Jump to content
IGNORED

Korisni programi


Recommended Posts

3 minutes ago, Shan Jan said:

Netflix je od pocetka bio platforma koja se placa. Youtube je navukao ogroman broj ljudi koji kace i koji gledaju videje jer je bio besplatan. Sad pokusava polako da nas navuce na kvarno da mu placamo. Ono fazon kao da ti neko besplatno uvede lift u zgradu i vremenom izbaci stepenice jer ih niko vise ne koristi i tek onda krece da ti naplacuje taj lift. Necu u inat :fur:

 

 

 

Jel vise nema besplatnog Youtube-a?

Link to comment

Pa dobro, izbor postoji. Gledaj besplatno uz reklame ili plati da gledas bez. Ja imam ublock i na firefoxu mi radi normalno. Ako budu trazili da deaktiviram ublock, pa uradicu. Vec sam to radio na vise sajtova koje redovno posecujem (uvek isto ili se pretplati ili ukloni blocker zbog reklama)..

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Pa dobro, izbor postoji. Gledaj besplatno uz reklame ili plati da gledas bez. Ja imam ublock i na firefoxu mi radi normalno. Ako budu trazili da deaktiviram ublock, pa uradicu. Vec sam to radio na vise sajtova koje redovno posecujem (uvek isto ili se pretplati ili ukloni blocker zbog reklama)..

 

 

A moze li goigle da me ne prati i da obrise sve podatke o meni i da mi obeca da me vise nece pratiti i da ispuni obećanje? Ako to sve moze, onda bi vrlo rado i platio...

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Jel vise nema besplatnog Youtube-a?

 

Definiši besplatnog :D

 

Ima, ali... Ako ne daš da prati šta gledaš dobiješ prazan ekran na startu i poruku da trebaš da uključiš history. Ako imaš adblock počinju da otežavaju, a možda će i onemogućiti gledanje a ako bi sa reklamama imaćeš par reklama koje ne možeš da preskočiš pre videa, na određenim momentima u videu, i to valjda po nekom ključu par od vlasnika videa i jedno 5-6-7 od googla i par na kraju.

 

A reklame, pa recimo da sam uspeo da naletim u prethodnim godinama na neku indijsku reklamu u dvocifrenim minutama, ceo muzički video od tri i po minuta (loš), jedan i nešto minut Ace Lukasa i slično, ako ne mogu da to preskočim meni je to... nepraktično, iako besplatno.

 

A ima i ovo što Radiša kaže, znaš ono kad pričaš sa nekim i onda ti te reklame iskaču, taj search se preporučuje, zna gde si, šta radiš, šta pričaš, još ako plaćaš google workspace i još neke stvari ne osećam se "prijatno" da plaćam i taj youtube. Ne mogu to da merim sa drugim strimerima i platformama.  I ima onih koji traže da skloniš adblock, za neke i ok, za rotten tomatoes na primer pak ne, ne posećujem više... sve zavisi

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

A moze li goigle da me ne prati i da obrise sve podatke o meni i da mi obeca da me vise nece pratiti i da ispuni obećanje? Ako to sve moze, onda bi vrlo rado i platio...

 

spacer.png

  • Haha 2
Link to comment
16 minutes ago, Vapad said:

 

Definiši besplatnog :D

 

Ima, ali... Ako ne daš da prati šta gledaš dobiješ prazan ekran na startu i poruku da trebaš da uključiš history. Ako imaš adblock počinju da otežavaju, a možda će i onemogućiti gledanje a ako bi sa reklamama imaćeš par reklama koje ne možeš da preskočiš pre videa, na određenim momentima u videu, i to valjda po nekom ključu par od vlasnika videa i jedno 5-6-7 od googla i par na kraju.

 

A reklame, pa recimo da sam uspeo da naletim u prethodnim godinama na neku indijsku reklamu u dvocifrenim minutama, ceo muzički video od tri i po minuta (loš), jedan i nešto minut Ace Lukasa i slično, ako ne mogu da to preskočim meni je to... nepraktično, iako besplatno.

