Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

55 minutes ago, Meazza said:

 

Nazalost, netacno. 

ko onda?

dodju sendvicari peske van svog geta da bace smece u potok kraj vikendice nekih malogradjana iz srednje klase.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Realno jeste. Ima npr kod Obreža neka divlja deponija koju zovu Bangladeš Il tako nekako.

To treba videti, a kapiram da godišnje prođe jedan ipo turista.

Link to comment
2 minutes ago, adam said:

onda nek cekaju drzavnu sluzbu da dodje i ocisti pa kad se to resi nek nastave s radom. nacekace se ali eto, da ne rade po svom. 

 

ali ako su ometeni u radu pa na svoju ruku pokupe djubre, onda imaju obavezu da ga odvezu na deponiju. jer ako ga shuknu drugde mimo deponije i oni su zagadjivaci. 

 

 

 

 

Vec je dovoljno tragicno sto neko silom prilika preuzima na sebe kontrolu stete koja bi njega zadesila jer eto drzava nema interesa za celu tu pricu, sad ga jos kritikovati sto nije odvezao djubre na deponiju o svom trosku meni nekako nema smisla. Shvatas da to nije jednom, trebao bi neko stalno da bude angazovan na tom ciscenju/odvozenju tona i tona kojecega, kaze onaj jedan da im doplovi i kauc, mrtve zivotinje, ko zna sta ne. 

Inace negde je bilo u medijima i da je neki decko uhapsen zato sto je na svoju ruku i bez dozvole pazi sad - skupljao djubre, tako da.. apsurd kako god okrenes.

 

Link to comment
2 hours ago, arheolog1981 said:

Što naravno nema veze sa mozgom. Prosečni Nemac je neuporedivo obrazovaniji, kulturniji i svesniji svoje okoline nego prosečni Srbin. Svesti taj problem samo na kaznenu politiku je nonsens. Jel i ti bacaš smeće po ulici jer znaš da nema kazne Ili pak imaš neku svest i kućno vaspitanje da je to loše?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Sigurno. Nemci su ipak nadljudi.

Link to comment
2 hours ago, Leia said:

 

Nema na cemu, nisam ciljala na tebe posebno ali ovo sto sam izdvojila svakako jeste malogradjanski nacin razmisljanja. Ne znam ni zasto je ovo sad smrtna uvreda, nasa sredina jeste vecinski takva i ovakav mindset je pre pravilo nego neka devijacija.

Elem, niko nikom ne treba nista da objasnjava niti da ga prosvetljuje pa iscekuje da ovaj katarzira, nego da se prosto svi pridrzavaju istih zakona ili snose sankcije. I krezubi i zubati.

 

Malogradjanstina je valjda maziti po glavi krezube i govoriti "nisu oni krivi, glupi su jadni a mi smo pametni pa to shvatamo" Ono, prodjes pored prosjaka i bacis mu bukvalno dva dinara. Nisi pomogla njemu ali svom egu jesi.

 

Ima nas oko sedam miliona, svi imamo ista prava i odaveze. I neka govna jede svako ko je glasao ili podrzao ove ratne profitere, kleptomane, ubice i totalitariste da li zbog kifle sa sunkom ili radnog mesta i to mu kazem ja, covek sa jednakim pravima i obavezama kao i on. A ko je jadan glup a ko pokroviteljski pametan zivo me zabole, opisao Hese malogradjaski duh maestralno jos onomad.

 

Se pravimo blesavi ovde.

 

edit: sto se tice Mileta - ja sam sa Morave, znam na sta lici kada stojis na nekom od moravskih mostova i gledas kako reka nosi sve, od prepunih crnih djubretarskih kesa i flasa preko naduvenih leshina do kapsule Apola11, dakle dobar deo moravaca tu reku vidi kao nesto sto odnese djubre daleko daleko

 

Rebnes ga po novcaniku i da vidis kako se upristoji bagra

 

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
3 minutes ago, Caligula said:

 

Malogradjanstina je valjda maziti po glavi krezube i govoriti "nisu oni krivi, glupi su jadni a mi smo pametni pa to shvatamo" Ono, prodjes pored prosjaka i bacis mu bukvalno dva dinara. Nisi pomogla njemu ali svom egu jesi.

