Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

odgledao Ferarija. bas tanko i ravno u pravu je Lancia.

jedna stvar koja me izuzetno nervira je jebeno akcentovanje kao pricaju svi engleski ali sa italijanskim akcentom, eeej mateooooo a posle scena prica pop lagano latinski na misi - pa sto nisi umesto hoc est enim corpus rekao na engleskom DIS IZ MAJ BADIIII EJJJJJJ i malo rukama gestikulacija da znaju da je italijanski... :yess:

 

  • Haha 3
Link to comment

Pisacu ovde

Dina (2021)

Odmah da napomenem da nisam procitao ni jednu knjigu iz "serijala"nisam nesto ljubitelj tih velikih Sci-Fi svetova,tipa Star War-sa,Mass Efecta itd...vise sam za neke usamljeni brod u svemiru price  a la Alien.Kada sam prvi put odgledao Prisoners pomislio sam koji je ovaj Vilnev,opasno obecava..onda sam pogledao Incendies koji je odlican film i nakon toga sam gledao svaki njiegov sledeci.Iskreno imao sam velika ocekivanja,ali on bar meni nije opravdao ta ocekivanja.Sto se tice Dine,moram naglasati da mi se film svideo....meni koji ne znam nista o izvornom materijalu.Mislim da je odlicno docarao svet nama koji nemamo blage veze o tom svetu.Takodje jedan od osnovnih problema danasnjih filmova(malo cu ovo teze objasniti)je taj sto vas filmskom magijom ne dovedu na lokaciju gde se radnja desava.To je pre svega jer se ne snima na lokaciji,vec se dosta odradjuje u studiju..skoro pa sve.Opet sa druge strane Dina je uspela tim CGI da nas ovdede na Arakis,sto je po meni izuzetno tesko danas odraditi.Tokom filma se nigde ne gubi ta iluzija,cak iako znate da je to CGI,modeli..nemate utisak da je fejk.Odlicno je odradnjen dizajn vojnika,iskreno skoro pa svaki kadar za bilo kojom vojskom je bad ass.Ako bih mozda morao da izdvojim sta mi se bas videlo,to su scene sa Baronom...scena kad izgovara "My Dune" je brrr.Jedna od mana su mi tri "glavna lika"razumem ja da je mozda u knjizi tako,ali za svakog lika koji se pojavio u film sam se vise vezao nego za njih troje.Mozda ce zvucati harsh,ali sam stekao utisak da su glumci naspram njih,mnogo bolji glumci.Cak mi je i Mamoa bio ok.Bautista je meni odlican,iako je ovde imao malo vremena.E sad mozda najveca mana Dine ili ti VIlneva je sto je kod mene slucaj i sa Nolanom,gledate nesto sto bi trebalo da bude epic,da osetite masivnost onoga sto gledate na ekranu..da prosto ne mozete da odvojite pogleda sa ekrena.Vi to osecata da bi trebalo da je tako,ali u dubini osecate da nije.Tu mislim da nastaje razlika izmedju "genija"i dobrog reditelja.

Link to comment
20 hours ago, bestia said:

Pisacu ovde

Dina (2021)

Odmah da napomenem da nisam procitao ni jednu knjigu iz "serijala"nisam nesto ljubitelj tih velikih Sci-Fi svetova,tipa Star War-sa,Mass Efecta itd...vise sam za neke usamljeni brod u svemiru price  a la Alien.Kada sam prvi put odgledao Prisoners pomislio sam koji je ovaj Vilnev,opasno obecava..onda sam pogledao Incendies koji je odlican film i nakon toga sam gledao svaki njiegov sledeci.Iskreno imao sam velika ocekivanja,ali on bar meni nije opravdao ta ocekivanja.Sto se tice Dine,moram naglasati da mi se film svideo....meni koji ne znam nista o izvornom materijalu.Mislim da je odlicno docarao svet nama koji nemamo blage veze o tom svetu.Takodje jedan od osnovnih problema danasnjih filmova(malo cu ovo teze objasniti)je taj sto vas filmskom magijom ne dovedu na lokaciju gde se radnja desava.To je pre svega jer se ne snima na lokaciji,vec se dosta odradjuje u studiju..skoro pa sve.Opet sa druge strane Dina je uspela tim CGI da nas ovdede na Arakis,sto je po meni izuzetno tesko danas odraditi.Tokom filma se nigde ne gubi ta iluzija,cak iako znate da je to CGI,modeli..nemate utisak da je fejk.Odlicno je odradnjen dizajn vojnika,iskreno skoro pa svaki kadar za bilo kojom vojskom je bad ass.Ako bih mozda morao da izdvojim sta mi se bas videlo,to su scene sa Baronom...scena kad izgovara "My Dune" je brrr.Jedna od mana su mi tri "glavna lika"razumem ja da je mozda u knjizi tako,ali za svakog lika koji se pojavio u film sam se vise vezao nego za njih troje.Mozda ce zvucati harsh,ali sam stekao utisak da su glumci naspram njih,mnogo bolji glumci.Cak mi je i Mamoa bio ok.Bautista je meni odlican,iako je ovde imao malo vremena.E sad mozda najveca mana Dine ili ti VIlneva je sto je kod mene slucaj i sa Nolanom,gledate nesto sto bi trebalo da bude epic,da osetite masivnost onoga sto gledate na ekranu..da prosto ne mozete da odvojite pogleda sa ekrena.Vi to osecata da bi trebalo da je tako,ali u dubini osecate da nije.Tu mislim da nastaje razlika izmedju "genija"i dobrog reditelja.

