Jump to content
IGNORED

Uragan Sendi, play-by-play


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    23

  • 3opge

    22

  • Indy

    18

  • WTF

    12

Budjo, nije u pitanju nikakva patkometrija, u pitanju su dobro poznati fakti o tome da su od prirodnih katastrofa zrtve u siromasnim zemljama daleko brojnije. E, sad, OK, tebi nije poznato.

"Natural disasters are not only more common in developing countries but also have greater devastating impact. Ninety percent of natural disasters and 95% of disaster-related deaths occur in developing countries. There are various reasons for this, viz., poor warning systems, inadequate emergency response during disaster, poor preparedness and mitigation measures for the disasters. Besides, disasters in developing countries usually affect a comparatively large number of people. Poor connectivity to affected areas and deficit in resources for acute relief appear as important determinants of morbidity. Pre-disaster factors like lower economic status, poor housing quality and poor communication systems add to the misery. "http://www.indianjmedsci.org/article.asp?issn=0019-5359;year=2009;volume=63;issue=8;spage=327;epage=329;aulast=Kar

EDIT. @Hippy - bas mi zao za tvoje drvce.

Edited by Indy
Link to comment

jebiga..... inace, ovi komentari/rados nasih povodom post tropical ciklona su mi do jaja ogavni... svaki put mi tako neka grupica ljudi ubije delich nostalgije i ljubavi prema toj zemlji.... ustvari nostalgiju niko ne mozh da mi uzne, al da sjebavaju moj odnos prema Srbijici - sjebavaju zesche..... sinoch sedim u mraku, nema struje, ladno, sendi siba monstruozno o prozore [u mrkloj tisini se jos strasnije cuje], listam fejs na fonu...... a dragi frend, sendi sve u sesnes lajkuje i za sobom gomilu istomisljenika vuce...... povrachalo mi se.... bas taj neki osechaj uzasne mucnine... nit ljuta, nit zalosna, vech bas mi je bilo total and utter muka

Link to comment

E, jbga... izraz nemoci. Ono, ne mozemo im nista, pa cemo da seirimo nad prirodnim katastrofama i tupimo o nebeskoj pravdi. Kad taj isti uragan opali bratske nam nacije, ili kad nas upropasti susa, onda nam taj "dobili ste sta ste zasluzili" koncept, ne pada na pamet

Link to comment
Kad taj isti uragan opali bratske nam nacije, ili kad nas upropasti susa, onda nam taj "dobili ste sta ste zasluzili" koncept, ne pada na pamet
Pa da, Amerikanci su nam tad krivi zato sto HAARP-om salju susu i izazivaju zemljotrese i ovo im je sada kazna za to.
Link to comment

Ako su ti bas toliko veliki nacionalisti, neka imaju na umu ovaj podatak:(USA): Serbs 172,874. 0.06% of the U.S. populationSto verujem da je minimalna procena (sa Wikipedije). Znaci vise nego 1 u 2000 individua u USA je verovatno Srbin/kinja. (Verovatno blize 1 u 1000, posebno ako se uracunaju Yugo varijacije i miksovi). I tacno tako, bilo je par "nasih" medju zrtvama WTC, npr (najmanje dvojica, kad sam ja proveravao - od njih sam cak jednog znao, prijatelj moje sestre).

Link to comment
Ako su ti bas toliko veliki nacionalisti, neka imaju na umu ovaj podatak:(USA): Serbs 172,874. 0.06% of the U.S. populationSto verujem da je minimalna procena (sa Wikipedije). Znaci vise nego 1 u 2000 individua u USA je verovatno Srbin/kinja. (Verovatno blize 1 u 1000, posebno ako se uracunaju Yugo varijacije i miksovi). I tacno tako, bilo je par "nasih" medju zrtvama WTC, npr (najmanje dvojica, kad sam ja proveravao - od njih sam cak jednog znao, prijatelj moje sestre).
cekaj bre, de nadje te podatke, zar ne bese samo u Cikagou jedno milion chetnik-americans?
Link to comment
Ako su ti bas toliko veliki nacionalisti, neka imaju na umu ovaj podatak:
Ne bih rekao da je u pitanju nacionalizam. Dosta ljudi dozivljava SAD kao sto je nekad dozivljavan djavo. "Zemljotres nam poslao Klinton", "za susu je krvi HAARP", "bube su sada vece nego pre zbog NATO-a",... Sve lose stvari u zivotu nam salje visa sila - Amerika. Antiamerikanizam je religija sa sve vise pristalica
Link to comment
cekaj bre, de nadje te podatke, zar ne bese samo u Cikagou jedno milion chetnik-americans?
pa nema valjda milion, aman zaman?! mozda oko 300,000...ahahahh, ne znam da li se racuna ceo ilinoj tu kao osnova, ali sam grad chicago, bez onih lepih fensi gradica poput evanstona, broji manje od 3 miliona. pa i da ih je 300,000 na toliko, mnogo je! :D Edited by MayDay
Link to comment
pa nema valjda milion, aman zaman?! mozda oko 300,000...ahahahh, ne znam da li se racuna ceo ilinoj tu kao osnova, ali sam grad chicago, bez onih lepih fensi gradica poput evanstona, broji manje od 3 miliona. pa i da ih je 300,000 na toliko, mnogo je! :D
da se, mau, u so pretvoris ne bi bilo da im osolis prasice za chetno piknik
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...