Jump to content
IGNORED

Korisni programi


Recommended Posts

  • 1 month later...

Verovatno ste već i vi iskusili da youtube izbacuje poruku da nije cool što im blokirate reklame, ako koristite adblocker i slično.

 

Posle obaveštenja koje je moguće ugasiti odmah ide obaveštenje sa odloženim dugmetom za zatvaranje a danas sam dobio The Countdown

Ekran koji kaže imate još tri videa pre nego što vam ugasimo plejer, žao mi je što nisam uslikao, vrlo "lepo" su oni to uradili.

 

Trenutno rešenje koje izgleda radi, po preporuci sa 9gag, isključio sam privacy badger i adblock, prebacio firefox na strict do not track me u podešavanjima i instalirao ublock origin bloker i trenutno ne dobijam nikakve poruke.

 

Ukoliko imate sličnih problema vredi probati. Ukoliko imate info da ovaj bloker prati nešto ili bolje predloge - slušam.

 

Takođe, pokušavam da iskopam članak koji sam čitao gde se stari kompjuter može staviti na kućnu mrežu i obezbediti da na TVu isto imate čist youtube, imam jedan stari laptop koji bih rado posvetio tome da ne gledam reklame o glupostima od nekoliko minuta komad svako malo u toku videa. I ne, ne bih plaćao youtube premium jerbo nije sirotinja raja no google koji i onako sluša svaki razgovor i zna o meni više i od mene samog, pa još i da plaćam - neka.

  • +1 4
Link to comment

Ja se za sada snalazim tako što YT video gledam kroz Duckduckgo (radi bez reklama i upozorenja... za sad.)

 

duckduckgo2.png

 

Ovo što sam prvo mislio da će mi raditi (direktno streamovanje YT videa u VLC) iz nekog razloga neće da radi više. Proveriću još... Pas, mater, Google:dry:

 

vlcYT.png

 

EDIT- Da, neće zato što je sada video HTTPS

Edited by Indy
  • Hvala 1
Link to comment

Ja koristim adblocker u chrome-u i to deluje tako sto se youtube uciti sa vremena na vreme valjda dok ne prodju te dosadne reklame. 

 

Ne sumnjam da ce naci nacin da pobede ovu bitku, najbolji inzenjeri rade za njih, ali izgubice rat. Meni su vec sada nepodnosljive te njihove reklame, posebno kad ih naredjaju po dva komada odjednom. Bukvalno mole konkurenciju da izadje sa necim slicnim i preuzme im trziste.

 

Mislim platforma za streamovanje videja, how complicated. Ne znam sta su umislili, samo zato sto su preferiran izbor za vecinu ljudi.

 

I nije velika cena za premium al onda mi dodje jeftiniji da uzmem pretplatu na ove platforme koje se naplacuju a imaju kvalitetniji sadrzaj. 

  • +1 1
Link to comment

Za veće videe (je l videe??) mi još uvek radi download dugme što sam davno instaliralo. Pa skinem neki podcast i slušam natenane, ali ako imam playlistu sa dosta videa (kao što Kesić izbacuje emisiju) onda ubija. Kad se nisam šlogirao pre neki dan, reklama od minut ili nešto jače Aca Lukas trabunja nešto i udara o klavir :/

  • Haha 1
Link to comment

Ja YT koristim samo na radnom kompu, i to retko, tako da mi tih par reklama tu i tamo nisu problem, ali samo da kazem da vas sve vrlo cenim i postujem sto necete da im platite par dolara za premium :heart:

Link to comment
12 minutes ago, goofs said:

Ja YT koristim samo na radnom kompu, i to retko, tako da mi tih par reklama tu i tamo nisu problem, ali samo da kazem da vas sve vrlo cenim i postujem sto necete da im platite par dolara za premium :heart:

 

Očitavam neku ironiju :D

 

Čuj, plaćam brdo stvari, ovo nemam osećaj da je ok (za sada), jbg.

  • +1 1
Link to comment

Bez zezanja, ja plaćam 10€ mesečno, ne preko Turske nego redovno i baš vredi. Kada bih morao da biram izmedju pretplata uvek bi izabrao YT pre Netfliksa npr. 

Link to comment

Ti si beše IT profesionalac? Jbg, meni je YT sasvim ok, sve sa titlovima i slično. Plus YT music koji ima veliku bazu zanimljive muzike. Doduše ja Deezer i HBO max imam svakako preko telefonskog paketa pa mi to služi kao dopuna YT 

Link to comment

Netflix je od pocetka bio platforma koja se placa. Youtube je navukao ogroman broj ljudi koji kace i koji gledaju videje jer je bio besplatan. Sad pokusava polako da nas navuce na kvarno da mu placamo. Ono fazon kao da ti neko besplatno uvede lift u zgradu i vremenom izbaci stepenice jer ih niko vise ne koristi i tek onda krece da ti naplacuje taj lift. Necu u inat :fur:

 

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...