Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li je tačna vest o rušenju spomenika palim borcima iz tri rata (12/18/45) na trasi nekog autoputa, i ako je tačna kako nam je prošla ispod radara?

 

(pod rušenjem ne mislim na uklanjanje ili premeštanje nego na, ono, razbijanje u komade na licu mesta)

 

Link to comment
37 minutes ago, Filozof manijak said:

mislim da je izraz koji tražiš biohemija  :picajzla mode off:

Jeste hemija, ali i dalje hemija. Ispada kao da je naše telo od organske kinoe (koja opet ima svoj sastav pun hemijskih simbola)

Link to comment
13 hours ago, ragasto said:

Valjda nije dotle došlo...

Evo, i na trafikama sad prodaju CBD, možda to može nekome da pomogne. Bensedine i tako tu sintetiku bih izbegao ako je moguće.

 

Izuzimam one kojima je to deo terapije, naravno, samo mi se ne sviđa ideja da se bendžosi tek tako piju. Iako znam da su još od '90ih deo skoro svake kućne apoteke.

 

Ako mi kažeš šta da uzmem da  prekinem trodnevnu nesanicu, (a jbt nalazim se u najboljem periodu u životu; ne muči me baš ništa), a da nije hemija i da se legalno dobija over the counter, evo uzeću to.

Samo, mislim da sam probala sve što ima da se kupi u apoteci, čak i neke kineske gljive u tabletama.

 

Ako ti je lakše, ja sam vrlo odgovorni čitač uputstava sa leka; oprezni probač, nula eksperimentator, dosledni strejter, tako da posežem za tabletama kada je važno da se naspavam i pri tom nikada kada sam sama sa decom.

 

A takođe, mnogo mi je lakše da stavim u usta nešto što je proizvedeno u fabrici, ima ime, odštampan sastav, testirano je, nego neku travku, tečnost, smolu (ili koje već agregatno stanje) koje ne znam šta je, ko ga je pipao, gde provlačio, bljak bre. 

  • +1 5
Link to comment
32 minutes ago, Redoran said:

Da li je tačna vest o rušenju spomenika palim borcima iz tri rata (12/18/45) na trasi nekog autoputa, i ako je tačna kako nam je prošla ispod radara?

 

(pod rušenjem ne mislim na uklanjanje ili premeštanje nego na, ono, razbijanje u komade na licu mesta)

 

Jeste. Prosli kinezi sa bagerom.

Kazu, opravice. :fantom:

Link to comment
11 minutes ago, Tihajeza said:

 

Ako mi kažeš šta da uzmem da  prekinem trodnevnu nesanicu, (a jbt nalazim se u najboljem periodu u životu; ne muči me baš ništa), a da nije hemija i da se legalno dobija over the counter, evo uzeću to.

Samo, mislim da sam probala sve što ima da se kupi u apoteci, čak i neke kineske gljive u tabletama.

 

Ako ti je lakše, ja sam vrlo odgovorni čitač uputstava sa leka; oprezni probač, nula eksperimentator, dosledni strejter, tako da posežem za tabletama kada je važno da se naspavam i pri tom nikada kada sam sama sa decom.

 

A takođe, mnogo mi je lakše da stavim u usta nešto što je proizvedeno u fabrici, ima ime, odštampan sastav, testirano je, nego neku travku, tečnost, smolu (ili koje već agregatno stanje) koje ne znam šta je, ko ga je pipao, gde provlačio, bljak bre. 

Melatonin?

Link to comment

Ta suplementacija je meni bezveze, svaka čast kome pomaže, melatonin doduše nisam probala al i ne treba mi 

 

Raspoloženje ------> SSRI, jedni i jedini. Nema promašaja, menja život, menja sve.

Al na recept.

 

  • +1 2
Link to comment
51 minutes ago, Redoran said:

Da li je tačna vest o rušenju spomenika palim borcima iz tri rata (12/18/45) na trasi nekog autoputa, i ako je tačna kako nam je prošla ispod radara?

 

(pod rušenjem ne mislim na uklanjanje ili premeštanje nego na, ono, razbijanje u komade na licu mesta)

 

Izgleda da jeste:

https://www.ozonpress.net/drustvo/kinezi-srusili-spomenik-u-negrisorima/

 

Stoka bezrepa, a mi koji smo ih pustili ovde da se razmašu smo još gori.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
Quote

“Ko uništi, ošteti ili učini neupotrebljivom tuđu stvar, ako je delo učinjeno prema kulturnom dobru .. kazniće se zatvorom do 5 godina”. (KZ čl. 212)

kad će, evo sad će

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
25 minutes ago, Profesionalac said:

Stoka bezrepa, a mi koji smo ih pustili ovde da se razmašu smo još gori.


Misliš da oni tako idu bagerom i kopaju i ruše kako im dune?

Ja mislim da su oni samo izvođači, a da su nalogodavci ovde u našim redovima.
"Naši" su trasirali put, obavili eksproprijaciju, premer, trasirali pomoćne puteve, i sve što treba da se uradi pre nego što se da nalog bageru da kopa.

  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, Frile said:


Misliš da oni tako idu bagerom i kopaju i ruše kako im dune?

Ja mislim da su oni samo izvođači, a da su nalogodavci ovde u našim redovima.
"Naši" su trasirali put, obavili eksproprijaciju, premer, trasirali pomoćne puteve, i sve što treba da se uradi pre nego što se da nalog bageru da kopa.

 

Naravno, ovo je prošlo kroz jedno 100 ruku, što projektanata, što geometara, službi katastra, izvođačkog nadzora. Još Kinez pečalbar ispao kriv.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Ja ne bih isključio da je projektom predviđeno izmeštanje tog spomenika  na drugu lokaciju koju odredi investitor. Državna ili lokalna institucija zadužena za spomenike kulture je trebala da taj spomenik izmesti do nekog utvrđenog datuma, a troškove demontaže, transporta, montiranja i nove lokacije da pokrije investitor kako se i inače radilo kod nas bar do dolaska ove pošasti na vlast. Verujem da se desio "kvrc" kod nadležnih za brigu o spomenicima čiji upravljački kadar je gotovo sigurno popunjen partijskim uvaljivanjem. Izvođač radova došao posle tog datuma, neko rekao (verovatno predstavnik investitora, ne verujem da mu je nadzorni organ ako je uopšte postojao dao odobrenje) "kopaj i ruši slobodno" - i bager srušio.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...