Jump to content
IGNORED

Šta vozite?


nesha taxista

Recommended Posts

Nisam mogao da mu ošacujem startnost jer je mesto dešavanja civilizirana Europa, uske ulice, nepodesno za jak srpski/turski start do samog kraja. Kada motor startuje jedini način da se to provali je po indikatorima koji se aktiviraju na tabli. Nema zvuka ni za lek. Kada se pritisne gas oseti se blagi klik pod nogom, slični kao kod primitivnih električnih vozila tipa viljuškari, ali opet bez zvuka. Na autoputu iz 60 predje u 120 sa manje-više istom agilnošću kao i prosečna 1.6 makina.

 

Dizajn mu je definitivno jača strana. Spolja izgleda kao Cayenne sa lepše izvučenim linijama. Unutra je bela/bež kožna varijanta, šiber i pleksiglas panel umesto neba. Mesta koliko hoćeš, dobra i tiha klima. Onaj džinovski iPad™ na konzoli fakat treba savladati pre nego što se krene u vožnju.

 

Od ushićenja sam kompletno zaboravio da pitam koliko drži baterija i koliko mesta za punjenje ima u blizini.

On još uvek ne može na običnu utičnicu, ili je samo brže puniti na nečem drugom, a za nedaj bože može i običan šteker?

Link to comment
  • 4 weeks later...

Elem, kao što obnarodovah juče na vacap topiku, moje novo vozilo je Honda Civic 1.8 5D PE Sport, 2008. godište.

Auto je praktično decenijski san™ i iako sam se trudio da budem open minded i razmotrim sve solucije, ništa nije moglo da nadomesti pre svega civic-ov enterijer, a onda i hondinu pouzdanost i sve ostalo što je kod ovog auta meni barem nekako.. Savršeno.
 

Budžet je bio 6, 6.5k Burazer mi je non stop govorio o hondi njegovog ponajboljeg ortaka koga i sam znam praktično ceo život. Ali 7k mi je delovalo (tačnije jeste) baš velika para za mene, i nadao sam se da mogu da prođem jeftinije sve dok... Nisam otišao da vidim prva tri. Jedan je bio ok, bež enterijer, praktično nove gume, ali očigledno udaran, zamenjen far, lajisne oko točkova dve svetlo dve tamno sive i sl.. Malo sam ga provozao, nekako nisam bio oduševljen, a drugi model od istog prodavca je posebna priča, u gepeku neka dva zvučnika na dasci, kablovi i žice na sve strane, nema upaljača, ona plastika pored njega skinuta viri neko sranje, verovatno je nešto budžio za zvuk. izlepljen nekim nalepnicama u servisnoj "koja je full održavana" razlika između 2 servisa 4 godine... Treći je bio komedija. Iako na slikama deluje ok, car ga oprao, enterijer isto, deluje iznutra stvarno ok, ali nazad... Prostor između haube i zadnjeg stakla na gepeku bukvalno 2cm ako ne i više, branik zadnji na ćoškovima visi, sve se drma, klima, krilo i branik se ne uklapaju tipa 1CM, obe lajisne ispod vrata bukvalno na ćoškovima prikačene ali vise i imaju lufta 5cm, tipa pipneš je ona landara, visi... "Ne da ispod 6". Kada sam sve to video, skontao sam da 7k možda i nije toliko puno para... Kontao sam da bolji primerak će me košta barem 6.5 soma + registracija + ko jebeno zna šta još i već u povratku smo se čuli sa burazovim ortakom i krenuli su pregovori.smile3.gif
 
