Jump to content
IGNORED

Korisni programi


Recommended Posts

Imao sam pre više godina neki python programčić za skidanje YT videa, to sam bio iskompajlirao i za Windows (i naravno koristio na linuxu), ali sam od onda više kompjutera izmenjao i sad ne znam gde mi je to. Možda je to ovaj kod, nemam pojma. Uglavnom, mislim da ovo nije ništa nelegitimno. Pytube je ovde: https://pypi.org/project/pytube/

 

from pytube import YouTube

def Download(link):
    youtubeObject = YouTube(link)
    youtubeObject = youtubeObject.streams.get_highest_resolution()
    try:
        youtubeObject.download()
    except:
        print("An error has occurred")
    print("Download is completed successfully")


link = input("Enter the YouTube video URL: ")
Download(link)

 

Link to comment

Na linuxu postoji CLI program koji se zove yt-dlp. Ovo sada radi ko zmaj, skida YT video (sa gomilom opcija, koje nisam još istražio). Naravno, bez reklama. Sve što treba je da se desnoklikne na željeni youtube video, iskopira link i pastuje u command line, ovako

 

:~$ yt-dlp https://www.youtube.com/watch?=XXXXXXXXXXXXX

 

Ko nema linux, verovatno može da koristi Windows Subsystem for Linux (uz malo petljancija).

 

 

EDIT. Postoji uputstvo da se instalira i na Windows: https://github.com/yt-dlp/yt-dlp/wiki/Installation

 

Edited by Indy
Link to comment

Radi fino i u Windowsu:

 

ytdlp.png

Ovako se instalira (u Powershellu ili Terminalu)

 

 

Spoiler
PS C:\Users\USER01> Set-ExecutionPolicy RemoteSigned -scope CurrentUser

PS C:\Users\USER01> iwr -useb get.scoop.sh | iex
Initializing...
<SNIP>
Scoop was installed successfully!
Type 'scoop help' for instructions.

PS C:\Users\USER01> scoop install yt-dlp
Installing 'yt-dlp' (2023.10.13) [64bit] from main bucket
<SNIP>
'yt-dlp' (2023.10.13) was installed successfully!
'yt-dlp' suggests installing 'ffmpeg'.

PS C:\Users\USER01> scoop install ffmpeg
Installing '7zip' (23.01) [64bit] from main bucket
<SNIP>
'ffmpeg' (6.0) was installed successfully!

 

 

  • +1 4
Link to comment
On 14. 10. 2023. at 12:18, Jimmy Kowalski said:

 

Za mene je vrlo prosto. Ja sam i instalirao blocker da bih imao prijatnije internet iskustvo, ali birajuci izmedju placanja i pustanja reklama biram ovo drugo (naravno kad iscrpim sve mogucnosti, ukljucujuci i da koristim nesto ko Indy). Odluka Youtube-a je sasvim ocekivana, ja da sam na njihovom mestu isto bih uradio. Opcija da je sve besplatno i da nema reklama je nerealna.

 

Meni Rotten nista ne trazi. Ako bude trazio, uklonicu blocker..

 

Ja nemam ništa protiv da platim (kao što plaćam ili doniram novac dobrim programima) ako bi prestali da skupljaju i koriste podatke - sasvim je jednostavno. Ali oni bi da odaberes tamnu stranu i da platis. Malo je mlogo :unsure:

Link to comment
16 minutes ago, zorglub said:

Na Firefox-u još uvek radi ublock origin.

 

I kod mene je sve okej, evo slusam ove Grke ceo dan i nista se ne desava.

Link to comment

na brave jutjub normalno radi a mislim da ekstenzije nisu potrebne. da budem iskren ne shvatam čemu downloadovanje videa sa jutjuba sem ako ste negde gde nema interneta?

  • -1 1
Link to comment
4 hours ago, utilitarist said:

na brave jutjub normalno radi a mislim da ekstenzije nisu potrebne. da budem iskren ne shvatam čemu downloadovanje videa sa jutjuba sem ako ste negde gde nema interneta?

Prvo zavisi gde se nalaziš (ne znači da oni ovo što sad rade serviraju svuda istovremeno), drugo zavisi koje video kanale gledaš (da li su monetizovani ili ne). Treće, rečeno je da je korišćenje Brave (za sada) jedna od opcija. Ne koristimo svi Brave. Downloadovanje jutjub videa je da bi se gledali bez reklama, doh. Jbg pratite malo ako volite da komentarišete. Drugi put ću (bes)korisne savete ostaviti samo za sebe.

Edited by Indy
Link to comment
8 hours ago, zorglub said:

Na Firefox-u još uvek radi ublock origin.

Ma da, mi smo budale što drvimo o ovome bez veze 4 dana, i onolike internet stranice tome posvečene.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...