Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

ne znam jbg, godinama je npr bila ocita razlika kad autoputom predjes iz srbije u hrvatsku

kod nas smece na svakom cosku, tamo gde ga i ima oko puta redovno ga kupe

 

prosto smo valjda u svakom smislu otislu u kurac pa i u tom ekoloskom

meni je najgore kad vidim klince/mlade ljude kako bacaju smece gde stignu i cini mi se da je tu presudan uticaj odgoja/sredine

bukvalno postoje dve grupe: jedna koja po svaku cenu nece baciti smece van kante/kontejnera i druga koja ce to uciniti po svaku cenu makar ta kanta bila udaljena bukvalno par koraka

 

a ni kante ne resavaju sve same po sebi, voli nas covek da "otera u potok" ili makar prebaci sa svog imanja u komsijsko vise nego leba

pisao sam vise puta za onog dedu iz okoline jagodine. kolega otisao kod dede u selo, ovaj ga cima da mu pomogne da oteraju smece u potok iako su dobili kante u selo pre toga sa izgovorom "videce ga neko od komsija da ostavlja smece u kante pa ce morati da plati"

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 hours ago, čekmeže said:

Ne znam kako kod tebe ali ovde kuda ja idem to su meštani, nema nikakvih prolaznika. Šut, crkotine, plastika, hemija, sve živo i mrtvo bacaju. Pola od toga ne možeš ni spaliti.

 Sad kad se ide u njive traktorima to nije neka tajna, to se radi opušteno u po bela dana. O pucanju i trovanju svega što se mrda da ne pričam. Imaju kante, dolazi kamion iz varoši  verovatno 1 nedeljno ali ništa nije tako dobro nego kad rokneš đubre pored puta ili u neku jarugu. 

Da ne misli neko da posebno mrzim seljake, večeras vidim kako je neka brižna mama skrenula u moje dvorište i bacila bebinu usranu pelenu. Ima kantu na ulici 20 metara odatle.

Tako da okanite se države, ne treba država da te kažnjava da bi prestao da bacaš đubre gde stigneš, to je stvar opšte kulture.

država jeste kriva, ranije je postojala poljočuvarska služba koja se između ostalog bavila i sprečavanjem bacanja otpada u atare. finansirana je preko mesnih zajednica a iz vojvođanskog budžeta. početkom devedesetih je ukinuta služba i nadležnosti prebačene na policiju koju boli đoka da obilazi njive na motoru i piše prijave seljacima ili lovi lopove. pričalo se da će služba biti vraćena sredinom 2000. ali ništa od toga nije bilo. 

Link to comment

Prohodao sam na St. Planini, bukvalno.
Oduvek su reke ovde bile pune otpada i šuta. Jednostavno je ukorenjeno ¨ vrlji ga u rekutu, ona sve nosi.... ¨

U većini sela je uobičajeno da se voda iz štala izliva na ulicu, pa u jarak, pa dalje u najbliži potok.

Sad pokušavaju da razvijaju turizam sa takvim nasleđem.

Neće da može.

Može samo kao u kanjonu Tare, sva sela prazna, rade samo rafting kampovi, rešeno odvoženje otpada. Što pre se isprazne sela autohtonog stanovništva -to bolje.

Link to comment
29 minutes ago, zorglub said:

Opet...

 

 

 

Fundamentalna greska i jeste to sto se ceka da neko shvati, umesto da mu se zacepi kazna i ekspresno resi problem. Cuj njega, “brza posta” :blink: Par desetina hiljada kazne bi mu sigurno oslabilo entuzijazam za saljenje a i motivisalo ga da proseta do tog boksa za plastiku

Link to comment

A ko ce da ga kazni ? 

 

Ko stalno da juri, opseda, stalkuje i spijunira pojedince koji razvlace otpad gde god da stignu ? Neki poljocuvar ?  Za 30-40 somica mesecno ? 

 

No way. 

 

Das mu osnovicu od deset somica i bonus za svaku kaznu koju napise i dokumentuje fotkom. I onda imas privid resenja. Privid jer..umlatice ga lokalci cim budu jedan na pet sa njim. Ili ce on da bude pametniji pa ce cirkati pivdzane ispred prodavnica, biti dobar sa ljudima i bolece ga uvo za okolinu..to je ipak tamo necije.

 

Resenje je ipak da se dozivi nekakva katarza, ljudi zavole svoju zemlju i pocnu da se stide idiotluka. 

Link to comment
39 minutes ago, zmanic said:

Što pre se isprazne sela autohtonog stanovništva -to bolje.

što se pre isprazni srbija od stanovništva-to bolje.

Link to comment
58 minutes ago, SNARC said:

 

 

Das mu osnovicu od deset somica i bonus za svaku kaznu koju napise i dokumentuje fotkom

 

 

I onda on nema da plati, pa slucaj dodje kod izvršitelja, pa se digne kuka i motika kako izvršitelji pljačkaju narod... :fantom:

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

A ko ce da ga kazni ? 