Ja sam citao i knjige (jos uvek nisam zavrsio ali sam zato prvu presao nekoliko puta) a i gledao prethodne ekranizacije Dine. Uopste nisam nezadovoljan, zapravo sam veci deo filma proveo otvorenih usta, prevashodno omadjijan detaljima, lepotom dizajna svega u tom svetu i naravno neverovatnom muzickom podlogom. No, jedna stvar mi smeta a to je sto je svaka scena radjena u tom nekom polusumraku, u senkama, magli, prasini ili kisi, sa vecitim naglaskom na monumentalnost u svakoj sceni (dal vizualno dal u smislu bitnosti onog sto ce se desiti). Nema secenja tog tona sa nekim opustenijim prikazom zivota koji bi upravo bio dobar kontrast ovim drugim scenama. Ceo film je jedan veliki suspense, slicno sto je radio i u novom Blade Runneru.

 

Kaladan, koji je suprotnost od Arakisa, svet pun vode, zelenila i zivota o kome u knjizi Pol prica svojoj izabranici sa Arakisa, je prikazan kao neka stencuga usred Severnog mora. Taj svet treba upravo da bude antiteza teskog i surovog zivota na Arakisu i da pokaze sta moze da nastane od Dine kad dodje MuadDib. 

 

Link to comment
20 hours ago, bestia said:

Pisacu ovde

Dina (2021)

Odmah da napomenem da nisam procitao ni jednu knjigu iz "serijala"nisam nesto ljubitelj tih velikih Sci-Fi svetova,tipa Star War-sa,Mass Efecta itd...vise sam za neke usamljeni brod u svemiru price  a la Alien.Kada sam prvi put odgledao Prisoners pomislio sam koji je ovaj Vilnev,opasno obecava..onda sam pogledao Incendies koji je odlican film i nakon toga sam gledao svaki njiegov sledeci.Iskreno imao sam velika ocekivanja,ali on bar meni nije opravdao ta ocekivanja.Sto se tice Dine,moram naglasati da mi se film svideo....meni koji ne znam nista o izvornom materijalu.Mislim da je odlicno docarao svet nama koji nemamo blage veze o tom svetu.Takodje jedan od osnovnih problema danasnjih filmova(malo cu ovo teze objasniti)je taj sto vas filmskom magijom ne dovedu na lokaciju gde se radnja desava.To je pre svega jer se ne snima na lokaciji,vec se dosta odradjuje u studiju..skoro pa sve.Opet sa druge strane Dina je uspela tim CGI da nas ovdede na Arakis,sto je po meni izuzetno tesko danas odraditi.Tokom filma se nigde ne gubi ta iluzija,cak iako znate da je to CGI,modeli..nemate utisak da je fejk.Odlicno je odradnjen dizajn vojnika,iskreno skoro pa svaki kadar za bilo kojom vojskom je bad ass.Ako bih mozda morao da izdvojim sta mi se bas videlo,to su scene sa Baronom...scena kad izgovara "My Dune" je brrr.Jedna od mana su mi tri "glavna lika"razumem ja da je mozda u knjizi tako,ali za svakog lika koji se pojavio u film sam se vise vezao nego za njih troje.Mozda ce zvucati harsh,ali sam stekao utisak da su glumci naspram njih,mnogo bolji glumci.Cak mi je i Mamoa bio ok.Bautista je meni odlican,iako je ovde imao malo vremena.E sad mozda najveca mana Dine ili ti VIlneva je sto je kod mene slucaj i sa Nolanom,gledate nesto sto bi trebalo da bude epic,da osetite masivnost onoga sto gledate na ekranu..da prosto ne mozete da odvojite pogleda sa ekrena.Vi to osecata da bi trebalo da je tako,ali u dubini osecate da nije.Tu mislim da nastaje razlika izmedju "genija"i dobrog reditelja.

Dina je snimana na lokaciji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:Jova:

Prastajte. Off I go.

Link to comment

Odgledao Ferarija

https://www.imdb.com/title/tt3758542/?ref_=fn_al_tt_1

 

Solidno odrađeno, ništa spec. Moj utisak je da mora da se uradi neka serija o Ferariju a ne film. Ovo je bio samo segment iz njegovog života. Osećao sam se posle odgledanog filma kao da sam video trejler za seriju, ništa ni više ni manje.

Znači solidan trejler, dajte sada tu seriju.

 

Link to comment

napoleon

 

kakva tankosavatm

:fpalm:

 

razvlačenje sa žozefinom, i po par sekvenci za austerlitz, borodinsku bitku i nešto više za vaterlo

ne može se pobediti vekovna anglosaksonska propaganda

:fantom:

 

 

 

ona serija sa klavijerom, izabelom roselini i depardjeom je remek delo za ovo

 

greota

  • +1 3
Link to comment

Mislim da je ovo prvi film koji gledam sa Stivom, a da nije nekog ubio/prebio :D. On je bas faca :wub:

Natali je lepa kao san.

 

MV5BN2RkNjRlYzQtYjEwYi00Njk5LTg5ZmItZGI4MjQ5OWY2NmY0XkEyXkFqcGdeQXVyMTUzMDUzNTI3._V1_FMjpg_UX1000_.thumb.jpg.1d2e0b46a5f78099e081a231d5e98851.jpg

 

  • +1 6
Link to comment

 

 

 

совьетикъ menage a trois,

povremeno neminovno tone u sampitu, ali ima taj neki egzistenz antonionijevski.

Link to comment

Heathers

 

Ništa spektakularno, ali Vinona :wub:

 

E da, malo je creepy momenat vezan za devojku koja u filmu pominje tumor na mozgu, a kasnije u pravom životu umire od istog.

Edited by Milošica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...