 

A ima i ovo što Radiša kaže, znaš ono kad pričaš sa nekim i onda ti te reklame iskaču, taj search se preporučuje, zna gde si, šta radiš, šta pričaš, još ako plaćaš google workspace i još neke stvari ne osećam se "prijatno" da plaćam i taj youtube. Ne mogu to da merim sa drugim strimerima i platformama.  I ima onih koji traže da skloniš adblock, za neke i ok, za rotten tomatoes na primer pak ne, ne posećujem više... sve zavisi

 

Za mene je vrlo prosto. Ja sam i instalirao blocker da bih imao prijatnije internet iskustvo, ali birajuci izmedju placanja i pustanja reklama biram ovo drugo (naravno kad iscrpim sve mogucnosti, ukljucujuci i da koristim nesto ko Indy). Odluka Youtube-a je sasvim ocekivana, ja da sam na njihovom mestu isto bih uradio. Opcija da je sve besplatno i da nema reklama je nerealna.

 

Meni Rotten nista ne trazi. Ako bude trazio, uklonicu blocker..

Link to comment

E do kurca i mene primorao Youtube da disableujem adblocker. Pomagajte ljudi! :lolol:

 

P.S: sad sam instalirao ublock origin, da vidimo kako se on nosi sa youtubeome :) 

Edited by Shan Jan
Link to comment
38 minutes ago, Shan Jan said:

gledaju videje jer je bio besplatan.

Često platim za Youtube video, ali onome ko ga je postavio, a ne Google-u. Ima kontent (khm) kreatora koji zaista rade sjajan posao i rado im dam po par dolara tu i tamo. (Ili direktno sa Youtubea, preko thanks.pngili kroz Patreon.) Inače koristim Youtube još otkad nije pripadao Googleu, i oni su ga samo unazadili sa svojim algoritmima, manipulacijama i stavljajući sve u okvir "korisničkih naloga" (nekad si mogao da lajkuješ video bez da se uloguješ). Sve je to deo opšte enšitifikacije.

 

Inače, plaćam već dosta za raznorazne "servise" (kao što je VPN, Google cloud, password manager, itd.) Gledam kako da to smanjim, a ne da povećam. :D

 

Btw. kad sam pokretao temu "korisni programi" mislio sam prevashodno na one koji se ne plaćaju.:fantom:Libre, open source itd.

  • +1 3
Link to comment

Kad smo kod youtube-a, koji koristim u enormnim kolicinama, jel ste i vi primetili kako vam predlozi pa i search funkcija radi losije? Evo par primera:

1. Guranje jebenih shorts-ova iako ih ne koristim, ne mogu da se iskljuce a zauzimaju mesto

2. Home page je pun videja koje sam vec odgledao, koja je uopste svrha toga?!

3. Posle nekog vremena home page ti bukvalno postane echo chamber - ako si pogledao dva videja koji su npr. protiv woke kulture, prikazivace ti samo slicne stvari. Ono, moglo bi ponekad i da se pogleda nesto sto druga strana nudi.

4. Sve je u jebenim ekstremima - ekstremna levica, ekstremna desnica... ne mozes da nadjes neki podcast koji je centralno okrenut ili otvoren za obe ideje. Doduse ovo je mozda i do drustva a ne youtube-a

5. Muziku kad pustis samo vrti ono sto si vec slusao do besvesti, tek jednom u 20 pesama pusti nesto novo. 

 

I da, vratite thumbs down. Jebao vas safe space :mad:

  • +1 5
Link to comment

Ja kad nadjem nesto zanimljivo odmah skinem celi kanal sa https://github.com/yt-dlp/yt-dlp . :)

 

Za android ima https://github.com/JunkFood02/Seal

 

Ili jos bolje new-pipe koji koristim za podcaste na youtube. https://newpipe.net/#download

 

Ljudi se kunu u sponsorblock ali meni nije bas radio najbolje.

 

Meni je  smor kad platis premium da moras i dalje slusati embedded promocije od kreatora.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...