Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

5 hours ago, gospa buba said:

ne postoji standard za nemoj da srushish svoje i otrujesh sebi vodu. nekako je bespredmetan, jer se podrazumeva, ochekuje se da je ugradjen u logiku, ali nije.

Brate, sestro, sto ti je bre? :ohmy:

Pa to nisu onitm - to smo mitm: pogledaj opsti, u svakom slucaju preovladjujuci odnos prema nasemopstem - od reka koje smo zatrpali i zatrpavamo djubretom, preko stambenih zgrada i javnih/zajednickih povrsina..., da ne nabrajam...

Sve to i jos toliko toga je nama nasa borba dala: opet, oni koji su svojevremeno isli na radne akcije :D, danas se ili stide, ili ih proglasavaju za budale, ili se vade da su ih naterali, da su morali, jer Tito streljao...

Da danas neko potegne Mlade gorane, ismejalibi ga, dok bi ti psiholozitm u roku od odma' zakukali da je budak opasan po decu, da ih traumira, dok roditeljsku reakciju ne smem ni da pomenem...

Moje, moje i samo moje, ja, ja i samo ja...

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 37.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    787

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eh kakva urnebesna komedija bi se snimila na temu danasnjih radnih akcija.

A i glumci bi bili neki mladjani hipsteri.

Tu bi se nasle i NVO, bahati roditelji, mito i korupcija.

Bjelogrlicu citas li ovo...

 

Edited by brusli
Link to comment

Ima i dalje normalnih ljudi, voljnih da podmetnu leđa za opšte dobro. I iz NVO, i iz kojekakvih drugih organizacija (npr planinari), i onih spontano organizovanih.
Da li baš da se uz pesmu idu na trasu - to sumnjam - ali za rintanje za opšte dobro bez kenjanja ima ljudi, to garantujem.

  • +1 3
Link to comment

Drugar iz Tuzle mi javio da su na institutu uradili hemijsko ispitivanje uzoraka pijesak iz Sahare koji je zahvatio BiH (vjerujem i region) i da je na osnovu 2g (prikupljeno toliko) utvrđeno da uzorci u sebi sadrže po 100 puta veće koncentracije teških metala, a za oko mi je zapala brojka od 700x veća koncetracija aluminijuma.

Link to comment
41 minutes ago, Jesper23 said:

a uzorci u sebi sadrže po 100 puta veće koncentracije


Nije mi jasno kako tumačiti taj rezultat, ali pre svega: 100 puta veće od... od čega?
Od peska iz Sahare sakupljenog u sličnim uslovima pre npr 20 godina, od obične  domaće prašine (peska) koja se svakodnevno sakupi...
?

Edited by Frile
  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Frile said:


Nije mi jasno kako tumačiti taj rezultat, ali pre svega: 100 puta veće od... od čega?
Od peska iz Sahare sakupljenog u sličnim uslovima pre npr 20 godina, od obične  domaće prašine (peska) koja se svakodnevno sakupi...
?

Uzorkovali su taj pijesak nakupljen u sterilnu posudu sa "domaćim" pijeskom i sa uzorcima zemlje (za svaku od kategorija odvojeni parametri) , a sledeći im je cilj da uporede uzorke tog pijeska sa uzorkom pijeska iz Tunisa.

 

Počeli su sa kontrolom vazduha u Tuzli (tako su počeli), jako ozbiljna ekipa bore se ljudi za zdravu životnu sredinu, a to je ovde jako zajebana rabota.

  • +1 2
Link to comment
Just now, Shan Jan said:

Da nije pesak pokupio to usput? Ono pravio se nekad aluminijum u CG. 

 

Ti si razumeo post da pesak iz Sahare ima 700 puta vecu koncentraciju aluminijuma (od neke preporučene vrednosti)?

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Da nije pesak pokupio to usput? Ono pravio se nekad aluminijum u CG. 

Nemam pojma, iskreno. Momak je iskrena eko priča, nije neki teoretičar zavjera. Upoznali smo se prilikom protesta zbog izgradnje MHE. Na prvu sam mislio da je do same Tuzle koja ja je zagađena do maksimuma, ali onda bi bilo logično da je i ostatak tla zagađen.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Jesper23 said:

Nemam pojma, iskreno. Momak je iskrena eko priča, nije neki teoretičar zavjera. Upoznali smo se prilikom protesta zbog izgradnje MHE. Na prvu sam mislio da je do same Tuzle koja ja je zagađena do maksimuma, ali onda bi bilo logično da je i ostatak tla zagađen.


Rezultati analiza su prvi korak, potrebno je stručno tumačenje tih rezultata.
Nije podjedanko štetan svaki "teški metal" u svakom obliku (jedinjenju, agretatnom stanju); koliki je udeo teških metala poreklom iz peska u poređenju sa ekvivalentnim teškim metalima iz drugih izvora, itd, itd, Isti taj pesak iz Sahare doleće oduvek, nije nešto što se dešava od juče.

Kao ilustracija - ne bi me čudilo da je na primer u pesku (izmišljeni) olovo-karbid koje je stabilno jedinjenje, ne reaguje ni sa čim i samo škripi pod zubima; za razliku od dima iz gradske deponije koji ima u apsolutnom iznosu malu količinu izuzetno otrovno olovo-bromazepana. E zato je potrebno tumačenje rezultata svake analize.

P.S. nema veze sa boksitom iz CG, naravno
 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Jesper23 said:

Nemam pojma, iskreno. Momak je iskrena eko priča, nije neki teoretičar zavjera. Upoznali smo se prilikom protesta zbog izgradnje MHE. Na prvu sam mislio da je do same Tuzle koja ja je zagađena do maksimuma, ali onda bi bilo logično da je i ostatak tla zagađen.

https://vm.tiktok.com/ZMMmeoFvN/

Link to comment
8 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

Nije mi drago što ova apgrejdovano-zalizana verzija Želja Samardžića priča o ovome, ali šta da radim. Ti momci iz Tuzle su ponovno uradili ispitivanja na institutu i dobili su slične rezultate, ali valjda su radili ispitivanje i pijeska iz same Sahare. Ako vrijednosti budu različite onda ne možemo pričati o teoriji zavjere sa nuklearnim testiranjem.

 

@Frile Nadam se da imaju studiozan pristup svemu tome i da to nije puko teoretisanje. Opet kažem nisam dio te priče, ali sam momke upoznao na protestima i zaista sam vidio da je to jedna iskrena eko priča.

Link to comment
On 3. 4. 2024. at 20:18, brusli said:

Eh kakva urnebesna komedija bi se snimila na temu danasnjih radnih akcija.

 

Snimljeno...

 

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...