Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

12 minutes ago, J-♣ said:

Zašto volonterski?

 

Šta kao ovi na hidroelektrani nemaju ni jedno servisno vozilo, na primer kamion ili pikap?

 

Nego šta nego treba da plaća hidrocentrala, jer je kanal u njihovoj nadležnosti 1:25

 

U njihovoj nadleznosti je valjda neki normalan nivo odrzavanja a ne da vade i odnose tone djubreta iz kanala? Onda nek i zvanicno ukinu djubretare pa nek se hidrocentrale bave odnosenjem djubreta

 

@SNARC daleko sam ja od optimiste, nego samo primecujem da se bes zbog ovakvog stanja ne usmerava na pravu stranu. Nista mi ne zvuci uzaludnije i besmislenije od tog kukanja na narod

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moje pominjanje katarze je ironicno..Znam da nece doci. Zato je i pominjem. Nema resenja koje dolazi samo od sebe. A sistem se ovde ne prima, vecina ljudi ne voli da radi na pravljenju sistema..ali bi volela da zivi u uredjenoj zemlji..i onda rkne djubre u potok.

Link to comment
3 minutes ago, Leia said:

 

U njihovoj nadleznosti je valjda neki normalan nivo odrzavanja a ne da vade i odnose tone djubreta iz kanala? Onda nek i zvanicno ukinu djubretare pa nek se hidrocentrale bave odnosenjem djubreta

 

@SNARC daleko sam ja od optimiste, nego samo primecujem da se bes zbog ovakvog stanja ne usmerava na pravu stranu. Nista mi ne zvuci uzaludnije i besmislenije od tog kukanja na narod

Tu je zakazala komunalna inspekcija koja ne može (ili najverovatnij neće) da identifikuje ko baca đubre, u njihovoj nadležnosti je pisanje prekršajnih prijava građanima koji bacaju đubre tamo gde je to zabranjeno regulativom državnom, pokrajinskom, opštinskom...kojom već.

Upravljačima hidrocentrale ako je stalo do predviđenog protoka vode onda treba sami to da obezbede uključujući i akciju sklanjanja đubreta.

Šta oni rade; sa jednog mesta vodotoka prebacuju na drugo mesto vodotoka, isto to rade niže i na samoj brani, pokupe đubre koje je brana zadržala i prebace ga opet nizvodno da bude problem nekih drugih nizvodnih, a i to je za sudsko procesuiranje.

Ako mogu na Đerdapu da pridošlo đubre na brani pokupe i odnesu na predviđeno mesto - deponija, a ne da bacaju nizvodno sa druge strane brane, mogu tako i na drugim hidrocentralama.

 

Kuršumlija i tamošnja javna preduzeća na žalost spada pod: što južnije to tužnije

Link to comment
7 minutes ago, aram said:

iščekivanje katarze

 

je naravno iluzija, samo se pitam odakle se ljudima uopste javljaju takve bajkovite ideje - pada mi na pamet ceo onaj ngo smor u vezi ratova 90tih da treba kao nacija da se pokajemo pa ce nas onda valjda obasjati blagoslov “pristojnog zivota”, “evropskih vrednosti” itd itd.

A u stvari je situacija krajnje prozaicna, za pocetak treba naterati vlast da ti odnese i reciklira djubre, uprkos tome sto od toga ni jedan politicar nece licno profitirati.

Link to comment
1 minute ago, aram said:

i nemac bi rkno u potok umesto da plaća, nego zna da će da ga rebnu da mu uši otpadnu.

 

Upravo. Ali nista sladje srpskom (malo)gradjaninu nego da oplete po krezubom narodu

Link to comment
3 minutes ago, J-♣ said:

Tu je zakazala komunalna inspekcija koja ne može (ili najverovatnij neće) da identifikuje ko baca đubre, u njihovoj nadležnosti je pisanje prekršajnih prijava građanima koji bacaju đubre tamo gde je to zabranjeno regulativom državnom, pokrajinskom, opštinskom...kojom već.

