Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 hours ago, gospa buba said:

znam ali nekom pogine zaposleni. shta radi onda? ode kuci rucha pa legne da odrema? to nikad nije bila rutinska situacija, ne moze biti ni sada. ko su ti ljudi? :unsure:

sent from bubamoto
 

 

To su ljudi od mramora, sto bi rekao Dostojevski.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa degeni su na apsolutno svim pozicijama, cudo da se cesce ne dogadja. 

cekam samo da krenu zasluzne botine da guraju da budu piloti i kontrolori.

plus nema sanse da neko odgovara, a ljudi za ginjenje ce uvek biti.

Link to comment
25 minutes ago, ToniAdams said:

pa degeni su na apsolutno svim pozicijama, cudo da se cesce ne dogadja. 

cekam samo da krenu zasluzne botine da guraju da budu piloti i kontrolori.

plus nema sanse da neko odgovara, a ljudi za ginjenje ce uvek biti.

pa to mi je u teoriji jasno ali kako ti ljudi koji rade ne vide da nešto nije dobro postavljeno. znam da dosta njih pije, ali ranije nisu ovoliko ginuli, ili se nije pričalo?

Link to comment
1 minute ago, slepa živana said:

pa to mi je u teoriji jasno ali kako ti ljudi koji rade ne vide da nešto nije dobro postavljeno. znam da dosta njih pije, ali ranije nisu ovoliko ginuli, ili se nije pričalo?

Pa tako, izmedju ostalog, sto ti kazu: il' se penji gore, il' idi kuci, ima ko 'oce i nemoj mnogo da zanovetas...

Uz razne varijacije na temu: slucajno sam prisustvovao dodelitm lijecnickih certifikata za rad na visini, cijena prava sitnica, umesto komisije radi 1 lekar, ostali samo potpisu, pregleda, cak ni vizuelnog nema, nesto ozbiljnije da ne pominjem...

A mogu ovako do jutra...

Link to comment
16 hours ago, namenski said:

Pa tako, izmedju ostalog, sto ti kazu: il' se penji gore, il' idi kuci, ima ko 'oce i nemoj mnogo da zanovetas...

Uz razne varijacije na temu: slucajno sam prisustvovao dodelitm lijecnickih certifikata za rad na visini, cijena prava sitnica, umesto komisije radi 1 lekar, ostali samo potpisu, pregleda, cak ni vizuelnog nema, nesto ozbiljnije da ne pominjem...

A mogu ovako do jutra...

u vreme kada sam radio na dalekovodima ('70 - '85) svake godine smo imali sistematske preglede (laboratorija, EKG, psiholog, neurolog, oftamolog,.....) dobar nalaz svih značio je da mogu na stub. imao sam godišnje 2 para odela, obuću raznu na 2 godine, kožno odelo na 5, rukavice i šlem po potrebi. beneficiran radni staž i 3 dana za svako davanje krvi. da, i stalno otvorena vrata za one koji hoće to da rade. sada je drukčije.

Link to comment
25 minutes ago, gospa buba said:

koje govno od profesije bila i ta zashtita, izmishljeno zanimanje.

 

Joj nije, mislim sam vec pominjao ovde: glavni HTZ-jac u pokojnom US Steel-u, Amerikanac pravi, sa sve dodeljenim mu prevodiocem, dolazi na sastanak pravo iz pogona, musav, crn od cega se sve moze da pocrni u zelezari, nosi komplet americku HTZ opremu sa sve katancem, za stolom nas mozda 5-6, neki irski HTZ softver se demonstrira, nasi skockani, njemu glava pada od umora, covek zadremava, ali kada su na red dosla pitanja Ircu demonstratoru, svako pitanje pravo u glavu, hvala, zdravo, dovidjenja...

HTZ sve pise, pisano po principu da i budala moze da razume, masa nasih citalaca se smejala kada je citala, kao ko je bre ovo pisao, ali kada je udarilo po dzepu firme podizvodjaci placali HTZ katanac 25,00 evrica.

Naravno, prvo se smejali, kao ko je blesav da za obican katanac plati tolike pare, pa jel moze kod KIneza, ne moze...

Ovde HTZ-ejci taman poceli da postaju ozbiljna profesija, doso feudalizam jebiga...

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...