Evo i šta su razlozi što sam rešio da dam nemalu sumu para za mene smile3.gif
 
1. Prvi vlasnik
2. Garažiran
3. Neudaran, nisam zagledao, ali nisam ogrebotinu video na njemu
4. Održavan u zvaničnom servisu, svi servisi zavedeni u knjižici, samo datumi, kontam da mogu da odem tamo da mi izvuku šta je sve rađeno? 
5. 160.000km 
6. Rezervni nov točak plaćen 200e koji ne ide u taj auto, već neka pena
7. Ugradio neki anti radar, 300e plaćeno (meni ne treba, videću šta ću sa tim verovatno će u prodaju, ako vađenje nije neko cimanje)
8. Ugrađeni xenoni
9. Ugrađeni parking senzori
10. 4 rezervne zimske gume
11. Mali servis rađen na 160.000, sada ima 162.000, dakle miran sam i tu praktično godinu dana.
12. Autu ističe registracija 20. jula pa mi je spustio cenu na 6800 dakle dobio sam ga i godinu dana regovanog.
13. Pun rezervoar (dečko je car smile3.gif )
14. Gepek kao nov, sve lepo upakovano, dizalice, čuda, alati, shell ulje i taj točak, sve kao novo smile3.gif
 
Eto, ako dodamo sve na i ovako fenomenalan paket opreme, koliko sam skontao, senzori kiša, svetla, kožni volan (ako se ne varam, ovi što sam gledao imali su plastične tj gumene?), čak i klima u kaseti, ne znam ni sa šta sve - mislim da sam prošao i više nego dobro. 
 
Inače, samo sedenje u njemu je baš ono što sam želeo i zamišljao, kao voženje enterprajza. Sve sija, volan je perverzija čista sa onim dugmićima, ceo dizajn enterijera je savršen bez preterivanja, dobra preglednost, udobnost, a nije ni da mu spolja manjka bilo čega, naprotiv! Rekao bih da sam zadovoljan, ali to bi bilo potcenjivanje biggrin.png
 
A da, ide lepo glatko, ne znam da li se apsolutno BILO ŠTA čuje u vožnji.. Maaalko škripi kvačilo (alu su pedale), ponekad zaškripi prozor moj kada ga spuštam i jedina falinka bila bi što se levi retrovizor skupi samo do pola, al daleko da mi to predstavlja neki problem. biggrin.png
 
Potrošnja je solidna, juče sam sticajem okolnosti bio do Niša i nazad, prosečna je bila manje od 7 litara od kada sam ga odvezao od njega do povratka do zgrade sinoć tj jutros ali je po gradu bila tipa 10, ako ne i više..  Ja ne vozim auto prečesto, tu sam na oko 10k ili malo manje godišnje, kontam i nadam se da gorivo neće biti značajan izdatak. smile3.gif
 
9HiILx9.jpg
Link to comment

Meni se više čini kao da je bila generalni sponzor ove kupovine  :lol:

 

:D

 

Jbg, ja se nadam da je bila dobra kupovina, burazov ortak je dobrostojeći, nikad ga ne bi vozio da mu fali bilo šta, a da on to zna, siguran sam. On samo odveze u servis i kaže im da urade šta treba, kontam da su ovi bili slobodni da čak urade nešto ponekad što i nije moralo. :D

 

A što se tiče utiska u vožnji i to, šta reći ne zovu ga svemirac džabe. Svrš, pogotovu noću kad zasija tabla u punom sjaju. 

Link to comment

daj nam fotku kako izgleda tabla :) i ova honda uopste ne lici na americku hondu. i ne razumem kakva pena umesto rezervnog tocka?

 

cestitke :)

Edited by mustang
Link to comment

daj nam fotku kako izgleda tabla :) i ova honda uopste ne lici na americku hondu. i ne razumem kakva pena umesto rezervnog tocka?

 

cestitke :)

 

Biće kad je uvatim noćom™. Ta pena se valjda koristi da napuni bušnu gumu što ti posle omogućava da odeš do najbliže pumpe objekta ili vulkanizera™. Kažem valjda, to je samo moja pretpostavka. :)

 

Svaka čast i srećno! Da li ima lanac ili kaiš za bregastu osovinu i da li je DOHC?

 

Ima lanac. A ovo DOHC sam morao da guglam i sad mogu opušteno da ti kažem da - nemam pojma da li je DOHC. :)

 

Hvala oboma. Evo još par slidža posle prvog pranja i obećavam da neću više da ga spominjem. :D

 

 

 

JVVPv6U.jpg

 

 

EwsMmmD.jpg

 

HvJDIXa.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...