Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Počasna ili misliš da su u međuvremenu uspeli da skoknu do megadunuma po diplome i teze? 

za ceri i sinove ne mora da se ide dalje od roditeljskih ustanova -_-

 

ali zbilja ne znam dokle su stigli, osim shto nisu radili krshteno nishta, neprekidno delegirali svoje poslove institutima i fakultetima, da bi onda opet na silu radili ono shto je njima lakshe, a najlakshe je bilo uvaljivati krsheve za 200% cene. preprodavci <_<

 

a za te njihove plate se prichalo odavno, i utrostruchavanje zaposlenih. koji takodje nisu radili nishta.

 

ministar, kako vidim, nishta chuo nishta video. jedva da se i iznenadio :mellow:

Edited by gospa buba
Link to comment

za ceri i sinove ne mora da se ide dalje od roditeljskih ustanova -_-

 

ali zbilja ne znam dokle su stigli, osim shto nisu radili krshteno nishta, neprekidno delegirali svoje poslove institutima i fakultetima, da bi onda opet na silu radili ono shto je njima lakshe, a najlakshe je bilo uvaljivati krsheve za 200% cene. preprodavci <_<

 

a za te njihove plate se prichalo odavno, i utrostruchavanje zaposlenih. koji takodje nisu radili nishta.

 

ministar, kako vidim, nishta chuo nishta video. jedva da se i iznenadio :mellow:

 

Natenderisala sam se za tri života, potrošila silno vreme dopisujući se s njima jer nisu umeli da u cugu objasne šta im treba, a i stalno su se menjali pa je retko ko blage veze imao o čemu pričam, za sve pare se blamirala nenamerno driblajući distributere, kalkulisala i konvertovala valute pazeći da mi se ni slučajno ne omakne neka greška, budžila da nabudžim na povoljniju varijantu, na kraju završila projekat pomoću štapa i kanapa i sa više od 50 stavki neisporučene opreme.

Pitam se da li opšte postoji mogućnost da se utvrdi ikakva odgovornost za nerad i lopovluk u JUP-u. Počev od ministra, naravno. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Vlada Ilić je ponovo zapenio i još jednom se izblamirao.

 

http://pescanik.net/sociolog-i-plagijat/

 

 

 

Član sam kadrovske komisije Filozofskog fakulteta. Trebalo je da na Vidovdan na toj komisiji obrazložim unapređenje dr Slobodana Cvejića u zvanje redovnog profesora. Pre toga mi je stigao mejl u kojem se navodi i dokazuje da je Cvejić na stranicama svoje knjige „Socijalna ekonomija“, kojom konkuriše za zvanje, bez navođenja izvora preuzeo pasuse teksta, grafikone i tabele iz knjige („Komparativna analiza uloge civilnog društva u pružanju usluga socijalne zaštite na Zapadnom Balkanu”) u kojoj ni na koji način nije pomenut i koja se na službenom sajtu Pravnog fakulteta vodi kao autorsko delo docenta Danila Vukovića.

 

Jasno, kao i prošlih puta (na Peščaniku stoje raniji članci Ilića, uglavnom denuncijacije - klevete - studenata koji su mu se zamerili, saradnika koji su mu se zamerili itd itd) radi se prosto o tome da se Iliću Cvejić zamerio, a pošto ne može ništa drugo da uradi on po starom, osuđuje na Peščaniku, pokušava nevešto da mu smesti plagijat.

 

SeConS na svom FB-u zatim objavljuje:

 

Povodom autorskog teksta koji je objavljen na jednom mediju 05.07.2016. godine, SeConS je prvobitno doneo odluku da neće polemisati u javnosti na taj način. Zbog interesovanja naših prijatelja, saradnika i zainteresovane javnosti odlučili smo da ipak objavimo činjenice koje opovrgavaju netačnosti iznesene u pomenutom autorskom tekstu, a na kojima se temelje ostale optužbe autora. 

