Jump to content
IGNORED

Rasna i etnicka diskriminacija - licna iskustva


Aće

Recommended Posts

e da, jedna aprijatnost iz D u turističkoj agenciji od strane neke evidentne ne-Nemice tipa Turkinja, Arapkinja ili sličnoprvo mi kaže "a jel Srbija Evropa?" ja reko "o da", e ali to ne beše dovoljno nego je morala da pozove koleginicu (Nemicu) i da pita "e a jel ovo Srbija Bosna i tako to Evropa??" pa joj ova rekla "naravno" pa se konačno smirilaa meni došlo da je tresnem u nosaj što je uopšte pitala, ali što nije bilo dovoljno da joj ja kažem da jeste <_<

Link to comment
  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    26

  • Indy

    16

  • Leia

    15

  • Aće

    11

Guest Milivoje iz Sugubine

U mom selu nema mesta rasnoj i etnickoj diskriminaciji, te patimo sto ne mozemo da idemo u korak sa savremenim svetom.Stoga se ponekad delimo jos na crvene i plave na vojnoj vezbi, pa se mrzimo, il se sa ovima iz susedne Sabante nekad pobijemo u kafani il obramnjacama i odvaljenim tarabama negde u seoskom budzaku.Onda imamo o cemu da pricamo u dugim zimskim vecerima kraj bubnjare u seoskom domu, dok igramo domine uz spricer.Al sam video jednom crnca u Kragujevcu. I uopste mi se nije svideo!

Link to comment

Dobio je je onaj crnac centar KK Radnicki ove godine batine u KG "jer se nije dovoljno zalagao u plej-ofu". A i "kragujevacka omladina" je uz uzicku trenutno cini mi se ponajvise lokal patriotski nastrojena. To se pored farbanja gradova u crvenu (crveno crnu) boju ogleda i u prebijanju svih onih sa strane, a vala i domacih koji nisu srcem uz Radnicki (Slobodu)

Link to comment
Ma daj... Ja se vraćam svako malo da se smejem, jbt. Potpuno carski.
Meni je ovo danas Hamlet prepričao i smejala sam se kao luda iako mu nisam baš 100% verovala. Sad se valjam po podu, jebote :lolol:Sorry Daboviću ali ne bi bilo ovoliko super da nisi ti u pitanju :heart:
Link to comment

Ja znam za pricu gde je devojak iz Afrike trazila azil u Srbiji i to ne samo azil vec i drzavljanstvo, ali kada su joj objasnili da za to mora da se uda za Srbina rekla je "A ne, nema sanse" i to sve sa izrazom lica bolje da me vratite u Afriku odmah ako je to jedino resenje.

Link to comment
Meni je ovo danas Hamlet prepričao i smejala sam se kao luda iako mu nisam baš 100% verovala. Sad se valjam po podu, jebote :lolol:Sorry Daboviću ali ne bi bilo ovoliko super da nisi ti u pitanju :heart:
Ja sam iznenađen i uvređen Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2
Link to comment