Upravljačima hidrocentrale ako je stalo do predviđenog protoka vode onda treba sami to da obezbede uključujući i akciju sklanjanja đubreta.

Šta oni rade; sa jednog mesta vodotoka prebacuju na drugo mesto vodotoka, isto to rade niže i na samoj brani, pokupe đubre koje je brana zadržala i prebace ga opet nizvodno da bude problem nekih drugih nizvodnih, a i to je za sudsko procesuiranje.

Ako mogu na Đerdapu da pridošlo đubre na brani pokupe i odnesu na predviđeno mesto - deponija, a ne da bacaju nizvodno sa druge strane brane, mogu tako i na drugim hidrocentralama.

 

Kuršumlija i tamošnja javna preduzeća na žalost spada pod: što južnije to tužnije

 

Pa tom logikom ako je i tebi stalo do cistije Srbije - kreni redom sa kamionom i resavaj stvar. Mislim valjda se zna sta je ciji posao, zasto bi bila obaveza uprave hidrocentrale da organizuje odnosenje djubreta? To sto sada rade koliko god besmisleno je nekakva kontrola stete koju pravi neko treci, realno nisu u obavezi da rade ni to.

O komunalnoj inspekciji sta uopste reci, jel oni nekom uopste polazu racune?

Link to comment
i nemac bi rkno u potok umesto da plaća, nego zna da će da ga rebnu da mu uši otpadnu.
Što naravno nema veze sa mozgom. Prosečni Nemac je neuporedivo obrazovaniji, kulturniji i svesniji svoje okoline nego prosečni Srbin. Svesti taj problem samo na kaznenu politiku je nonsens. Jel i ti bacaš smeće po ulici jer znaš da nema kazne Ili pak imaš neku svest i kućno vaspitanje da je to loše?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
11 minutes ago, Leia said:

 

Upravo. Ali nista sladje srpskom (malo)gradjaninu nego da oplete po krezubom narodu

 

Opa, bas ti hvala. 

 

Dakle, sistem je duzan da krezubom jadnicku objasni da ne treba da sere tamo odakle vuce vodu, baca djubre tamo gde potok ide ili gde napasa stoku..jer je krezubi jadnicak totalna dileja koja bi bez tih smernica zaboravila da dise. 

 

Idem da radim nesto korisnije od price sa tobom. 

Link to comment
Just now, SNARC said:

 

Opa, bas ti hvala. 

 

Dakle, sistem je duzan da krezubom jadnicku objasni da ne treba da sere tamo odakle vuce vodu, baca djubre tamo gde potok ide ili gde napasa stoku..jer je krezubi jadnicak totalna dileja koja bi bez tih smernica zaboravila da dise. 

 

Idem da radim nesto korisnije od price sa tobom. 

 

Nema na cemu, nisam ciljala na tebe posebno ali ovo sto sam izdvojila svakako jeste malogradjanski nacin razmisljanja. Ne znam ni zasto je ovo sad smrtna uvreda, nasa sredina jeste vecinski takva i ovakav mindset je pre pravilo nego neka devijacija.

Elem, niko nikom ne treba nista da objasnjava niti da ga prosvetljuje pa iscekuje da ovaj katarzira, nego da se prosto svi pridrzavaju istih zakona ili snose sankcije. I krezubi i zubati.

Link to comment
22 minutes ago, arheolog1981 said:

Što naravno nema veze sa mozgom. Prosečni Nemac je neuporedivo obrazovaniji, kulturniji i svesniji svoje okoline nego prosečni Srbin. Svesti taj problem samo na kaznenu politiku je nonsens. Jel i ti bacaš smeće po ulici jer znaš da nema kazne Ili pak imaš neku svest i kućno vaspitanje da je to loše?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

 

Uopšte nisam siguran u ovo. Stoka je stoka tačno toliko koliko joj sistem dozvoli da bude.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...