Naime, reč je o tekstu u kojem je objavljena informacija da je knjiga „Komparativna analiza uloge civilnog društva u pružanju usluga socijalne zaštite na Zapadnom Balkanu”, kako je u tekstu navedeno, “autorsko delo docenta Danila Vukovića”. SeConS želi da ukaže na netačnost ove tvrdnje i predoči činjenice koje su lako proverljive. Autor pomenute studije je SeConS, što se može videti iz podataka o katalogizaciji publikacije (dostupno na linku:http://www.secons.net/admin/app/webroot/files/publications/ASBBaselineStudyCSF-SRB.pdf) Drugim rečima, ne postoji individualno autorstvo nad knjigom, već je pomenutu knjigu pisala grupa autora koje je angažovao SeConS, što je jasno navedeno u njenom uvodu (str. 7). Prof. dr Slobodan Cvejić je, kao i docent dr Danilo Vuković, bio jedan od istraživača na projektu i jedan od autora studije.

 

 

Svako sa gramom mozga shvatiće da ovde Cvejić citira *sopstveno* istraživanje iz knjige koja je *kolektivni rad* a ne autorsko delo Danila Vukovića. Drugim rečima, Ilić ga je optužio da je plagirao sam sebe. A zašto?

 

Cvejić se usprotivio Radonjićevom izboru u zvanje.

 

Ja ne znam dokle će ovaj čovek više da se blamira.

Link to comment

Cvejić citira tabele (SIPRU & UNICEF 2013) što je originalni izvor koji se koristi i u starijoj (koautorskoj) studiji, i to je OK.
 
Svakako je trebao da stavi citat na tu koatursku studiju kada je već prepisao tekst iz nje. Ko je autor te ranije studije (Secons, Vuković) je stvar samo signature dela.

 

Ni prepisivanje samog sebe (kako znamo da je on autor tog dela u koautorskom delu?) nije prihvatljivo, a postoji i koncept autocitata koji se takođe koristi u vrednovanju naučnog doprinosa autora, posebno u smislu nadgradnje u nekoj konkretnijoj oblasti.
 
 
 

 
 http://kobson.nb.rs/upload/documents/oNamaPredavanja/PR2013TekstZaDoktorante.pdf
 
Judžin Garfild (Eugene Garfield), tvorac prvih citatnih indeksa i jedan od pionira proučavanja citata u nauci, naveo je 15 slučajeva kada se u sopstvenom radu treba pozvati na korišćene izvore (Garfield, 1996):

1. kada se odaje priznanje pionirima određenih oblasti;
2. kada je potrebno odati priznanje za određeni rad savremenicima;
3. kada se identifikuju metodologija, oprema za određene eksperimente i sl.;
4. kada se ukazuje na literaturu o određenom problemu;
5. kada se upućuje na ispravke sopstvenog rada;
6. kada se ispravljaju radovi drugih;
7. kada se kritikuju prethodni radovi određene oblasti;
8. kada se potkrepljuju određene tvrdnje;
9. kada postoji želja da se čitalac upozna sa literaturom koja će se tek pojaviti;
10. kada je poželjno podsetiti čitaoca na slabo poznate radove, koji su možda nepravedno retko citirani;
11. kada se potvrđuju podaci i činjenice;
12. kada se identifikuju originalne publikacije u kojima se rasporavlja o nekoj ideji;
13. kada se identifikuju originalne publikacije koje opisuju eponimički koncept ili termin;
14. kada se želi opovrgnuti rad drugih ljudi, što je negativno citiranje;
15. kada se radi o borbi oko prioriteta sa drugim naučnicima, što je vid negativnog odavanja priznanja.

 

Edited by Prospero
Link to comment

Nego:
 
 


 

Радна група започела израду предлога акта о вредновању, избору, финансирању и праћењу пројеката
јул 7, 2016 | Вести, наука

Први састанак Радне групе за израду предлога новог акта о вредновању, избору, финансирању и праћењу пројеката из Програма основних истраживања и основних усмерених истраживања за период од 2016. до 2020. године и Програма истраживања у области технолошког развоја за период од 2016-2019. године одржан је данас у Министарству просвете, науке и технолошког развоја. Радну групу формирало је Министарство, а чланове Радне групе предложили су председници матичних научних одбора. На првом састанку, договорено је да Радна група настави рад у три подгрупе према научним областима то: природно –математичке и медицинске науке, друштвено- хуманистичке науке и техничко-технолошке и биотехничке науке, како би свака подгрупа у својој области дефинисала специфичности своје области.

