Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Izvini molim te, dve godine pišem o burnoutima nas u školama, onda me pitate da li se išta radi tamo

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Izvini molim te, dve godine pišem o burnoutima nas u školama, onda me pitate da li se išta radi tamo

Nisam mislio u smislu da niko ne radi na tome vec da mozda ne uspeva zbog zakona ili pritisaka da se puno postigne. 

Link to comment
34 minutes ago, Shan Jan said:

Nisam mislio u smislu da niko ne radi na tome vec da mozda ne uspeva zbog zakona ili pritisaka da se puno postigne. 

Previše je svega. I zahteva i slučajeva, i samog nasilja....očekivanja od nas da imamo čarobni štapić. Ili pak okrivljavanja. Najviše volim situacije kad se sukobe deca, i onda svaki roditelj tvrdi da mi "štitimo" onog drugog. Rogat si kako god da okreneš. 

 

S druge strane, ako imamo savesti, mi pucamo. Nisam jedina, znam ih koliko hoćeš. 

 

Što se tiče članaka, ne znam. Ima naravno i zataškavanja i svega, ali se druga strana retko čuje i čita o njoj - ima i dosta (i rekla bih još više) samopregornog rada. Tu pre svega mislim na razredne statešine. Gomila njih radi stvari za koje niti su školovani, niti bi to trebalo da rade s učenicima, ali imaju osećaj dužnosti i dobru volju da pomognu. 

 

A u vezi sa vestima, bar za ove iz škola, uvek uzimam s nekom rezervom, jer znam da je iz jedne od mojih škola jednom izašla priča koja je bila vrlo selektivna, pisana iz lične motivacije, i na kraju - puna netačnih informacija. 

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

Kakve uostalom ima.veze ko je ako je tačno ono što piše?

 

Deluje mi da nije nuzno neki big deal za SR to sto pise, Mislim na nekim fakultetima PMFa je jako bitno koliko i gde objavljujes, takodje, plate zavise od tih koeficijenata, ali mozda ovaj ima neki drugi osnov za platu pa se ni ne trudi oko publikacija. Onda uradio neki minimum koliko da bi mogli da ga izaberu npr. Recimo ako se vise bavi nastavom i politickim radom, i nije u nauci prosto.

Link to comment
On 3. 4. 2024. at 20:38, Frile said:

Ima i dalje normalnih ljudi, voljnih da podmetnu leđa za opšte dobro. I iz NVO, i iz kojekakvih drugih organizacija (npr planinari), i onih spontano organizovanih.
Da li baš da se uz pesmu idu na trasu - to sumnjam - ali za rintanje za opšte dobro bez kenjanja ima ljudi, to garantujem.

ima sigirno. 

 

On 4. 4. 2024. at 12:14, Frile said:


Nije mi jasno kako tumačiti taj rezultat, ali pre svega: 100 puta veće od... od čega?
Od peska iz Sahare sakupljenog u sličnim uslovima pre npr 20 godina, od obične  domaće prašine (peska) koja se svakodnevno sakupi...
?

uzorkovanje je u opshtim uslovima/prirodi jedna ozbiljna igranka. videcemo kad istumache/objave. to je jedino shto ima smisla.

Link to comment

https://n1info.rs/vesti/solidarnost-sramno-odbijanje-prigovora-porodica-stradalih-u-rudniku-soko/

 

Politička platforma "Solidarnost" ocenila je da je sramna odluka Višeg javnog tužilaštva u Nišu da odbije prigovor advokata porodica osam rudara poginulih u rudniku "Soko" aprila 2022. i da to potvrđuje da su institucije Srbije "duboko korumpirane i otete"

Podsećamo, Više javno tužilaštvo u Nišu odbacilo je krajem marta prigovor advokata porodica poginulih rudara u rudniku Soko, preneo je CINS. Time je ostala na snazi odluka Osnovnog javnog tužilaštva u Aleksincu da za nesreću niko nije odgovoran.

„Solidarnost“ u saopštenju navodi da svi zaposleni u tužilaštvu imaju moralnu obavezu da podnesu ostavke i da odbiju da učestvuju u zataškavanju zločina.

„Pošto je Osnovno javno tužilaštvo u Aleksincu za smrt rudara okrivilo višu silu, Više javno tužilaštvo u Nišu nastavilo je da odgovorne za ovaj tragični događaj drži nedodirljivim“, piše u saopštenju.

Navedeno je da su nadležni državni organi nastavili da pravdu čine nedostižnom „iako je sve ukazivalo da uslovi u rudniku nisu bezbedni, a nadležni inspektori pokrenuli prijavu za privredni prestup jer je rudnik radio bez odobrenja“.

Potparolka „Solidarnosti“ Melanija Lojpur je u pisanoj izjavi ocenila da je postupak o pogibiji osam i povredi 20 rudara u rudniku „Soko“ „ismevanje prava na pravdu i pravičnost“.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...