Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

2 hours ago, autsajder said:

Nije nije

 

  Reveal hidden contents

Ima još jedan kratak kadar nakon okršaja. On leži na tijelu glavnog vuka, reklo bi se da ga je sredio, i tako valjda čeka da ga poždere ostatak čopora. Ili su se ostali razbježali poslije smrti strašnog vođe.. Ostaje na slobodno tumačenje.

 

Dobar film :happy:

 

Koji film?

Link to comment

the irishman

 

dede glume dede od dede režisera. dosta je zbrkan stilski. ništa novo, ništa posebno. gledanje da ti prođe vreme.

de niro izgradio lik, peši dobar, paćino glumi lika iz mirisa žene, ali sa čulom vida

interesantno mi je bilo jer sam nedavno čitao american tabloid jamesa elroya koji je praktično iste tematike. hofa, kenedijevi, sam g, teamsteri, kuba...

 

 

Link to comment

Isti utisak za Irca - previše mlohavog vajbа. Ali lijepi su automobili, a zbog Paćina sam usred noći prekopavao frizer u potrazi za sladoledom. Našao nešto nalik na minijaturni the thing - deformisani kornet sa miksom višnje i čokolade u aromi smrznutog spanaća. Leglo uz film.

 

21 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Koji film?

 

The Grey iz 2011

 

Meni su ovakvi filmovi postali nadoknada za kompletan žanr horora, od kojeg sam skoro potpuno odustao ima čitava decenija. Ne mogu više da svarim zombije, duhove, besmislene masakre.. Postalo mi je preintenzivno, uznemirim se na nezdrav način. Kao da mi bacaš s leđa petarde pod noge - pa naravno da ću da se istraumiram na takve vulgarne provokacije. Ima i ovdje neprirodnih elemenata u ponašanju zvijeri, ali je ipak u osnovi filma praiskonski strah da će me pojEde veliki zli vuk. To može da prođe.

 

Na temu preživljavanja u surovoj prirodi, vrlo dobar je Arctic sa Madsom Mikelsenom. Glumi čovjek da se smrzneš.

Link to comment
7 minutes ago, autsajder said:

The Grey iz 2011

 

Meni su ovakvi filmovi postali nadoknada za kompletan žanr horora, od kojeg sam skoro potpuno odustao ima čitava decenija. Ne mogu više da svarim zombije, duhove, besmislene masakre.. Postalo mi je preintenzivno, uznemirim se na nezdrav način. Kao da mi bacaš s leđa petarde pod noge - pa naravno da ću da se istraumiram na takve vulgarne provokacije. Ima i ovdje neprirodnih elemenata u ponašanju zvijeri, ali je ipak u osnovi filma praiskonski strah da će me pojEde veliki zli vuk. To može da prođe.

 

Na temu preživljavanja u surovoj prirodi, vrlo dobar je Arctic sa Madsom Mikelsenom. Glumi čovjek da se smrzneš.

 

Hvala.

 

Ja sam na primer na drugoj strani ekstrema. Meni pa više ništa nije strašno, bukvalno sam oguglao te su mi svi oni uglavnom dosadni :(((

 

Eh, gde je sretno vreme kada se upišavalo u gaće od Evil Dead-a...

Link to comment

Ne znam gde da postavim pitanje, pa ću ovde, pošto je najfrekventiji topic na Filmu:

Koji horor filmovi imaju tematiku iz lovkraftskog univerzuma, ili makar kosrite njegovu mitologiju? 

Link to comment

nego kad smo kod horora i tradiconalnog kukanja kako ih više nema - jel neko na ppp-u uspeo da primeti do sad da zapravo živimo zlatno doba horora? :fantom:

 

robert eggers, ari aster, jordan peele, mike flanagan....kad smo bre poslednji put imali toliko ozbiljne ljude u žanru? pa gde je andre ovredal, gde su dragulji od heroroša poput it follows, gde je komercijalna scena koju baš i ne pratim toliko ali gde smo imali jako, jako uspešne filmove poslednjih godina (james wan, a quiet place, it...)

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
41 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne znam gde da postavim pitanje, pa ću ovde, pošto je najfrekventiji topic na Filmu:

Koji horor filmovi imaju tematiku iz lovkraftskog univerzuma, ili makar kosrite njegovu mitologiju? 

Imaš ovde neku listu, verovatno bi vredelo pročeprkati po blogu pošto tag Lovecraft ima 129 rezultata, nešto od toga su filmovi.

Link to comment

Koji je po vama dobar horor film?

 

 

Ne pratim taj zanr, zombiji me bas ne zanimaju, duhova nesto i nema kao i vampira (njih volim)

al kad pomislim na horor tu su mi halloween, rosermary's baby i shining... i leptirica

 

 

zadnjih par godina sam procitala dosta dobre skripte horore, ziva se istraumirala, al pitanje je da li ce ugledati svetlo dana. 

Edited by mustang
Link to comment

nemam pojma koji je najbolji, još manje koji je najstrašniji, ali kao style over substance tip moram reći da je moj omiljeni u prethodnih par godina verovatno it follows.

 

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
12 hours ago, Ravanelli said:

the irishman

 

dede glume dede od dede režisera. dosta je zbrkan stilski. ništa novo, ništa posebno. gledanje da ti prođe vreme.

de niro izgradio lik, peši dobar, paćino glumi lika iz mirisa žene, ali sa čulom vida

interesantno mi je bilo jer sam nedavno čitao american tabloid jamesa elroya koji je praktično iste tematike. hofa, kenedijevi, sam g, teamsteri, kuba...

 

 

E, to je i meni palo na pamet dok sam gledao The Irishman. Bolje da su ekranizovali American Tabloid, ispalo bi sto puta bolje.

Link to comment
1 minute ago, Host said:

Meni su najstrasniji filmovi Riana Johnsona :fantom: 

 

nah, suviše je to tesan žanr za takvog 1 umetnika koji je uspeo da napravi pametan film čak i za star wars publiku :happy:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...