Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

244361818_2980308162093398_3318427013772

 

Sta je ovo pobogu????

 

Kakav je ovo ton i pijacan nacin obracanja jednog ministra???? 

 

Au, kako su oni dali sebi za pravo da vuku i zlostavljaju akademsku zajednicu sa ovakvim obracanjem

Link to comment

kako ih je akademska zajednica pustila da vrshljaju kako hoce, tako joj se i obracaju. u zivotu josh i raskoshnije nego na papiru.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • Tužno 1
Link to comment
10 minutes ago, bags said:

 

Ukratko: Nije.

 

Malo duze: Uglavnom nije. Nema tog naucnog otkrica koje se ne moze omalovaziti. "Njutn dobio Nobela" Ma ko je njemu dao Nobela kad i moja baba zna da jabuka pada s drveta, a i ti matematicki modeli, to je sve bla-bla truc, moze li to da objasni XX i moze li da se primeni na YY. Tako je i ovaj raspalio ko Maksim po diviziji. Ono gde je delimicno u pravu (iako on to zapravo ne kaze), nauka danas je sve dalja od "velikih otkrica" koja sustinski menjaju paradigmu ili zasluzuju da se sutra nadju u udzbenicima. Otkrica za kakva se Nobel dodeljivao pre 100, pa i pre 50 godina, danas su tesko moguca. Stavise, stvarno velika otkrica do koji se dolazi ili ce se dolaziti gotovo izvesno su plod rada ne jednog naucnika, ne ni grupe, vec, bez preterivanja, citave jedne generacije u nekoj oblasti.

 

Ono sto je smesno u ovom rantu koji si postovao - postoji zanimljiva knjiga koja se zove (cini mi se) Order out of chaos, a koju je napisao Ilya Prigogine - dobitnik Nobela za hemiju 1978. Pa ako to nije tema za Nobela danas, nije bila ni pre 50 godina. Sama tema je inace izuzetno uzbudljiva i zanimljiva kao i svi ti projekti koji imaju za cilj da povezu mikroskopski (haoticni) svet cestica sa uredjenim makroskopskim svetom. Dve decenije u XXI veku mi jos uvek nemamo jedinstvenu teoriju turbulencije (80 godina nakon Kolmogorova), a prelazak iz laminarnog toka u turbulentni gledas i osecas i vidis svakodnevno i svuda (recimo upravo dok mesas secer u kafi).

 

Takodje, ovaj tip kritikuje ovu drugu dvojicu - taj deo je potpuno besmislen i pun omalovazavanja bez ikakve potrebe i valjanog razloga.

 

 

Mozda najveca misterija, bar meni, je kako je Novel izbegao Geneu Parkeru (https://en.wikipedia.org/wiki/Eugene_Parker) za otkrice suncevog vetra. To je po vrednosti i genijalnosti u kategoriji otkrica onih starih nobelovaca.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 months later...

I ne tako mladi :(

 

zis najavljuje neku akciju i proteste početkom godine, znajući naučne radnike, strepnja mi je dublja od nade :d

mada, kako je žvalavi krenuo da zadovoljava narod 🙄, ko zna...

 

Link to comment
48 minutes ago, beyoncé said:

I ne tako mladi :(

 

zis najavljuje neku akciju i proteste početkom godine, znajući naučne radnike, strepnja mi je dublja od nade :d

mada, kako je žvalavi krenuo da zadovoljava narod 🙄, ko zna...

 

Mene dusa boli sto cute za RT i litijum

Link to comment
I ne tako mladi :(
 
zis najavljuje neku akciju i proteste početkom godine, znajući naučne radnike, strepnja mi je dublja od nade biggrin.png
mada, kako je žvalavi krenuo da zadovoljava narod [emoji849], ko zna...
 
pa razni, kategorisani 2011 kao pripravnici, doktorirali 2014, napisali radova da se onesvestish, niko nishta. sad goveda ne umeju da urade prelazak na institucionalno, ko zna vishe zashto, nacionalna baza im divergira i dalje, iste podatke skupljamo svake godine isuse.gif

ako mi josh jednom ministarstvo bude trazilo datume izbora u zvanje istrazivacha, obesicu se majkemi. pri chemu sam ja dobro proshla u svim raspodelama, uzrast mi se bash pogodio. ovo sad sa ljudima je sve bezobrazluk...

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment

frustrirajuće vrlo.

znam super ljude koji dobro rade svoj posao za kikiriki i druge koji uživaju na lovorikama sa manje rezultata, samo zato što su imali sreće u jednom vemenskom trenutku. 

kako sada stvari stoje, čekamo platne razrede najavljene za 2025. (koja će verovatno postati 2030. ili ko zna koja)

Link to comment
2 hours ago, beyoncé said:

frustrirajuće vrlo.

znam super ljude koji dobro rade svoj posao za kikiriki i druge koji uživaju na lovorikama sa manje rezultata, samo zato što su imali sreće u jednom vemenskom trenutku. 

kako sada stvari stoje, čekamo platne razrede najavljene za 2025. (koja će verovatno postati 2030. ili ko zna koja)

platne razrede na osnovu zvanja su mogli da urade od 2019 bilo kad, da su hteli (shto bi bilo delinichno poshtenije). mene brine da su oni sve manje sposobni da samostalno odrade bilo koju administraciju. i to ministarstvo se puni sada onim snajkama i sinovima shto nisu uspeli da se uvale u inostrane poslove (valjda shto je ogranichen broj drzava na svetu :dry: ), ozbiljnije aktivnosti, ili one gde treba da se presretne novac, izgleda se masovno autsorsuju 'agencijama'. pre tri godine na npr bilateralnim je radila mislim samo jedna osoba koja je znala o chemu se tu radi, a bilateralini su nikakav novac :isuse:

Edited by gospa buba
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

ministarstvo je malfunkcionalnotm kao i sva druga. sistem se održava na leđima reliktnih teta s brkovima, retkim koje još znaju kako administracija funkcioniše. takvu tražiš kada želiš da dobiješ neki odgovor u nekoj ustanovi.

kada i one odu, mogu i da ugase svetlo za sobom.

Link to comment

najgore shto smo imali choveka za kategorizaciju i posle 2011, ali chini mi se da gospoda nisu htela da plate ili tako neshto :isuse:

 

onda su krenuli dositeji i risovi, kao prethodnica novih nada, i eno decenijskog veselja :lolol:

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...