Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images


Oprostice mi @Taihoskopija sto prebacujem ovo ovde, ali ne bih da ostane zavuceno.

 

Na zenskom forumu postoji tema “Akusersko” nasilje. Nisam sigurna o pravilima deljenja linkova sa drugih foruma. Ako se neko profesionalno bavi ovim stvarima, pravno, politicki ili bilo kako neka cita i belezi. Ovo je bukvalno za opsti konsenzus da mora da se uljudi. Da ljudi moraju da se uljude.
 

Ispovesti su zastrasujuce. Kakav horor po filmovima.
 

Kakva kolicina bezobrazulka i primitivizma medju formalno obrazovanim svetom u 2021 kod neceg toliko osetljivog i vaznog.


Ne cude me ni Leka, ni Vucic, niko od njih. 
 

Do nas je...

 

Ako ima uverenje za autosovinizam neka mi neko izda odmah da potpisem.

 

Gospodo koja cekate decu, ne pustajte zene same ni po cenu glave.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

E, super, ja nisam znala gde da stavim.  Našla sam onu Stanje u zdravstvu temu, recimo, ali mislim da ovo zaslužuje da bude izdvojeno nekako zbog specifičnosti, prisutnosti i može se reći da pripada nasilju nad ženama značajnim delom. I te priče, različitog intenziteta, jesu sveprisutne i zastrašujuće česte. 

Link to comment

To nije stanje u zdravstvu, to je stanje u drustvu, u nasem mozgu.
 

Ono smo mi i zato je sve ostalo takvo i takvi ljudi pri vrhu.  I zivot je takav kakav jeste.

Link to comment
27 minutes ago, Moonwalker said:

To nije stanje u zdravstvu, to je stanje u drustvu, u nasem mozgu.

isto, ali u dlaku isto, se dešava u BiH i Hrvatskoj, bila pre oko godinu dana krenula neka priča ali korona poklopila sve. hoću samo da kažem da je problem širi od Srbije i srpskog društva i mentaliteta...

Link to comment
19 minutes ago, aram said:

isto, ali u dlaku isto, se dešava u BiH i Hrvatskoj, bila pre oko godinu dana krenula neka priča ali korona poklopila sve. hoću samo da kažem da je problem širi od Srbije i srpskog društva i mentaliteta...


Ma znam, tamo su i regionalna iskustva. Pisu zene, ali najvise ih je iz Srbije. Mislim uz neznatne razlike, mi pricamo o slicnom mentalitetu.

 

A uz neznatne razlike i politicari su isti. Ali kad pocnu o dusi, o veri, o karakteru, a trunke bazicnog humanizma ni za koga. Kao sa grane sisli i pravo u simike.

 

Koja je to iskonska mrznja i prezir prema samom zivotu, prema zenskom i od zenskog i od muskog. Kako se to leci ja ne znam. 
 

Kako to gajimo i stvaramo vecite kompleksase koji ceo zivot provedu izdrkavajuci se na niznjima. Jbt zenu koja se dernja na drugu krvavu i istraumiranu i fizicki i psihicki u strahu i za dete i za sebe.

 

I onda gmaz angazuje botove da pisu da su im se babe poradjale na njivi, picka li im materina botovska retardirana. Od sendvicara do onih kolumnistickih govnara. Kenselovala bi ih za svaku sitnicu i gde god mogu. 


Registrujem i ne razumem i sa godinama se sve vise i vise gadim. Ali bukvalno.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

(Koji je to "zenski" forum?)

 

Mene je strah da uopste citam o porodjajima i intervencijama, tacno krene da me boli stomak na vizuelizaciju dogadjaja. Ne znam da li mi je bilo gore jos pre sopstvene trudnoce kada mi je uopste izlazak jednog Alien-a bio naucna fantastika ili posle (sasvim dobrog i civilizovanog) porodjaja (u Nemackoj), tako da sam do sada izbegavala vecinu toga, no ipak bi doslo po nesto od najblizeg kruga ljudi (iako nije bila ni jedna bas horor prica a ima ih i dobrih, kao sto rekoh na onoj temi) ili iz nekih drugih krugova (konkretno jednog offtopica iz FB grupe o bebonosenju, gde su zene uglavnom iz manjih mesta pisale teske stvari i cak izbegavale opise horora, najvise su se osvrtale, a sta je i mene najvise iznenadilo, na kolicinu prostog vredjanja kojima su bile izlozene, tipa "nece te muz vise pogledati", "naravno da nemas snage kada si debela kao slon" i jos gore. Da li bi to isto radili da je tu bio i muz/partner?)

