Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 hours ago, gospa buba said:

ja to ne mogu da gledam :ph34r:

 

ed. ne zato shto samo ne mogu, nego shto sam sad godinu dana unazad stekla neku kao sposobnost, da kad se desi uzas (i pre toga sam bila u nekoj maloj predispoziciji, nekom malom "treningu"), svesna sam da ja neshto osecam i razumem od tog uzasa, na nekom neverbalnom nivou i ne mogu to da podnosim.

 

neki deo tudjeg uzasa nesmetano teche kroz mene.


 

Ovde treba sacekati da se pokaze sta je po sredi. Znam za slican slucaj. Prolazilo se kroz sve obdaniste i skolu, videlo se da nije sasvim OK, ali je nekako proslo.

 

Osoba koja je uradila nesto slicno je pila lekove za psihozu, otac je strogo kontrolisao, otac umre relativno mlad, llekovi prestanu da se uzimaju redovno. I odvede dva clana porodice u smrt i sebe na kraju. Noz i skakanje sa zgrade. Mislim da sam negde cula da u dvdesetim i ranim tridesetim budu naburnije.

 


 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
  • Replies 38.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    824

  • radisa

    761

Top Posters In This Topic

Posted Images

mislim, pre radijacione delatnosti, ne mozesh sbb da uvedesh u zgradu kako hocesh, a ne neku ozbiljnu instalaciju. tu je prva tachka, pa tek onda radijaciono ovo ono.

 

moguce je da ljudi znaju da ne mogu da dobiju odziv sistema na prvu loptu i svesno idu na drugu, na zastrashivanje zracenjem, jer tu ce odmah dobiti vidljivost. shto je u datim uslovima borbe ok, makar bilo i netachno i zlonamerno. ljudi, niko nije na nashoj strani i mi svi pochinjemo da izmeshtamo fokus kad su u pitanju nasha prava, koja nemamo.

Edited by gospa buba
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

moguce je da ljudi znaju da ne mogu da dobiju odziv sistema na prvu loptu

za ovu temu ovo prosto nije tačno.

niti bi se neki privatnik zamajavao da tako skupu opremu unosi u prostor za koji nema SVE papire, niti bi se desilo da im regulatorno telo za nešto ovakvo ne odgovori, osim ako se u poslednjih 6 meseci nešto baš baš drastično tamo nije promenilo.

Edited by pt 2.0
  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

za ovu temu ovo prosto nije tačno.

niti bi se neki privatnik zamajavao da tako skupu opremu unosi u prostor za koji nema SVE papire, niti bi se desilo da im regulatorno telo za nešto ovakvo ne odgovori, osim ako se u poslednjih 6 meseci nešto baš baš drastično tamo nije promenilo.

rachunam da mora biti tako.

 

(recimo ja sam za ministarstvo nauke donedavno imala neka kao uverenja pa se pokazalo da je iznenada sve drugachije)

Edited by gospa buba
Link to comment
19 minutes ago, gospa buba said:

(recimo ja sam za ministarstvo nauke donedavno imala neka kao uverenja pa se pokazalo da je iznenada sve drugachije)

drugačije kao gore?

drugačije kao bolje...?

 

(ton I stil ove poruke u viber grupi, počev od pandorine kutije, pa zaključno sa teorijom zavere o famoznim reklamama u novinama mi je, uz ono što znam o svim akterima i samom procesu, dovoljno da zaključim ovako kako jesam)

Edited by pt 2.0
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

drugačije kao gore?

drugačije kao bolje...?

drugachije, kao kad si (iz jasnih razloga) poslednja instanca koja se puni radikalima, punish se radikalima najgoreg kvaliteta, svim onim shto je ostalo neudomljeno. paralelno, u institucijama se leze na rudu bez bilo kakvog otpora, u partiju se uchlanjuje. i svi smo u trci pacova, koju ne mozemo da odbijemo jer je to jedini priliv realnog novca od kog mozesh da popravish mashinu i kupish neke kablice staklice, ako hocesh da radish ono shto ti je lebac. plus smena generacija, ne nuzno na goru stranu, ali ja njih svakako ne razumem, ni njihove porive ni njihove metode. sreca pa sam matora i ne pitam se nishta (nije nuzno povezano, ovo prvo moram, drugo je moj relativno prislni izbor). ali ne izgleda dobro.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

drugachije, kao kad si (iz jasnih razloga) poslednja instanca koja se puni radikalima, punish se radikalima najgoreg kvaliteta

svi su oni najgoreg kvaliteta. nema drugog kvaliteta kad čovek koji ne zna da radi neki složen i odgovoran posao sedne da ga radi do najgoreg.

samo se to meni desilo 2013. a tebi 2023-4.

good luck.

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

svi su oni najgoreg kvaliteta. nema drugog kvaliteta kad čovek koji ne zna da radi neki složen i odgovoran posao sedne da ga radi do najgoreg.

samo se to meni desilo 2013. a tebi 2023-4.

good luck.

e da nisi ti u pitanju mozda bih diskutovala :hihi:

  • Wub 1
Link to comment
Just now, gospa buba said:

e da nisi ti u pitanju mozda bih diskutovala :hihi:

proći će sve ovo, ja sam optimista.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, pt 2.0 said:

proći će sve ovo, ja sam optimista.

ja nishta drugo ni ne mislim. to je jedini moguci ishod. posle ko je ostao opravljamo shta je ostalo.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

Naravno da postoji i zakon i pravilnik (zapravo pravilnici, na primer ovaj je u direktnoj vezi sa onim glavnim citiranim). I naravno da niko u Srbiji ne može da zabode radijacionu delatnost  u medicini u neki prostor koji nije adekvatan, bez da dobije licencu (u novom zakonu termin za licencu je odobrenje) za to.

