Jump to content
IGNORED

Zaglupljivanje nacije


Eraserhead

Recommended Posts

 Dagmar, oni te stvari gledaju svuda - i na tv-u i oko sebe, i konačno - u sebi - magijsko mišljenje je deo odrastanja. Jedan pristupačan, a opet analitički pristup temi mi se čini savim prikladan. Tome škola i služi, ne?

 

 

Magijsko mišljenje je deo odrastanja u Novom Pazaru, moje zaista nije sadržalo magijske elemente. Sa 10 godina deca imo ne treba da se bave ni analitičkim ni neanalitičkim diskusijama na temu magije, a ni nekih drugih stvari koje se danas takođe mogu videti na TVu u nesitne sate.

Link to comment

Kakve sve ovo (prica o hororu kao zanru u knjizevnosti i filmu) ima veze sa napadom sa stanovista religioznog fundamentalizma na knjigu koja je deljena ucenicima. Nezahvalno je pricati o knjizi ako imamo samo tekst u kome se ona kritikuje, ali je ocigledno da knjiga pretenduje da ovim fenomenima pristupi sa naucnog stanovista, odnosno da ih opise i stavi u drustveni kontekst, a da pri tome negira bilo kakvu delotvornost vesticarenja i magije.

 

Upravo tako.

Link to comment

Magijsko mišljenje je deo odrastanja u Novom Pazaru, moje zaista nije sadržalo magijske elemente. Sa 10 godina deca imo ne treba da se bave ni analitičkim ni neanalitičkim diskusijama na temu magije, a ni nekih drugih stvari koje se danas takođe mogu videti na TVu u nesitne sate.

 

Majko mila, koliko budalaština u jednom postu.

 

1. Sva deca prolaze kroz stadijum magijskog mišljenja, bez obzira na sredinu u kojoj odrastaju.

2. Way to go da kultur-rasistički proteraš magijsko mišljenje u Novi Pazar of all places.

3. To što smatraš da si jedino dete na svetu koje nije prošlo kroz fazu magijskog mišljenja speaks volumes o načinu na koji i inače u dsikusijama precenjuješ svoju racionalnost.

Edited by Turnbull
Link to comment

Magijsko mišljenje je deo odrastanja u Novom Pazaru, moje zaista nije sadržalo magijske elemente. Sa 10 godina deca imo ne treba da se bave ni analitičkim ni neanalitičkim diskusijama na temu magije, a ni nekih drugih stvari koje se danas takođe mogu videti na TVu u nesitne sate.

 

erm...ne, Dagmar, magijsko mišljenje je deo prirodnog procesa učenja.

ovo za Novi Pazar ti je super fora.

ja neki put mislim da tvoje osobe pišu dve osobe, jedna obaveštena i sa simpatičnom vrstom suvog humora, a druga piše kao da se napila u lokalnom sedištu DSS-a.

Link to comment

erm...ne, Dagmar, magijsko mišljenje je deo prirodnog procesa učenja.

ovo za Novi Pazar ti je super fora.

ja neki put mislim da tvoje osobe pišu dve osobe, jedna obaveštena i sa simpatičnom vrstom suvog humora, a druga piše kao da se napila u lokalnom sedištu DSS-a.

 

 

Odatle vučem deo porekla i imam puno rođaka. Ja ono što tamo pričaju i rade nigde nisam videla niti želim ponovo da vidim. To su rođaci koji počnu da urlaju na tebe jer ti se prosula kafa iz torbe, a svi oni dobro znaju da to znači da si im bacio čini i navukao smrt u kuću. Ono sa ukidanjem bacača karata i sl sa TV što je bilo kratkotrajno zaživelo kod nas je jedna vrlo, vrlo dobra stvar.

Link to comment

erm...ne, Dagmar, magijsko mišljenje je deo prirodnog procesa učenja.

ovo za Novi Pazar ti je super fora.

ja neki put mislim da tvoje osobe pišu dve osobe, jedna obaveštena i sa simpatičnom vrstom suvog humora, a druga piše kao da se napila u lokalnom sedištu DSS-a.

 

 

:lolol:

 

E, ali tačno tako!

Link to comment

Odatle vučem deo porekla i imam puno rođaka. Ja ono što tamo pričaju i rade nigde nisam videla niti želim ponovo da vidim. To su rođaci koji počnu da urlaju na tebe jer ti se prosula kafa iz torbe, a svi oni dobro znaju da to znači da si im bacio čini i navukao smrt u kuću.

 

Aaa..ok,. Ali nije to to. 

Link to comment

Pa to su stvari koje postoje svuda. Meni je priličan problem što se to projektuje na Novi Pazar kao da je to neka zemlja s onu stranu znanja. Moje komšinice su jedno vrem sve drndale po sanovnicima (posle došla neka druga moda), stalno drže predavanja o tome šta se na sahranama sme, a šta ne sme, o držanju vrata otvorenim, itd. Sve je kulminiralo naravno ratnih godina, kada je racionalna kontrola nad sopstvenom sudbinom bila vrlo teško izvodiva.

Link to comment

a jel neko video tu knjigu uopšte? ne razumem protiv čega su ljudi  tačno. 

 

Danas knjiga, sutra Crna ruža, nije za šalu. 

 

Kratak prikaz: 

Profesor dr Kristof Dakselmiler pripoveda interesantnu priču o magiji. Priča nam o tumačima snova iz antičkih vremena, objašnjava značaj magije za razvoj prirodnih nauka i predstavlja njene moderne oblike, kao što je spiritizam. Šta je "crna", a šta "bela" magija? Šta je prizivanje duhova? Kako je došlo do progona veštica? Može li verovanje u magiju stvarno da ima uticaja na nešto? "Šta je šta" je naučno-popularna edicija, namenjena pre svega čitaocima od 9 do 15 godina, ali i svim ostalim radoznalcima.

Link to comment

Aaa..ok,. Ali nije to to. 

 

 

Ma ja pričam vrlo bukvalno o magiji, i inače ima toga naokolo, ove što razvlače pasijans i sanovnike su neuporedive do čega to može da ode. Mene inače te priče strašno nerviraju, ali ajde čini mi se da je toga manje kod mlađih ljudi.

 

syme, nije poenta u Novom Pazaru, čak su rođaci ne baš iz Novog Pazara nego pored, al da ne pišem baš tačno mesto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...