda ovo nije Andersonov najbolji film, al je svakako najzreliji.... i definitivno moj najomiljeniji  :wub: 
Link to comment

Grand Budapest Hotel

jebote, kakva divota! verovatno najbolji wes do sada - izuzetno duhovit, prililčno dirljiv i neverovatno lep. sad kad sam ovo napisao, shvatio sam da me donekle podseća na la grande bellezza. ili na igrani fantastic mr fox. kako god, nisam skidao osmeh sa lica tokom celog filma. 

 

Pitam se samo u kojem bioskopu vi ovo gledate? Moze i na PM ako je odgovor taboo :)

Link to comment

mora da si bio naduvan :)

 

ajd nek neko izdvoji budapest ... pa da nam malo vise objasni sta je to toliko fascinantno u filmu. 

volim wesa i ovo je njegov najveci 'spektakl' sto je snimio...upravo zbog te grandioznosti prica je sadrzajno slabija, manje licna i prepuna 'freeze' momenata koji repeticijom nisu vise duhoviti. 

 

wes se odlicno snalazi u malim filmovima, nerdy fazona....pajtonovski fazon ovde izgleda kao botoks. 

scena skijanja kao da je iz drugog filma ubacena. hello??! 

 

lepo je pogledati ga, ali to besedenje da je film fantastican ne pije vodu. nije fantastican ali svakako je preporuka obzirom kakvi krsevi paradiraju trenutno. 

 

nisam besedio da je film "fantastičan", ali izuzetno duhovit svakako jeste (od cartoonish gluposti do sitno infiltriranih hintova), prelep je bez sumnje (i veoma mi drago da vidim ovoliko prostrane wesovske pejzaže), a emotivnost i intimnost je po meni uspeo da zadrži bez obzira na "veličinu" filma i što ne vidimo njegovu klasičnu disfunkcionalnu porodicu (mada je opet prisutna). tu je i ta doza tuge i usamljenosti umirućih svetova koja me je i asocirala na taj grand bellezza.

što se tiče scene skijanja koju pominješ, meni zaista ne iskače iz ostatka filma koji je i onako ispunjen sličnim pajtonovsko/pink panterovsko/mr foxovskim scenama. i ni malo se ne slažem sa konstatacijom da se wes u ovome nije snašao jer je dobar samo u staarim nerdy filmovima kada sam samo ja znao za njega il šta god.

 

edit:

 

Pitam se samo u kojem bioskopu vi ovo gledate? Moze i na PM ako je odgovor taboo :)

ja gledao na redovnoj projekciji u novom sadu.

Edited by scab
Link to comment

 

 

Sto je meni taj film bio konfuzan, shvatih u nekom trenutku da se mucim sa gledanjem :/

 

Meni je baš prijao, možda zato što o Islandu vrlo malo znam, pa mi je približio taj ambijent, jezik, atmosferu...

Pomalo me je podsetio na "Fargo" - glavni lik je inspektor koji stalno nešto jede (a klopa mu je veoma specifična).

Link to comment

dva nova filma i jedan iz prošlog veka:

novi, vrlo prijatni za gledanje i vrlo dobro urađeni, argentinski "kinez za poneti" i britanski "about time".

 

onaj prošlovečni a izvanredan, majk lijev "secrets and lies". tako dobro urađen kraj filma, proslava rođendana sa raspletm. jedan od najboljih u mojoj kolekciji.

 

pogledajte sva tri, ko nije

Link to comment

Gangster Squad (USA, 2013)

action / drama / crime

 

25884.jpg

 

pazi kad gledaš film gde te ni za trenutak ne zanima ni priča, ni likovi, ni njihove sudbine...ništa. 1/10. zlatna malina.

Link to comment

Gangster Squad (USA, 2013)

 

action / drama / crime

 

 

 

pazi kad gledaš film gde te ni za trenutak ne zanima ni priča, ni likovi, ni njihove sudbine...ništa. 1/10. zlatna malina.

gde nadje taj 1? nevidjeno los film.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...