evo štreberskog doprinosa temi:ovog leta sam bila na nekoj letnjoj društvenjačkoj školi u bugarskoj na moru. bilo je 3 grupe - iz srbije, bugarske i švajcarske.- profesor švajcarac je prva 2 dana za ručkom i večerom sedao sa srbima i bugarima i ispitivao. nas je uspeo da ispreskače što smo beli listići jer smo idioti i slično, no to je bila i najmanje zanimljiva situacija.- bugarka profesorka je jedva uspevala da izvuče glavu iz stražnjica švajcaraca sa samotovarenjem kako ovde na balkanu ništa ne valja i kako treba da se ugledamo na švajcarce. u obilazak varne nije povela svoju grupu jer su one već videle grad, pa šta ima da idu, tako da je jedna išla odvojeno busom da vidi sestru u varni, a druga je ostala sama u hotelu.- jednu studentkinju iz bugarske su umalo najurili sa plaže jer je imala svoj peškir a i delovala im je kao romkinja pa samim tim i neko kome nije mesto u hotelskom kompleksu.- mi smo pokušavali da u svaku diskusiju uključimo pitanje klase i čerečili smo sva izlaganja švajcaraca (no to je išlo i na liniji sociolozi protiv politikologa). švajcarce je srčano branio profesor za svaku našu kritiku pa je u trenucima postajao i izuzetno maliciozan, dok je naš profesor kulirao na strani i posle nam prokomentarisao "ma samo navalite (na njih)". švajcarci su tvrdili da kod njih i nije važno pitanje klase i da i radnici sasvim fino žive tako da i nemaju neke posebne interese. a pritom su doktorske teze studenata švajcaraca sve bile vezane za analizu desničarskih partija u švajcarskoj i nemačkoj, sa sve sociopsihološkim istraživanjem razvijenosti argumentacije za odluku na referendumu kod pojedinaca (koja će, jelte, pokazati kako su oni niskoobrazovani glupi i glasaju bez pravih argumenata, već emotivno ili već po nekim predrasudama i mržnjama koje gaje). jedna iz švajcarske ekipe je ukrajinka koja je sve vreme pljuvala po svojoj zemlji i istoku uopšte i pričala o švajcarskoj kao raju na zemlji na kom joj je dostupna akademska literatura (za wikipediju nije čula, ali kad smo joj rekli prokomentarisala je "ali to je nelegalno!").- profesor švajcarac koji je i doktorirao na sociologiji, pa se tek posle preorijentisao na politikologiju i savetovanje političara nikad nije čuo za edvarda saida i orijentalizamali sve to i nije toliko zanimljivo, posebno ne onima koji nisu bili tamo, a posebno ne kad ovako umorna i lošeg pamćenja pokušam da rekonstruišem.- međutim, najveći utisak mi je ostavio događaj pretposlednje večeri nakon što smo zajedno svi izašli i nakon što se jedan član našeg tima napio ko svinja. on je kao tridesetogodišnjak prvi put izašao iz zemlje i to baš na ovo putovanje koje su nam finansirali švajcarci. i posle svih tih izdrkavanja sa biranjem vina za ručak +večeru i zatvorenim hotelskim kompleksom koji nas štiti od bugarskih lopova to veče je sticajem lošeg engleskog pokušao da objasni da je iz jednoroditeljske porodice ali nije našao reč, pa mu je fini švajcarac pokušao da pomogne sa "bastard". i tu ovaj naš kreće da se nervira ali se još drži kad uskače ukrajinka sa pričom o tome kako je lov super jer ljudima koji vole da ubijaju treba dozvoliti to. i sad ovaj kreće da im plastično objašnjava kako se kolje svinja i ta priča traje jednako koliko i samo klanje, sa sve psovkama i pijanim ponavljanjem rečenica (pokušavši valjda da im pokaže kako to ne može niko da voli, nego se to radi kad si primoran, kao on što je morao da pomaže u tazbini pred slavu). i u svemu tome on postaje otelotvorenje balkanskog divljaka i to stvarno deluje kao u nekom autorskom filmu. usput, švajcarci ulaze u priču kako je njihov cenjeni profesor pomogao nekom kineskom azilantu, politički prognanom i kupio mu stan (a i taj šarlatan što priča to svojim studentima sledbenicima mi je posebno odvratan). ovaj naš drugar stoji na ivici dešavanja i priseća se "bastardizacije" kojoj je podvrgnut i sad već razmišlja da bije švajcarca. sredilo se sve na kraju, ispao je pijana budala, ali ja mislim da je tu bilo mnogo više od toga.- na kraju smo potpuno ignorisali švajcarce, a ni oni se nisu mnogo cimali oko toga.- popkult bonus: niko osim nas 4 iz srbije nije čuo za the smiths pa su zaključili da je to "a serbian thing"

Link to comment

Mene je rokao snajper par puta, samo zato jer sam bio na teritoriji tadasnje Srpske RBiH.Doduse nisam siguran koje su ti bolidi bili nacije, niti su oni mogli da znaju koje sam ja. Osim ovog geografskog odredjenja.A da, pandur na granici Hrvatska BiH, u Neumu, me nije hteo da pusti da odem na izlet u Dubrovnik jer nisam imao 300evra, ali sam imao cirilicnu licnu kartu.Edit na editDoduse pustio me pa me se setio u povratku i zajebavali smo se nesto. Dobar cova, osim sto je nadrkan.

Edited by djeneralche
Link to comment
...prvo mi kaže "a jel Srbija Evropa?"....
stara prica. setam ja sa dvojicom bivsih kolega iz nemacke kvinsom i to grcko/balkansko/rumunsko/ceskim krajem. jedan je 'pravi' nemac, a drugi je nemac kome su roditelji emigrirali iz rumunije (nemac sa 'migrationshintergrund'). ovaj drugi kaze: ovde mi se svidja, ako si evropljanin sa porodicom, bas je po tvojoj meri. prvi, praaaavi, uskace sa: naja, nije to bas praaaava evropa. tu se ja odmah iznervirala jer sam frust i osetljiva na takva podjebavanja, a trudim se da se borim protiv toga.druga prica mog frusta... u sred komplikovane operacije lancane premetacine ljudi u avionu ja se dodvoravam jednoj nemici koja zeli da sedi pored svoga sefa. pokazujem raskosnost svog yugo nemackog koji poslednjih godina ionako retko pricam. ona meni u jednom trenutku kaze: vasa majka sigurno retko putuje. tu se ja odmah isfrustriram, u sebi, sta ti meni moja mama retko putuje, mislis da smo mi yugo pa da ne idemo nigde... malo kasnije, ona mene pita da li zivim u njujorku, a ja nju da li putuje poslovno ili privatno, na sta ona meni kaze: kako mislis privatno, mislis da se svalerisem sa sefom. paculla ftw!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...