Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

27 minutes ago, halloween said:

 

Nije ovo tačno, čak ima elemenata i krivičnog dela prikrivanje čl.221. st.4. KZ (kvalifikovani oblik) za koji je propisana kazna zatvora od 6 meseci do 5 godina.

Nisam rekla da on  nije dužan,  nego da on nije dužan... Ako razumeš na šta mislim. 

A upravo tvoj navod je odličan prilog tome o kom se nivou radi.

 

Mislim da je kod nas čest mit o krađama metalnih javnih dobara da to nelegalno otkupljuju i prikrivaju neki sitni, klošarski otpadi, a priča se očito radi na mnogo višem nivou. Što nije ni čudno s obzirom da je metalni otpad na globalnom nivou najtraženiji u reciklažnoj industriji. Čelik se reciklira sa jako malo (gotovo nimalo) gubitaka i stoga je izuzetno profitabilan.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

`` Jedan strani državljanin, tj. njegova (velika) firma za reciklažu `` aj za nas nepismene, koji su ti?

 

edit: kad smo vec kod rekla-kazala juce cula trac da je Lidl nudio zaposlenima platu 80k ali da je dobio packe od vlade i morao da spusti, navosno slicno bilo i sa Ikeom

Edited by Sara
Link to comment
2 hours ago, Sara said:

`` Jedan strani državljanin, tj. njegova (velika) firma za reciklažu `` aj za nas nepismene, koji su ti?

 

Pazi, da je moje lično istraživanje dovelo do tog saznanja, ne bih imala problem da podelim. Ovako iz druge ruke ne bih ni ovako anonimno da kompromitujem izvor na bilo koji način, jer ne znam koliko je to njegovo saznanje opšte znanje u sektoru, a koliko je on to sam raskrinkavao. A paranoja jeste jedna od mojih mnogobrojnih vrlina.

 

A ima već dovoljno parametara da se nahrani gugl ko je znatiželjan, pošto dotični gospodin stalno nešto pametuje (ili je pametovao - ne znam da li je još direktor) na temu reciklaže metala po raznoraznim člancima nama neđiviliđiranima i neorganizovanima :dry: Doduše se stvar malo zakomplikuje, firma je lokalni d.o.o. koji je vezan za drugu firmu, koja je opet vezana za grupu... Znate već kako to ide u Trećem svetu punom sirovina...

 

1 hour ago, gospa buba said:

zar to moze tako u kapitalizmu gde pobedjuje najbolji :dry::blink:

 

U centar :kecman:

 

Propovednici kapizalizma su samo da spomenu da taj "najbolji" može da bude/obično jeste i najnasilniji, najnemoralniji, najkorumpiraniji itd.

Link to comment

greshish. shkolama se bave obrazovani psiholozi (srbi!) na platnom spisku unicefa.

 

* hocu da kazem srpski drzavljani nvo bekgraunda, shkolovani i trajno nastanjeni ovde. i ispucavaju agendu za sve pare. neshto od toga ima smisla ali ne moze da se finansira, ostalo su budalashtine i isto se sprovode pomocu ljubavi i paznje :ph34r:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

U vezi Lidla. Kod nas u Jagodini je malo falilo da isti ne dodje, posto je vrsen pritisak od strane lokalaca, da ne mogu dati radnicima preko 30000 (kako ne bi ugrozili konkurenciju:laugh:). Na koliko su se nasli na kraju, tek cu cuti.

Link to comment

Ne kapiram zasto bi Lidl izlazio u susret lokalcima po bilo kom pitanju a po najmanje po pitanju plata zaposlenih. A i nekako mi je logicno da bi se Psiho rado pohvalio da je zaposlio X ljudi sa platom toliko vecom od prosecne da je to zaista istina.

Link to comment
15 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ljudi, odakle kod nas fascinacija tim Lidlom? Jedan lanac (možda) jeftinih namirnica ali lošeg ili sumnjivog kvaliteta.

 

 

Ja se toliko dobro, kvalitetno i zdravo hranim da mi je već dosadilo.

 

Želim neizvesnost, eksperimentisanje, borbu, dinamiku, razočarenja i nova otkrića.

Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

greshish. shkolama se bave obrazovani psiholozi (srbi!) na platnom spisku unicefa.

 

* hocu da kazem srpski drzavljani nvo bekgraunda, shkolovani i trajno nastanjeni ovde. i ispucavaju agendu za sve pare. neshto od toga ima smisla ali ne moze da se finansira, ostalo su budalashtine i isto se sprovode pomocu ljubavi i paznje :ph34r:

Ma jok bre, Krcun je kriv za sve. :sleep:

Link to comment
5 hours ago, Miljenko said:

U vezi Lidla. Kod nas u Jagodini je malo falilo da isti ne dodje, posto je vrsen pritisak od strane lokalaca, da ne mogu dati radnicima preko 30000 (kako ne bi ugrozili konkurenciju:laugh:). Na koliko su se nasli na kraju, tek cu cuti.

 

Ovo su mi pricali ljudi iz Lidla. Doduse u tom trenutku je situacija bila da su odustali od Jagodine. 

 

 

Link to comment

Ove priče se vuku već godinama, ja sam recimo čuo isto to za "Gorenje" iz Valjeva, navodno je tadašnji direktor urgirao da se smanje plate radnicima "da ne bi bilo nemira po gradu". 

 

Vezano za uslove rada, samo treba obratiti pažnju na uslove koje nude kiosci i marketiredovna plata, prijava od prvog dana..."Aman" je, koliko vidim, počeo i da obezbeđuje smeštaj radnicima. Ko zna na šta tek to liči...

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...