Jump to content
IGNORED

Korisni programi


Recommended Posts

On 24. 10. 2023. at 0:00, zmanic said:

Kod mene LibreWolf bolje radi od Brave, efikasnije.

 

Testirao ga pre par nedelja, odličan je, samo mi fali ipak da se ne resetuje svaki put kad ga ugasim.

 

Znam da je to cela poenta naravno doduše :D

Link to comment
  • 3 weeks later...

Odavno se koristi :D 

 

Paralela za Outlook... Em Client... cita pst fajlove, lako se importuju, a za export nazad u pst i Outlook se treba potruditi malo :D

Link to comment

Meni se cini kroz maglu da smo negde pisali o njemu i pre ali brzi search nije pomogao.

 

Vrhunski programcic kad trebas slati neke dokumente. :)

 

Nazalost za posao nista osim Outlook-a. Uvek postoji neki bug, neki add-on ili neka integracija koja iskljucuje bilo sta drugo.

 

Kad je moj faks (gde ako ne koristis custom kernel na Linuxu si "levat") presao na Outlook sve je jasno...

 

Privatno gmail web ui je jos uvek podnosljiv. Probao sam Thunderbird pre nekoliko meseci ali i dalje previse sitnih

 

 

  • +1 1
Link to comment

To upravo drugar hoce da objasni svojim sefovima na poslu koji hoce da "ustede" tako sto bi da koristi malo Office, malo Libre Office+Em Client ili neki drugi koji cita pst u slucaju da hoce da se vrate na Outlook.

 

Osede covek objasnjavajuci da to ili ne moze ili mora bas mnogo da se iscima da bi proradilo, a i dalje nema garancija da ce sve raditi lepo kao da imaju Office paket.

  • +1 2
Link to comment

Jel moguce da ne postoji jednostavan program koji se instalira na dva racunara i omogucava p2p deljenje fajlova? Kao neki TeamViewer samo za fileShare?

 

Pokusavam da pronadjem, opcije su ili stare ko biblija, ili FTP (koji je pakao za podizanje na Win10, pre cu da sednem u taxi i odnesem fajlove rucno) ili neke online opcije, a necu to. Jednostavan file-share, ja i ortak, jel to zaista neizvodljivo u XXI veku?

Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Jel moguce da ne postoji jednostavan program koji se instalira na dva racunara i omogucava p2p deljenje fajlova? Kao neki TeamViewer samo za fileShare?

 

Pokusavam da pronadjem, opcije su ili stare ko biblija, ili FTP (koji je pakao za podizanje na Win10, pre cu da sednem u taxi i odnesem fajlove rucno) ili neke online opcije, a necu to. Jednostavan file-share, ja i ortak, jel to zaista neizvodljivo u XXI veku?

Reci tacno scenario za koji ti treba. Velicina podataka, da li je one time ili cesce, da li je syncovanje da uvek imate istu kopiju ili ne...

Link to comment

Treba mi kao nekad sto smo imali DC++ habove, samo bez te zajebancije podizanja haba i bez drugih korisnika. Ja i ortak, p2p, da on sharuje jedan folder, ja jedan, on pogleda sta mu treba iz mog i downloaduje kod sebe i obrnuto. Jednom svako malo bismo koristili, ali definitivno ne cesto.

 

Stotine GB su u pitanju, pa ne moze Dropbox.

Edited by goofs
Link to comment
6 minutes ago, goofs said:

Treba mi kao nekad sto smo imali DC++ habove, samo bez te zajebancije podizanja haba i bez drugih korisnika. Ja i ortak, p2p, da on sharuje jedan folder, ja jedan, on pogleda sta mu treba iz mog i downloaduje kod sebe i obrnuto. Jednom svako malo bismo koristili, ali definitivno ne cesto.

 

Stotine GB su u pitanju, pa ne moze Dropbox.

Ako imate legalni Windows, OneDrive bi verovatno mogao da se koristi za to. 

Link to comment

Probaj sa mega.nz imaju shared folders.

 

Druga opcija je da imate recimo syncthing uz eventulano tailscale privatnu mrezu.

 

Treca opcija iznajmite negde VPS i onda podesite rsync.

 

 

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

OneDrive

 

Problem je sto ti oni odrade lock Microsft accounta ako stavljas piratski sadrzaj. (imaju hash-ove fajlova)

 

Jedino da enkriptuju sve.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Ako imate legalni Windows, OneDrive bi verovatno mogao

Na ovom desktopu nemam legalan Win a normalno koristim OneDrive. Sta moze biti problem (jer One Drive koristim za posao/ skladistenje download fajlova)?

 

Na OneDrive ne stavljam nista piratsko/ nelegalno.

Edited by kipo
Link to comment
5 minutes ago, kipo said:

Na ovom desktopu nemam legalan Win a normalno koristim OneDrive. Sta moze biti problem (jer One Drive koristim za posao/ skladistenje download fajlova)?

 

Na OneDrive ne stavljam nista piratsko/ nelegalno.

Dobro pitanje... Pazi neaktiviran Windows nije nelegalan, nelegalno je krekovati Windows a to cak i ne moras da radis sa novijim verzijama jer samo par nebitnih stvari ne radi (i ostaje ona grozna smarajuca poruka u uglu da ga aktiviras). No realno niko nece da te juri zbog licnog krekovanog Windowsa, sve i da to nekako detektuju.

 

Pretpostavljam da se na OneDrive kacis sa poslovnim accountom koji si dobio od firme gde radis? Ako je to slucaj, vecina firma ne dozvoljava pristup tome sa licnih racunara kako bi izbegli dolazak malicioznog sadrzaja (proveri sa njima). 

 

Ja uvek poslovni i privatni svet drzim strogo odvojenim, al ja sam paranoican :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...