 

Ovo sad nije bas nasilje, ali opet ne mogu da shvatim da se zenama po nekim bolnicama ne dozvoljava da donesu svoju odecu i spavacice, vec ih teraju da nose stvari koje su im ili male ili pocepane ili sa n rupa. Jedna zena rece da joj nisu dali papuce da donese od kuce (?!) i prica o tom hororu gde sa nekim mini papucama maltene bosa ide u toalet od koga ti se generalno povraca. Ako je stvar da se ne unese nesto od spolja, valjda se ti plastikaneri mogu lako dezinfikovati. It just doesn't compile!

Opet, dve zene i dva razlicita iskustva ponasnja osoblja i proste (ne)paznje u istom porodilistu (konkretno Betanija u Novom Sadu), njih dve kada pricaju - kao nebo i zemlja.

  • +1 1
Link to comment

Javna je tajna da ako hoces da se bezbedno i bez maltretiranja porodis..To ne samo da kosta nego je izdvojeno za poseban sloj. Ne stize se lako medj te ljude. Mi smo imali srecu te je nas komsija blizak prijatelj nacelnice jedne takve institucije..koja se nalazi nedaleko od zgrade jedne ruzicaste televizije. U suprotnom, corak..moli Boga i nadaj se najboljem. Naravno, platio sam posle..sve turajuci kovertu u ruke koja se u pocetku odbijala.

 

Sad je malo lakse kako cujem. Nacelnica je otvorila privatnu kliniku, odes kod nje da ti vodi trudnocu, porodi te tamo gde je nacelnik i gde su verovatno najbolji uslovi u Srbiji..i svima super.

 

A obecah sebi davno da ce Bec biti najblize mesto Srbiji u kom cu dozvoliti sebi da postanem roditelj..ali eto..ebo me pas.

Link to comment
24 minutes ago, I*m with the pilots said:

Koji je to "zenski" forum?)


www.ana.rs

 

Nekad se pomene u saljivom kontekstu...

 

Ako te ne mrzi preleti malo, narocito kroz repertoar uvreda. Primedbe gospode doktora na dva prezimena (to dodje kao posalica). A one cute i trpe u strahu za decu.

 

Dobijem kako da se izrazim izliv regionalnog autosovinizma u glavu. Bedni ljudi. Svi zajedno.

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Ode vreme, mislim na one koji ucestvuju u tom maltretiranju. Iz frusta, koristoljublja, cega god. 
 

Kao sto osecam nemoc i zalost za ovima sto izgibose zbog ludog naroda koji u pandemiji u 2021 veruje u vradzbine i druge budalastine.

Link to comment
12 hours ago, aram said:

isto, ali u dlaku isto, se dešava u BiH i Hrvatskoj, bila pre oko godinu dana krenula neka priča ali korona poklopila sve. hoću samo da kažem da je problem širi od Srbije i srpskog društva i mentaliteta...

 

U ovom trenutku pricu je incirala izgleda i zarotirala neka novinarka, da li sa RTS nisam ukapirala zbog licne situacije u porodilistu NF i djubroidi su taj konkretan slucaj zakotrljali.

 

Akcija i iz rubrike besomucnog proizvodjenja afera.  U ovom slucaju pretpostavljam onu sa Lecicem.   Sta se u njenom konkretnom slucaju dogodilo  znaju ona i lekar, zvanican prijava

 

nije bila podneta.

 

Medjutim, ispovesti drugih zena iz razlicitih porodilista (u kojima nema navodjenja imena, sem nekih opisa pojave) su zastrasujuce. Previse je situacija u zadnjih koje su se zavrsavale

 

tragicno za savremeno doba, gubitkom zivota, posebno u porodilistima u provinciji.  Prosle godine je od posledica porodjaja pod nerazjasnjenim okolnostima, preminula

 

reprezentativka u streljastvu Bobana Momcilovic Velickovic.

 

Otisala sam da vidim da je Blog na 92: krugolina borup  iz nekog drugog vremena svojevremeno pisala ona zena sto je kod Radulovica u partiji pokretu, sta li je vec. Nisam do sinoc

 

znala ko je iza tog imena..

 

Nemojte da ovakve stvari i dalje ostaju u sivo crnoj zoni od tragedije o tragedije zato sto idiotima inijedan segment zvota nije svet.

 

 

Link to comment
maločas na vestima N1 videh da je u sremskoj mitrovici pred vratima hitne pomoći preminuo čovek koji je tražio pomoć.srčani udar. ne pronađoh vest na sajtu N1. čovek koji se pojavio na vratima rekao mu je da ide u dom zdravlja koji nije radio. na kraju vesti ispostvilo se da je preminuli rom.  
https://www.blic.rs/vesti/hronika/ostavio-pacijenta-da-umre-na-vratima-hitne-uhapsen-medicinski-tehnicar-iz-sremske/vsldwwq

Uhapsili govnara koji je odbio pomoći čoveku.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...