 

Радна група броји 19 чланова, а Групом координира др Никола Танић, помоћник министра просвете, науке и технолошког развоја задужен за науку.

 

Чланови Радне групе су: члан Матичног научног одбора за медицинске науке – проф. др Гордана Лепосавић са Фармацеутског факултета у Београду, члан Матичног научног одбора за биологију – др Љиљана Вићовац- Панић, научни саветник у Институту за примену нуклеарне енергије, члан Матичног научног одбора за хемију – проф. др Живослав Тешић, са Хемијског факултета Универзитета у Београду, члан Матичног научног одбора за физику – др Бранислав Јеленковић са Института за физику ,члан Матичног научног одбора за гео науке и астрономију – проф. др Милан Судар са Рударско- геолошког факултета у Београду, члан Матичног научног одбора за математику и механику – проф. др Марко Недељков са Природно-математичког факултета у Новом Саду, чланови Матичног научног одбора за историју, археологију и етнологију – др Вујадин Иванишевић, научни саветник у Археолошком институту у Београду и др Даница Поповић, научни саветник у Балканолошком институту САНУ, чланови Матичног научног одбора за друштвене науке – проф. др Јован Бабић са Филозофског факултета у Београду и др Мирјана Рашевић, научни саветник у Институту друштвених наука, чланови Матичног научног одбора за језик и књижевност – проф. др Милош Ковачевић са Филолошко- уметничког факултета из Крагујевца и др Срето Танасић са Института за српски језик САНУ, члан Матичног научног одбра за биотехнологију и пољопривреду – др ДраганаМиладиновић, научни саветник у Институту за ратарство и повртарство из Новог Сада, члан Матичног научног одбора за електронику, телекомуникације и информационе технологије – проф. др Мирослав Трајановић са Машинског факултета у Нишу, члан Матичног научног одбора за енергетику, рударство и енергетску ефикасност – проф. др Мирко Коматина са Машинског факултета у Београду, члан Матичног научног одбора за материјале и хемијске технологије др Мирослав Комљеновић, научни саветник у Институту за мултидисциплинарна истраживања у Београду, члан Матичног научног одбора за машинство и индустријски софтвер – проф. др Срђан Бошњак са Машинског факултета у Београду, члан Научног матичног одбора за саобраћај, урбанизам и грађевинарство – др Мила Пуцар, научни саветник у Институту за архитектуру и урбанизам Србије и члан Научног матичног одбора за уређење, заштиту и коришћење вода, земљишта и ваздуха – проф. др Марко Иветић са Грађевинског факултета у Београду.

Link to comment

dobro, konachno lepo da objave neka imena, da znamo kome da idemo na gajbu kad bude belaj. a prirodnjaci i nisu ful strashni <_<

 

ali sam chula aber iz druge trece ruke od tamo (urachunajte i gluve telefone), da misle da raspishu konkurs 15 avgusta (a vlada neformirana a savet posledichno neformiran a nema nikog kotkuce -_- (to kao konkurs za kapitalne investicije proshle godine, onaj shto propade)), a da ce u tom smislu novi akt morati da bude (a) drugachije nazvan (b) pravno presmuljan, kako bi se zaobishao ovaj goruci problem sa naci-savetom. koji izgleda ne moze da se reshi, iz raznih razloga. cheka nas pregrejana jesen. ili je necemo registrovati kao dogadjaj, lajk uopshte :isuse:

 

bachena godina deco, druga po redu.

Edited by gospa buba
Link to comment

Sad stižu nova produženja starih ugovora o finansiranju za 6 meseci (do kraja godine)

 

Ovo je bio neki trač od Tanića da se oni, nesputani, spremaju da pokrenu novi projekat početkom avgusta, prolazi rok od 90 dana a rok mora da se ispoštuje, jel tako tako je, nema veze što ništa više nije ispoštovano <_<

Link to comment

Juče sam potpisala aneks ugovora, popunila plan do kraja godine tako što sam parafrazirala prethodni i preslikala projekciju DMT2, nemam više inspiracije za domišljanje i ceđenje suve drenovine. 

 

Kako misle da prevaziđu probleme zbog kojih je prethodni konkurs poništen? Čini mi se da bi morali prilično duboko da zamuljaju da bi presmuljali.  