 

Ima nas oko sedam miliona, svi imamo ista prava i odaveze. I neka govna jede svako ko je glasao ili podrzao ove ratne profitere, kleptomane, ubice i totalitariste da li zbog kifle sa sunkom ili radnog mesta i to mu kazem ja, covek sa jednakim pravima i obavezama kao i on. A ko je jadan glup a ko pokroviteljski pametan zivo me zabole, opisao Hese malogradjaski duh maestralno jos onomad.

 

Se pravimo blesavi ovde.

 

 

 

 

 

Ti po obicaju ispises gomilu stvari koje niko nije rekao i onda se s tim svadjas. Da te nije mrzelo da citas, ja sam i rekla pre max 2 strane da zakon treba da vazi jednako za sve. 

 

Zamorno je ovako diskutovati...

 

 

Link to comment
3 hours ago, Leia said:

 

Upravo. Ali nista sladje srpskom (malo)gradjaninu nego da oplete po krezubom narodu

 

Pa ne znam. Većina naroda nisu kriminalci i ubice ne zato što se boje kazne i što ne bi odležali koju godinu ako znaš da će ti se stostruko isplatiti, već što jednostavno nisu ni kriminalci ni ubice, tj. što im je takva stvar sama po sebi nezamisliva i odvratna. Kazne su tu da relativno drže pod kontrolom ekstreme koji se drugačije ne mogu urazumiti, ali kad se nešto opšte masovno radi, džabe ti kazne. Uostalom, nema dovoljno ljudi ni kamera da pokriju sve reke i sve kanale i svako mesto gde će nekom pasti na pamet da istrese đubre.

Link to comment

samo kazne pomažu, samo ne znam što moraju da budu novčane, može to biti i prinudan rad na poslovima čišćenja đubreta pored puta, vađenja đubreta iz potoka i rečica, uklanjanje istog sa divljih deponija

- pa bi valjda par nedelja takve rekreacije uteralo pamet u glavu mileta

Link to comment
20 minutes ago, Leia said:

 

Ti po obicaju ispises gomilu stvari koje niko nije rekao i onda se s tim svadjas. Da te nije mrzelo da citas, ja sam i rekla pre max 2 strane da zakon treba da vazi jednako za sve. 

 

Zamorno je ovako diskutovati...

 

 

+1

kao sto se iz datog vidi malogradjanstina se uvek meri sa krezubima i sebe uzdize jer je "bolja" od njih. zamislimo sta bi radili i kako bi seosecali ovi nadljudi forumski kad ne bi bilo krezubih

najvise smeca proizvode bogati a ne siromasni. otkud prljav vracar? pun kereceg dreka? dvorista puna kesa? 

dolaze iz kaludjerice sigurno sa kerovima i kesama punim plastike.

 

Link to comment
11 minutes ago, Time Crisis said:

 

Pa ne znam. Većina naroda nisu kriminalci i ubice ne zato što se boje kazne i što ne bi odležali koju godinu ako znaš da će ti se stostruko isplatiti, već što jednostavno nisu ni kriminalci ni ubice, tj. što im je takva stvar sama po sebi nezamisliva i odvratna. Kazne su tu da relativno drže pod kontrolom ekstreme koji se drugačije ne mogu urazumiti, ali kad se nešto opšte masovno radi, džabe ti kazne. Uostalom, nema dovoljno ljudi ni kamera da pokriju sve reke i sve kanale i svako mesto gde će nekom pasti na pamet da istrese đubre.

 

Poredis bacanje djubreta i ubistvo jer su oba vrste kriminala? Ou kej...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...