Postoje i posebno ovlašćena pravna lica koja izrađuju sigurnosne izveštaje za svaki od uređaja (grupisano po odgovarajućoj radijacionoj delatnosti) za podnosioca zahteva za licencu, gde se mere i proveravaju i debljine i sastav zaštitnih barijera (zidova) i zračenje iza njih.

Euromedik je u tom smislu bio besprekoran. Lično poznajem osobu koja se kod njih bavi prikupljanjem dokumentacije za sve njihove licence, i to je otprilike jedna od najboljih osoba koju poznajem - kako u radu sa pacijentima, tako i u ljudskom smislu.

 

Kakve peticije, kakve komisije?!

Ako se sumnja na nečiji nezakonit rad (odnosno ako se sumnja da EM ima dijagnostički centar bez potrebnih licenci za radijacionu delatnost kompjuterizovane tomografije onda se slučaj prijavi odgovarajućoj inspekciji, može na ovaj mejl.)

 

O Danici Grujičić mislim sve najgore iz više razloga.

No, vezano za ovu temu znam pouzdano da je, s jedne strane, na privatnoj vezi sa direktorom regulatornog tela za primenu jonizujućih zračenja, a sa druge da je po medijima lupetala (odnosno vršila pritisak) “zašto se te licence ne izdaju brže”, što je potpuno suprotno ili, kad bolje razmislim, isto - što savetuje ovu neobrazovanu idiotkinju koju Frenk citira.

A ne izdaju se brže često jer većina državnih zdravstvenih institucija nije u stanju - i boli ih uvo, jer - ko će njih da zatvori - da prikupe i uredno predaju SVU neophodnu dokumentaciju za izdavanje licence za odgovarajuću radijacionu delatnost kojom se bave.

Za razliku od privatnika u zdravstvu koji tu ležernost sebi ne mogu da dozvole niti dozvoljavaju, i uglavnom sve rade na vreme i po PS-u.

 

Posebnu odvratnost gajim prema osobi koja je ministar zdravlja i koja, kad joj se obrati za nešto u NJENOJ NADLEŽNOSTI, kaže - izadjite i protestujte. Pa jedi govana kretenko, čemu ti služiš, čemu sistem koji vodiš služi ako ne tome da spreči nezakonito poslovanje medicinskih ustanova?!

(ovo pod uslovom da su stvari koje se iznose u poruci tačne)

 

edit.

NMR uopšte ne emituje jonizujuće zračenje, uzgred.

 

edit edita.

za ovo navodno uzurpiranje garaže, pregrađivanje požarnog puta i petljanje po ventilaciji nije nadležno regulatorno telo za radijacionu i nuklearnu sigurnost, ali jeste MUP, i možda Javno stambeno.

 

editov edit edita.

za ovo "opasne sprave" mogu pare koje nemam da stavim na sto da je gospođa glasala za MI.

a I za ovo "mediji neće da nas podrže jer imaju reklame od njih"... 

The Office Thank You GIF

Link to comment
On 2. 3. 2024. at 15:05, namenski said:

I koji, obavezno i bez izuzetka, propuste, zaboravetm da napomenu, barem u fusnoti, da je 3 od ostale, ukupno 5 vojvodine dece, sinova i kceri, bilo - u partizanima.

Jedan cak toliko, da je kao samodeklarisani tvrdi staljinisttm zaglavio na 3.5 godine Goli...

 

ko je bio u partizanma sem najmladjeg sina?

Dvojicu su ubili Nemci, tog treceg kog su Nemci hvatali pa pustili na majchinu intervenciju koji je bio u partizanima su komunisti, po zavrshetku rata, strpali na Goli otok za svaki sluchaj da mu zahvale za sluzbu. Biografija Zivojina Mishica je sve shto chovek treba da zna  Srbima.

Link to comment

"Društvo za zaštitu i proučavanje ptica Srbije (DZPPS) saopštilo je da je pronašlo više od 800 mrtvih ptica na oranicama vojvođanskog sela Nakovo kod Kikinde na severoistoku zemlje.

 

Kako se navodi u saopštenju koje potpisuju DZPPS i organizacija Bird Life International, među njima je bilo 434 gačca, zaštićenih lovostajem, i 373 čavke koja je zakonom zaštićena vrsta.

 

"Sve okolnosti ukazuju na masovno trovanje, što treba da bude potvrđeno laboratorijskim analizama u nadležnom veterinarskom institutu. Ornitolozi kažu da je ovo do sada najveći pojedinačni pomor ptica nastao usled trovanja u ovom delu Evrope", navodi se u saopštenju DZPPS od 4. marta.

 

Dodaje se da su gačci i čavke „doslovno padali mrtvi” sa bagremova i žbunova u ataru, te da su ptice nađene na lokalnom putu i kanalu za navodnjavanje.

 

"Ove ptice hranile su se na plodnim poljima u blizini sela gde uglavnom traže razne insekte i njihove larve, te semena biljaka. Upravo tu su najverovatnije pronašle i zatrovan poslednji obrok", navodi se u saopštenju DZPPS."

 

Link 😟

  • Tužno 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...