Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Problem je sto tematski zbornici nemaju tradiciju u mnogim bransama. U istoriji npr. imaju, dok u tehnickim naukama toga fakticki nema.

 

To nije problem jer se za prirodne i tehničke nauke ne traži rad u zborniku (kategorije M13, 14, 44 i 45...) kao jedna od obaveznih kategorija pri napredovanju. Ako ima - sabira se, ali nije obavezna.

Link to comment

Nazalost, evaluacija na osnovu toga gde je nesto objavljeno je neizbezna u svetu u kom se radovi stancuju neprestano. Ne znam kako to moze da se resi. 

 

relativno jednostavan, a po meni odlican pristup:

odaberi tri najbolja rada i komisija za posao ce ih proceniti. ostali su (spram njih) ionako nebitni.

 

mislim da jedan od nadrkanijih tehnickih unija u juesendej koristi ovaj pristup (tipa mit, stenford, whatever)

Link to comment

baš sam danas sa starijim kolegom pričao o evaluaciji u usa, pa mi kaže da je jedan njegov poznanik, isto društvenjak, uhvatio tenure track na relativno prestižnom koledžu pre nego što je objavio i jednu knjigu. imao je pre 20ak godina nekoliko uticajnijih i citiranih članaka (koji su ga i doveli na posao), prilično je dobro ocenjen od studenata i to je bilo to.

Link to comment

To nije problem jer se za prirodne i tehničke nauke ne traži rad u zborniku (kategorije M13, 14, 44 i 45...) kao jedna od obaveznih kategorija pri napredovanju. Ako ima - sabira se, ali nije obavezna.

kod prirodnjaka je obavezan 1 rad na srpskom jeziku m51-52 u zivotnom delu i kao odluchujuci se pojavljuje tek pri izboru za savetnika. a chasopisa jedva dva, oba specijalizovana. mnogi su tako sebi kose na glavi chupali... :o :lolol:
Link to comment

To nije problem jer se za prirodne i tehničke nauke ne traži rad u zborniku (kategorije M13, 14, 44 i 45...) kao jedna od obaveznih kategorija pri napredovanju. Ako ima - sabira se, ali nije obavezna.

 

Dobro, ti sad pricas o pojedinostima srpskog sistema, ja sam govorio vise uopsteno i generalno. U istoriji postoji praksa, ne samo u Srbiji, da se stampaju zbornici od strane ustanova, u tehnickim naukama to je retkost. Ovaj sistem sa open accessom u EU sigurno nece zakaciti Srbiju do 2020., jer ona do tada u Uniju nece uci. Ako bude kacilo neki zajednicki projekat a la Vinca u CERNu, platice strani partner open access fee jer ce biti neki strani ko-autor na radu. Zapravo ovo mozda nece toliko pogoditi oblasti gde je praksa da ima 54 ko-autora sa 10 razlicitih institucija, jer svako moze srazmerno da doprinese open access naknadi i da to bude neka relativna sica cak i za siromasnije zemlje. No, tamo gde je praksa da je autor jedan, dva, u vr' glave 5, i u 80% slucajeva svi sa iste ustanove...

Link to comment

ali recenzija je besplatna.tamo jedino ako editor vidineki dinar :unsure:

 

 

Pa to, recenzenti, koji rade gro posla u stvari, su volonteri. Mene smaraju svakog meseca da radim recenziju ovog-onog, ako rad ima bilo kakve dodirne tacke sa necim sto sam ja objavio, eto odmah, cim te neki profan koji u tom trenutku pomocnik urednika nekog casopisa malo bolje upozna salje ti rad i moli te za pomoc, itd.

 

Izdavaci uzimaju lovu za reputaciju (name recognition) i pristup bazi podataka....zato sve vise ljudi samo okaci rad an arxiv.org i tu stane. I opet se rad cita i dosta citira.

 

Ne plaćaju se recenzije? Uopšte? hmm, onda mi je jasno što toliko pizde na izdavače. Koje onda oni imaju troškove da mogu da tako deru sa cenama? 

Link to comment

Ne plaćaju se recenzije? Uopšte? hmm, onda mi je jasno što toliko pizde na izdavače. Koje onda oni imaju troškove da mogu da tako deru sa cenama? 

boze dete -_-. ne samo shto se ne placaju, nego ti je u interesu da ih shto vishe radish za shto bolje chasopise, jer ti je uslov za napredovanje kod kuce -_-

Link to comment

The average academic is working unpaid for the equivalent of two days every week, says a new study on the growth of “unreasonable, unsafe and excessive” workloads.

 

Academic staff work an average of 50.9 hours per week, according to the latest University and College workload survey, Workload is an Education Issue. The study is based on responses from about 12,100 university staff, most of whom work full time.

 

This means that academics work on average 13.4 hours – almost two days – more than the normal 37.5 hour working week, and work in excess of the 48 hour maximum recommended by the European Working Time Directive.

 

Senior academic staff work even longer hours on average, says the report, which was published at the UCU’s congress, held in Liverpool from 1 to 3 June.

Professors work 56.1 hours on average and principal research fellows 55.7 hours, although there is also a culture of long hours, often unpaid, among many early career academics, says the report.

 

One in six academics aged 25 or under work 100 or more hours each week when part-time appointments are adjusted to their full-time equivalent, it adds.

The vast majority of staff (83 per cent) also say the pace or intensity of workload has increased over the past three years, with only 14 per cent reporting that their workload is not heavier.

...

 

Link to comment

Evo upravo sam guest editor za specijalni broj jednog ozbiljnog međunarodnog časopisa, baš me zanima koliko ću kestenova dobiti kao naknadu. Naravno, treba li uopšte da pomenem da sam pevao ceo dan kada sam dobio poziv da to radim?  :fantom:

Link to comment

Evo upravo sam guest editor za specijalni broj jednog ozbiljnog međunarodnog časopisa, baš me zanima koliko ću kestenova dobiti kao naknadu. Naravno, treba li uopšte da pomenem da sam pevao ceo dan kada sam dobio poziv da to radim?  :fantom:

 

Ja sam dobila šestomesečni besplatan pristup nekim bazama podataka, a i to sam saznala post festum, nisam stigla da se raspitujem od lupanja nogama u zadnjicu od sreće. 

Kestenja nije bilo. 

Link to comment

Lepo vam govorim dajte da izmanipulišemo neki omanji rat, posle prodajemo objašnjavanje kako je to moralo da se desi. I zašto  :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...