Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

3 hours ago, Patty Lee said:

@morgana Ne mogu da opišem koliko neću gledati ni Barbi ni Openhajmera, ali uredno pratim sav hajp i this is for you:

 

 

 

 

tenks, carski, ja se uglavnim oblacim ko openhajmer btw

 

greta gervig je vise nego dobro sklopila barbi, margo je bombona ali rajan gosling je ukrao film.

 

Link to comment
13 hours ago, morgana said:

 

 

tenks, carski, ja se uglavnim oblacim ko openhajmer btw

 

greta gervig je vise nego dobro sklopila barbi, margo je bombona ali rajan gosling je ukrao film.

 

 

 

Moram nekako da vidim tu Barbi u bioskpu, a Openhajmera sam smislila da cu svakako preskochiti.

Ne znam ali hajpovanje choveka koji je svesno napravio tool da pobije desetine hiljada civila mi nije bas prijatno. Kako ono bi, One doesn't have to operate with great malice to do great harm. The absence of empathy and understanding are sufficient.

no empathy - > no responsibility. Onda moze sve.

Link to comment

Mislim da jako grešiš sa takvim stavom, to je svakako fascinantna priča i sigurno nije hejlovanje čoveka koji zaslužan za pravljenje A bombe, naprotiv

  • +1 1
Link to comment

Pa nije Openhajmer bio bas bez empatije i bio je svestan sta pravi, ali bio je tu i visi cilj...

 

Mislim, istorijski, sta su u filmu zbrčkali, to ne znam...

 

Edit: zbam da je Fermi kada je napravio pevu nukleranu reakciju, bio recimo vrlo neraspolozen i da je imao izjavu u stilu da sad mozemo unistiti ceo svet ili tako nekako... Svi su oni znali koje sranje prave, ali trebao se rat zavrsiti a i civlna upotreba je trebala biti u stvari vrh rada...

 

Nije problem u naucnicima nego u nasem ustrojstvu sveta i budalama koje ga vode...

Edited by radisa
  • +1 4
Link to comment

Meni se zapravo gledaju oba filma ali mi je ova Barbenhajmer fora bukvalno bila potrošena poslije prvog mima. Neopisivo smara, a sad je recikliraju uzduž i poprijeko. 

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

Pa nije Openhajmer bio bas bez empatije i bio je svestan sta pravi, ali bio je tu i visi cilj...

 

Mislim, istorijski, sta su u filmu zbrčkali, to ne znam...

 

 

 

Uz to nije sam pravio, nego citav tim naucnika, a on je bio vodja projekta. A cilj je bio spreciti Hitlera da prvi koristi atomsku. I posle je bio zestoki protivnik hidrogenske bombe svestan da bi njeno koriscenje proizvelo jos strasnije posledice. 

 

Kompleksna su ta pitanja..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 4
Link to comment
42 minutes ago, James Marshall said:

…ali mi je ova Barbenhajmer fora bukvalno bila potrošena poslije prvog mima. Neopisivo smara, a sad je recikliraju uzduž i poprijeko. 

Sve nervira. SVE. 

Fuck it, na kraju ću gledati novu Nemoguću misiju.

Edited by Patty Lee
  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Mel said:

 

 

Moram nekako da vidim tu Barbi u bioskpu, a Openhajmera sam smislila da cu svakako preskochiti.

Ne znam ali hajpovanje choveka koji je svesno napravio tool da pobije desetine hiljada civila mi nije bas prijatno. Kako ono bi, One doesn't have to operate with great malice to do great harm. The absence of empathy and understanding are sufficient.

no empathy - > no responsibility. Onda moze sve.

 

sve su vec rekli drugi, covjek nije znao sta pravi, a nedvojbeno je bio na pravoj strani. sve ostalo je revizionizam.

 

nije ni gavrilo princip znao da ce milioni da izginu, bio je antikolonijalista prije antikolonijalizma, i kad ga vec pominjem, a vidim po mrezama taj diskurs da je zlocinac, njegov slucaj je bas lakmus.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

sve su vec rekli drugi, covjek nije znao sta pravi, a nedvojbeno je bio na pravoj strani. sve ostalo je revizionizam.

 

nije ni gavrilo princip znao da ce milioni da izginu, bio je antikolonijalista prije antikolonijalizma, i kad ga vec pominjem, a vidim po mrezama taj diskurs da je zlocinac, njegov slucaj je bas lakmus.

 

Kako mislish nije znao shta pravi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...