Jump to content
IGNORED

Uragan Sendi, play-by-play


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    23

  • 3opge

    22

  • Indy

    18

  • WTF

    12

A kako je Sandy izgledala iz perspektive nasih maloumnih korisnika youtube-a mogli ste videti u komentarima koji su bukvalno preplavili live stream The Weather Channel-a... Uzvici poput "Go, Sandy, go!" i "Die fucking Americans" i naravno, pisanje svakojakih gadosti na srpskom... Mene je konstantno sramota sto sam pripadnik ovog naroda, a u ovakvim situacijama posebno. Gde je nestala empatija? Mi smo duboko bolesno drustvo, i nema nam leka.
Naravno ima svakakvih, ali ne treba generalizovati. Ima empatije, seti se kada je bio belaj u Japanu, tada je bilo jako puno postova na sajtovima sa iskrenom empatijom, ljudi su nudili i da pomognu ako mogu , itd. Zato što velika većina Japan percepira kao nama naklonjenu i prijateljsku državu, koja nas je i ekonomski dosta pomagala. S druge strane, većina doživljava SAD kao neprijatelja-nekog uz čiju pomoć nam je oduzet deo teritorije, nekog ko nas je bombardovao, nekog ko je obučio snage koje su je provele, potpomogao je i aminovao( mislim na hrvatsku Oluju 95)...a onda kad emocije prorade, ne razmišlja se da li prosečni Amerikanac ima kakve veze sa tim i da li ga njegove vođe i za šta ne pitaju, kao što ni naše ne pitaju nas. Jednostavno, puno je negativnih emocija prema SAD, to je više neka frustracija i bes, ne kažem da negde nema i mržnje.Ne opravdam, samo iznosim moguća objašnjenja.
Link to comment
Naravno ima svakakvih, ali ne treba generalizovati. Ima empatije, seti se kada je bio belaj u Japanu, tada je bilo jako puno postova na sajtovima sa iskrenom empatijom, ljudi su nudili i da pomognu ako mogu , itd. Zato što velika većina Japan percepira kao nama naklonjenu i prijateljsku državu, koja nas je i ekonomski dosta pomagala. S druge strane, većina doživljava SAD kao neprijatelja-nekog uz čiju pomoć nam je oduzet deo teritorije, nekog ko nas je bombardovao, nekog ko je obučio snage koje su je provele, potpomogao je i aminovao( mislim na hrvatsku Oluju 95)...a onda kad emocije prorade, ne razmišlja se da li prosečni Amerikanac ima kakve veze sa tim i da li ga njegove vođe i za šta ne pitaju, kao što ni naše ne pitaju nas. Jednostavno, puno je negativnih emocija prema SAD, to je više neka frustracija i bes, ne kažem da negde nema i mržnje.Ne opravdam, samo iznosim moguće objašnjenja. izgovore
Link to comment
a onda kad emocije prorade, ne razmišlja se da li prosečni Amerikanac ima kakve veze sa tim i da li ga njegove vođe i za šta ne pitaju, kao što ni naše ne pitaju nas.
To i jeste problem, oni u belaju a nama rade emocije. Jednostavno smo beznadežni. U pravu je gđa Latinka, što bi rekao gdin Pantić u Tesnoj Koži - nestaćemo kao dinosauri.
Link to comment
meni parce familije u vasingtonu, a drugo parce u williamsburgu, va. moram zvati kasnije da vidim kako su, jer su oni poblizu prolaska oka oluje..
ništa ovde u Vilijamsburgu nije bilo, malo promaja vukla sinoć jedno dva sata i to je to.
Link to comment

:(Poznanik koji radi kao Medical Examiner u Njuci

The situation is getting worse. Can't speak about it now but the bodies are being found as we speak.

a 5 sati ranije je napisao ovo

Working out of temporary space. Our HQ and backup HQ are both flooding and running on emergency power. Luckily only one storm related death in all of NYC.

A drugi jedan je ostao bez struje:

No power and no internet at home in Chelsea.

Edited by jms_uk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...