 

Ko stalno da juri, opseda, stalkuje i spijunira pojedince koji razvlace otpad gde god da stignu ? Neki poljocuvar ?  Za 30-40 somica mesecno ? 

 

No way. 

 

Das mu osnovicu od deset somica i bonus za svaku kaznu koju napise i dokumentuje fotkom. I onda imas privid resenja. Privid jer..umlatice ga lokalci cim budu jedan na pet sa njim. Ili ce on da bude pametniji pa ce cirkati pivdzane ispred prodavnica, biti dobar sa ljudima i bolece ga uvo za okolinu..to je ipak tamo necije.

 

Resenje je ipak da se dozivi nekakva katarza, ljudi zavole svoju zemlju i pocnu da se stide idiotluka. 

 

 

Ko? Pa onaj ko je placen za to, ako nece ima valjda ko hoce. I dalje je to drzavna sluzba a ne motanje kablova. Umlatice ga lokalci?? Pa i policija prima platu valjda za nesto. Problem je sto ova vlast nece da se bavi sredjivanjem drzave nego ima druge prioritete.

Haha, katarza. Navedi mi 1 zemlju koja je uredjena putem nekakve iznenadne nicim izazvane kolektivne katarze a ne postovanjem zakona.

Drzava jedina treba da ima monopol na primenu sile, tako je barem u civilizovanom svetu, i zato se treba boriti za to da vlast radi posao za koji je placamo a ne za nekakve djubretar-levijatane i sulude pojedinacne inicijative. Znam da ti licno to ne predlazes ali vidim malo-malo neko vrisne kako mi treba nesto da uradimo, pa me bas zanima kako bi ta akcija izgledala u praksi. Odgovor - glupo i opasno

Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

Opet...

 

 

 

 

Pa najveći hit u ovom prilogu nisu domoroci koji se sprdaju, već radnici neke nizvodne hidrocentrale koji kao čiste kanal,

na taj način što plutajuće đubre koje se zaglavilo na propustu ispod puta pretovaruju u kolica, guraju kolica ~7m do druge strane puta-propusta i istovaraju kolica tj đubre da plovi dalje nizvodno !!!

 

iliti: pokupiš đubre pa ga opet baciš umesto da ga utovariš na kamion pa na kuršumlijsku deponiju

 

Link to comment

Nedavno sam bio u Banji Koviljači, pa malo bazao po okolnim brdima na kojima ima dosta kuća. Neverovatno je koliko smeća ima po raznim potočićima i usecima iza placeva. Oni žive tu, a bacaju plastične flaše od koka kole, ulja i deterdženta po jamama oko dvorišta, umesto da prikupljaju, recikliraju... Jeste da kamioni koji odnose smeće ne zalaze po tim zaseocima, ali ne postoji gotovo nikakva svest ljudi o tome da ne treba da žive kao degenerici... Naravno, i pored svih brdskih puteva oko Banje stoje razbacane kese i džakovi sa smećem, odvratno je gde god da se krene.

Link to comment
9 minutes ago, J-♣ said:

 

 

Pa najveći hit u ovom prilogu nisu domoroci koji se sprdaju, već radnici neke nizvodne hidrocentrale koji kao čiste kanal,

na taj način što plutajuće đubre koje se zaglavilo na propustu ispod puta pretovaruju u kolica, guraju kolica ~7m do druge strane puta-propusta i istovaraju kolica tj đubre da plovi dalje nizvodno !!!

 

iliti: pokupiš đubre pa ga opet baciš umesto da ga utovariš na kamion pa na kuršumlijsku deponiju

 

 

A zasto bi radnik volonterski vozio kamionom djubre na deponiju, ili hidrocentrala treba da placa to zadovoljstvo?

Link to comment

Zašto volonterski?

 

Šta kao ovi na hidroelektrani nemaju ni jedno servisno vozilo, na primer kamion ili pikap?

 

Nego šta nego treba da plaća hidrocentrala, jer je kanal u njihovoj nadležnosti 1:25

Link to comment
48 minutes ago, Leia said:

 

 

Ko? Pa onaj ko je placen za to, ako nece ima valjda ko hoce. I dalje je to drzavna sluzba a ne motanje kablova. Umlatice ga lokalci?? Pa i policija prima platu valjda za nesto. Problem je sto ova vlast nece da se bavi sredjivanjem drzave nego ima druge prioritete.

Haha, katarza. Navedi mi 1 zemlju koja je uredjena putem nekakve iznenadne nicim izazvane kolektivne katarze a ne postovanjem zakona.

Drzava jedina treba da ima monopol na primenu sile, tako je barem u civilizovanom svetu, i zato se treba boriti za to da vlast radi posao za koji je placamo a ne za nekakve djubretar-levijatane i sulude pojedinacne inicijative. Znam da ti licno to ne predlazes ali vidim malo-malo neko vrisne kako mi treba nesto da uradimo, pa me bas zanima kako bi ta akcija izgledala u praksi. Odgovor - glupo i opasno

 

Eh, da mi je tvoj optimizam..i da nekako zaboravim svo zivotno iskustvo..pa da nekako verujemo u isto. 

 

No, jebi ga :( 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...