Link to comment

Kako misle da prevaziđu probleme koji nemaju veze sa projektima, tipa institucionalno finansiranje, remont ministarstva, šta će biti sa nabavkom opreme i kreditom, koji će novac biti opredeljen za nauku itd itd.  -_-

 

 

 

 

edit:

 

juče sam čuo da su na Megatrendu jos skresali plate, vanredni profesor sada dobija oko 30-40k dinara :ph34r:

Edited by Prospero
Link to comment

Sad stižu nova produženja starih ugovora o finansiranju za 6 meseci (do kraja godine)

 

Ovo je bio neki trač od Tanića da se oni, nesputani, spremaju da pokrenu novi projekat početkom avgusta, prolazi rok od 90 dana a rok mora da se ispoštuje, jel tako tako je, nema veze što ništa više nije ispoštovano <_<

to. moraju, a nemaju suchim.

 

Juče sam potpisala aneks ugovora, popunila plan do kraja godine tako što sam parafrazirala prethodni i preslikala projekciju DMT2, nemam više inspiracije za domišljanje i ceđenje suve drenovine. 

 

Kako misle da prevaziđu probleme zbog kojih je prethodni konkurs poništen? Čini mi se da bi morali prilično duboko da zamuljaju da bi presmuljali.  

ne misle nikako da prevazidju nego da prethodni konkurs prepakuju tako da uz malo srece niko ne primeti da je bushan odasvud. chisto pravnichka petljavina, ne interesuje njih sushtina, nego da stvar legde. mislim, vremena nema, a realno od januara moramo biti na nekom leks specijalisu ako se ovo ne zavrshi razumno, ja ne znam shta sve moze da bude. slobodan se bolje snalazio :P

 

edip@prospero. i u verbicevoj verziji se nameravalo da se predje na institucionalno oko 2018. ili dok pomremo. strepim da ce ovo da bude radjenje iste stvari na isti nachin sa vedrim ochekivanjem drugachijeg ishoda. i posle chudjenjem, naravno. josh samo da stignemo na taj nivo da zashto mi njih ne volimo :lolol:

 

edip2. a shto bi megatrendu skresavali plate? ukinuli one besplatne godine shto im drzava sipala iz budzeta za vreme veshtog prof zarka? ja sam bila spremna da se zakunem u trzishno poslovanje i na strashnom mestu postojanje velikih srpskih kapiralista. nemoguce -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Kako misle da prevaziđu probleme koji nemaju veze sa projektima, tipa institucionalno finansiranje, remont ministarstva, šta će biti sa nabavkom opreme i kreditom, koji će novac biti opredeljen za nauku itd itd.  -_-

 

Da, projekti su najmanji problem, prethodnim konkursom su probali da zabašure niz nerešeih ili traljavo rešenih pitanja, ne znam kako sad misle da mogu da se uspešno iskobeljaju ako nijedan od stvarnih problema nije ni načet. 

 

to. moraju, a nemaju suchim.

 

ne misle nikako da prevazidju nego da prethodni konkurs prepakuju tako da uz malo srece niko ne primeti da je bushan odasvud. chisto pravnichka petljavina, ne interesuje njih sushtina, nego da stvar legde. mislim, vremena nema, a realno od januara moramo biti na nekom leks specijalisu ako se ovo ne zavrshi razumno, ja ne znam shta sve moze da bude. slobodan se bolje snalazio :P

 

edip@prospero. i u verbicevoj verziji se nameravalo da se predje na institucionalno oko 2018. ili dok pomremo.

 

Uz malo sreće i uzdanja u to da smo već dovoljno otupeli od čekanja i  presipanja iz šupljeg u prazno.

Link to comment

Da, projekti su najmanji problem, prethodnim konkursom su probali da zabašure niz nerešeih ili traljavo rešenih pitanja, ne znam kako sad misle da mogu da se uspešno iskobeljaju ako nijedan od stvarnih problema nije ni načet.

lako, vlada ce se menjati svake dve godine, uz malo srece godine i pol, medjustanja ce biti sve duza, a prelazna reshenja legalizovana, jer situacija, jer kako drugachije. pisacemo ove anekse do zauveka -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...