Jump to content
IGNORED

Rasna i etnicka diskriminacija - licna iskustva


Aće

Recommended Posts

Dosli, a? A Francuzi nisu njima isli u posetu, recimo u Alzir? More bre...
pa to je bila jedna misija civilizacije. kao belgijanci u kongu.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    26

  • Indy

    16

  • Leia

    15

  • Aće

    11

Zanimljivo je ovo. Dovedu francuzi/svajcarci nizerasne arape/balkance da im ciste klozete za kikiriki i onda ocekuju da cvrkucu, ljube cvece i franko/germanizuju se. Men se cini da je ovo klasni problem koji se pretvara u diskriminaciju jer se klasa otkriva po drugom izgledu/govoru.

Link to comment
pa to je bila jedna misija civilizacije. kao belgijanci u kongu.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Није баш иста као у Конгу, више налик ономе што су поданици Краљице Бабе радили у Раџу.
Link to comment
Ma sve je to ok matori, samo s jedne strane ti smeta ako te Svajcarac malo uplaseno pogleda a sa druge ti je super multikulti kad neki taliban zamota zenu da joj se samo jedno oko vidi...
samo sto ta dva slucaja nemaju veze jedan sa drugim. taliban i njegova zena sami sebe 'zamotavaju', odosno, izabrali su da zive po tim pravilima, i to druge ne ugrozava. ne ide taliban okolo i zove policiju kad vidi nekog ne-taliana, nego to radi svajcarac (u vasinom slucaju), a ja sam prisustvovao slicnim scenama u holandiji i engleskoj. taliban ne tretira druge kao stoku, a ovi cesto da - ne svi, naravno, neki od svajcaraca/holandjana/engleza...
Link to comment

Nisam do sada imao licnog iskustva sa diskrimincijom, to jest mozda je i bilo toga, naprimer kada sam trazio posao, ali nikad u toliko neuvijenoj formi da bih mogao da sa sigurnoscu tvrdim da se radilo bas o diskriminaciji. Razlog je verovatno to sto jugovica u Belgiji nema toliko da bi bili shvaceni kao pretnja od strane ksenofoba, a mislim da najokoreliji medju njima cak blagonaklono gledaju na Srbe, pripadnike naroda koji je tamanio njihove najvece neprijatelje, muslimane. Za 15 godina zivota vani imao sam samo jedno neprijatno iskustvo: kad sam otisao da se upisem na faks u Luvenu, sekretarica sa kojom sam razgovarao je svratila do koleginice da joj se glasno pozali kako joj "idu na kurac svi ti stranci sa njihovim govnarskim naglaskom".

Link to comment

o iskustvima na Kosovu i u Srbiji bih mogao par carsava da napisem, ali o tome sam vec pisao drugim temama.u USA, ni u jednom trenutku nisam osetio bilo kakvu diskriminaciju. kako bilo, vise puta su mi Arapi i Afro-Ameri rekli da imam srece sto ne izgledam kao musliman. jebem li ga, ako nista drugo, nemuslimanskim izgledom sam izbegao nasumicno pretresanje na aerodromima.

Edited by Gandalf
Link to comment
o iskustvima na Kosovu i u Srbiji bih mogao par carsava da napisem, ali o tome sam vec pisao drugim temama.u USA, ni u jednom trenutku nisam osetio bilo kakvu diskriminaciju. kako bilo, vise puta su mi Arapi i Afro-Ameri rekli da imam srece sto ne izgledam kao musliman. jebem li ga, ako nista drugo, nemuslimanskim izgledom sam izbegao nasumicno pretresanje na aerodromima.
Да си Сик причао би другачије, или да носиш подужу браду и кратке панталоне.
Link to comment
Zanimljivo je ovo. Dovedu francuzi/svajcarci nizerasne arape/balkance da im ciste klozete za kikiriki i onda ocekuju da cvrkucu, ljube cvece i franko/germanizuju se. Men se cini da je ovo klasni problem koji se pretvara u diskriminaciju jer se klasa otkriva po drugom izgledu/govoru.
jel dovedu u lancima?
Link to comment
Eto upotrebi mastu pa zamisli da jeste Jevrejin, onda ce ti moj predlog mozda izgledati prigodno i za ruzne i tuzne dane!Da nije tako, na snazi bi i dalje bilo robovlasnicko drustveno uredjenje, jer bi jelte svi cutali i trpeli i pitali jel ima jos.
Tebi ništa, ali ništa nije jasno.
Link to comment
Pa to jeste tako, odvajkada, a i svi izgledi pokazuju da ce i dalje biti.Pitanje je samo kako pristupiti tom problemu, prevazici ga a usput i izvuci zivu glavu, rekoh ja kao zena (i dizajnerka) Najmanje konstruktivno od svega mi deluje rantovanje na temu, znaci ako za neki posao treba da budes skinny bitch iako to niko eksplicitno nije naveo u aplikaciji - nema svrhe da kukas sto ne prihvataju punacke sa dobrom dusom, prosto kucas na pogresna vrata. Doduse ovaj posao jeste mozda ekstreman primer, ali za svaki posao s ljudima je nazalost neophodan neki bazicni nivo social skillsova...ako se pojavi neki za koji nije - count me in!
+1onako, principijelno...
Link to comment
xaxa, ti si 1 :kralj:btw, odgovorno tvrdim da su Spanci generalno jedan od najtolerantnijih naroda, ovde ce animozitet prema npr,. Marokancima ili Indusima uvek pre osetiti od strane lokalnih Nemaca.
Da li je odnos jednak i prema Ekvadorcima, na primer?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...