Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Noz u ledja 

 

Ovaj je u isto vreme pokusao napraviti klasicni ala Herkul Poaro triler i parodiju na klasicni ala Herkul Poaro triler i nije se odlucio u kom pravcu bi film trebalo da ide pa je sve to spojio. Nije dovoljno smesno da bude dobra parodija a ono sto je smesno gusi dobar triler pa nije bas napeto i uzbudljivo. 

 

Bolje je pogledati Herkula Poaroa i ustedeti vreme.

Link to comment
On 17.1.2020. at 6:50, djeneralche said:

I Lighthouse i Parazit su prilicno losi filmovi. Ili gadan deda rastem.

 

Nisam još gledao ovaj prvi, ali mi je drugi legao k'o budali šamar, možda zato što i sam radim "pomoć" po bogataškim kućama, pa mi je prepoznatljivo donekle.

 

Inače, sad vidim da sam Đokeru™ dao 8 na imdb-u, a pojma nemam zašto, valjda me poneo utisak posle filma (Uakin jeste glumački powerhouse). Midsommar, koji je tolike oduševio, meni je bio baš onako do zla boba samo-udovoljavajući... Ad Astra je bio tačno što sam očekivao (što nije naročito dobro... Isto važi i za Hollywood.) The Irishman... Samo da kažem, CGI de-aging je 1 zlo. 

 

Zahvaljujući imdb arhivi sam se opsetio da me je najviše oduvao (od skorašnje produkcije) Apollo 11. To sam gledao na gigantskom platnu u IMAX bioskopu i sve vreme mi je donja vilica bila na podu. (OK, to je za 10 više kao doživljaj, ne toliko kao "filmska umetnost"... Mada ni tu nemam zamerke.)

Link to comment

i meni je bio okej, ume shane black još da zabiberi. nije boy scout, ali šta jeste? :sleep:

 

the two popes je već pravo dobar, 1 preporuka. neki će možda zameriti što film izbegava da daje odgovore na bitna pitanja™, no meni se taj laserski fokus na odnos dvojice papa dosta svideo. znam da je cela stvar skroz fiktivna, ali ipak, fino napisano i odglumljeno.

Link to comment

spacer.png

 

1917 - Kakav rediteljski majstorluk, vrhunski snimljeno. Kada je Spielberg snimio Rajana, svi su pricali o sceni iskrcavanja, ali Mendes podigao letvicu. Uz Dunkirk sigurno najbolji ratni film u poslednjih 20 godina..

Link to comment

1917 - slabo. Po najboljoj tradiciji partizanskih filmova nas heroj puca i ne puni a Svabe sa 5 metara nisu kadri da pogode vrata od ambara.

 

Inace se slazem da je lepo snimljen i da su se bas potrudili oko scenografije i takoto. Ali prica dozlaboga suplja.

Link to comment

Meni se ne dopada to iskakanje pojedinih reditelja iz onoga sto je bio njihov prirodni stvaralacki habitus. Recimo Nolanova i Mendesova energija i kreativnost mogla je biti konstruktivnije kanalisana u smislu da su mogli da snime nesto mnogo dinamicnije i inovativnije, nego sto je to obradjivanje nekog ratnog, istorijskog dogadjaja. 

 

Sta mislite o Marriage story? Da li je gledao neko?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...