Jump to content
IGNORED

Zaglupljivanje nacije


Eraserhead

Recommended Posts

Bune se zbog pogresne stvari - zbog, manje vise bezopasne antene za mobilni internet (onaj tenjir). Medjutim pored nje, cini mi se da su postavljene i dve antene za mobilnu telefoniju (lice na izduzene zvucnike). Izgleda da postoji neka zastitna ploca, ali mislim da su ove dve antene (ako sam u pravu) nedozvoljeno blizu ucionicama. Ne znam da li za skole postoji neki stroziji propisi za zastitu od elektromagnetnog zracenja, ali mislim da tu treba biti jako obazriv.Trafostanice su posebna prica. Tu postojie i vibracije i koje mogu biti jako neprijatne cak i kad se kratko boravi u blizini trafostanice..

Link to comment
Bune se zbog pogresne stvari - zbog, manje vise bezopasne antene za mobilni internet (onaj tenjir). Medjutim pored nje, cini mi se da su postavljene i dve antene za mobilnu telefoniju (lice na izduzene zvucnike). Izgleda da postoji neka zastitna ploca, ali mislim da su ove dve antene (ako sam u pravu) nedozvoljeno blizu ucionicama. Ne znam da li za skole postoji neki stroziji propisi za zastitu od elektromagnetnog zracenja, ali mislim da tu treba biti jako obazriv.Trafostanice su posebna prica. Tu postojie i vibracije i koje mogu biti jako neprijatne cak i kad se kratko boravi u blizini trafostanice..
Pa ja sam i ukapirala da se bune zbog antene za telefoniju (mada naravno nemam predstavu kakva je razlika u elektromagnetnom zračenju između antene za mobilnu telefoniju i mobilni internet). Onda znači postoje pravila za zaštitu od elektromagnetnog zračenja sa nekim dozvoljenim razdaljinama? Koje su veće nego što to izgleda sa slike?
Link to comment

Ovaj tanjir zraci samo u jednom smeru (u pravcu slicnog tanjira), jako malo zraci okolo. Ove druge antene zrace u svim smerovima (ne bas podjednako). Nije bitna sama udaljenost, nego intezitet zracenja (koji pak opada sa kvadratom udaljenosti, ali kod antena ne zavisi samo od nje, vec i od dijagrama zracenja antene). Ne znam za sta su ovi prozori na krovu, ali cak i da nisu ucionice, mislim da je sve to previse blizu. Ne bih bas za mesta gde se zadrzavaju deca uopste primenjivao propise kao za radne prostore za odrasle.

Link to comment
Ovaj tanjir zraci samo u jednom smeru (u pravcu slicnog tanjira), jako malo zraci okolo. Ove druge antene zrace u svim smerovima (ne bas podjednako). Nije bitna sama udaljenost, nego intezitet zracenja (koji pak opada sa kvadratom udaljenosti, ali kod antena ne zavisi samo od nje, vec i od dijagrama zracenja antene). Ne znam za sta su ovi prozori na krovu, ali cak i da nisu ucionice, mislim da je sve to previse blizu. Ne bih bas za mesta gde se zadrzavaju deca uopste primenjivao propise kao za radne prostore za odrasle.
Ok. U ovom slučaju sam definitivno na strani roditelja.
Link to comment

Generalno mislim da su problemi u vezi zastite od elektromagnetnog zracenja dosta osetljiva tema. Moj prvi impuls je da kazem da su to teorije zavere i slicno, a onda se setim "naucnih" istrazivanja od pre pedesetak godina koja su govorila o tome kako nikotin nije stetan.

Edited by Aion
Link to comment

O fuck...Upravo sam dobio objašnjenje da je priča o HAARPu tačna jer je bilo na TV i pričali profesori, uz poduži ekspoze o tome šta ima na Aljasci i Australiji... Barajevo se nije spominjalo, sva sreća...Uspeo sam da ostanem pribran, samo klimnem glavom, i promenim temu...Jebem ti TV i budale koje lupaju gluposti na njemu kao i lujde koji veruju svemu što neka kretenčina sa nekom diplomom izdeklemuje na TV...

Link to comment
Novi sajtpredsednika Srbije Tomislava Nikolića („www.predsednik.rs“) pao je samo dva sata od svoje premijere. Iako je sa radom zvanično krenula juče u osam sati ujutro, internet prezentacija je već oko 10 sati bila nedostupna korisnicima da bi tek u poslepodnevnim časovima na sajtu bile prikazane dve velike fotografije, jedna predsednikova, a druga predsednika SAD, povodom susreta dva lidera. U predsedništvu su objasnili da je do kvara došlo jer jesajtsveže „okačen“, te mu je potrebno neko vreme da profunkcioniše.
Jeste, sveže je okrečen pa mu je potrebno neko vreme da se osuši. :lolol:
Link to comment

Odličan sajt, a cifre su zapravo veoma ohrabrujuće. Veoma mi se dopada teorija Wendy Northcutt, prema kojoj su ovi ljudi dali ogroman doprinos čovečanstvu time što su se uspešno eliminisali iz genetske baze i tako smanjili zastupljenost idiotizma među budućim pokolenjima. Treba im odati priznanje a ovakvi izvori informacija su odlična prilika za to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...