Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

4 minutes ago, Svemir Zeka said:

@Shan Jannisi našao taj odeljak/nema ga?

Nisam. Moram priznati da sam malo preleteo, nisam imao zivaca da sve citam.

 

Jel neki eufemizam ili ona teorija da je svaki penetrirajuci sex silovanje?

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Nisam. Moram priznati da sam malo preleteo, nisam imao zivaca da sve citam.

 

Jel neki eufemizam ili ona teorija da je svaki penetrirajuci sex silovanje?

Ma možda i nema tamo, zajebavam se, znam koje su krilatice bilo pored njiih (čak možda i ne njihive, grešna mi duša) 

 

Nisam to čula od ovih naših fem, ali jesam o kulturi silovanja, da nas svakodnevno muškarci siluju. To promoviše par njih, nije baš univerzalno, ali dovoljno su uticajne da mogu da utiču na percepciju nedovoljno zrelih devojaka. Čak bih rekla i nešto gore ali hajde. 

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Svemir Zeka said:

Imala je dosta dobar tekst o raku grlića materice koji je izlečila, o boravku u bolnici, dosta je dobro dočarala taj osećaj blizine smrti, egzistencijalni angst sigurnog nemanja dece jer su joj svi reproduktivni organi odstranjeni, o osećaju jada koji je proizveo i želju da je htela i surogat materinstvo. S te strane joj skidam kapu. Takođe je podržavala kampanju za besplatnu HPV vakcinu.

 

Onda su je neke fem napenalile kako podržava surogat i kako je jadnica. 

 

slazem se. mariji ratkovic je srce na mjestu, ne jednom je uradila dobru stvar, sa hpv vakcinama, pricom o zdravlju, o nasilju nad zenama. pismena je i susretljiva.

 

s druge strane, zna da strahovito lupeta, opstepraktikuje, daje sebi na znacaju, koliko se sjecam po upisu dr studija teorije umjetnosti predstavljala se kao dr, a iz same cinjenice da ce u buducnosti da se bavi teorijom umjetnosti pripisivala sebi strucnost za iglu i lokomotivu, likovnu filmsku muzicku kritiku, sto je nonsens, plus su je i ovdje na forumu hvatali kako lupeta o arhitekturi (zavrsila je osnovne studije)

 

ali u paralelnom univerzumu u kome sudim o nekoj etickoj poziciji nemajuci podataka o njoj osim sto znam ko se za nju zalaze, mogla bih eto da posegnem, govoreci o zenskom pitanju, za ratkovic miljama prije nego za drugim glasnim tviter fem ikonama.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, morgana said:

 

slazem se. mariji ratkovic je srce na mjestu, ne jednom je uradila dobru stvar, sa hpv vakcinama, pricom o zdravlju, o nasilju nad zenama. pismena je i susretljiva.

 

s druge strane, zna da strahovito lupeta, opstepraktikuje, daje sebi na znacaju, koliko se sjecam po upisu dr studija teorije umjetnosti predstavljala se kao dr, a iz same cinjenice da ce u buducnosti da se bavi teorijom umjetnosti pripisivala sebi strucnost za iglu i lokomotivu, likovnu filmsku muzicku kritiku, sto je nonsens, plus su je i ovdje na forumu hvatali kako lupeta o arhitekturi (zavrsila je osnovne studije)

 

ali u paralelnom univerzumu u kome sudim o nekoj etickoj poziciji nemajuci podataka o njoj osim sto znam ko se za nju zalaze, mogla bih eto da posegnem, govoreci o zenskom pitanju, za ratkovic miljama prije nego za drugim glasnim tviter fem ikonama.

Sve si rekla. To je to

 

MR je jedno vreme aktivno promovisala kulturu zdravlja, besplatnu dostupnost vakcina, proveravanje reproduktivnog zdravlja. Za mene dovoljno. 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Ja volim da pitam moderne feministkinje sta je primer pozitivnog muskog ponasanja :D

 

Veliki problem danasnjeg drustva je sto su takvim i slicnim budalama dali moc da upravljaju polisama firmi i kenseluju ljude levo i desno, unistavajuci im zivot za tren.

Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Sve si rekla. To je to

 

MR je jedno vreme aktivno promovisala kulturu zdravlja, besplatnu dostupnost vakcina, proveravanje reproduktivnog zdravlja. Za mene dovoljno. 

 

I Tanja Macura i Gordana Čomić su jedno vreme aktivno promovisale dobre stvari.

  • Haha 1
Link to comment

Malo ste ga preterali s tim paklom i Marijom Ratković. 

 

Složila sam se s morganom za lupetaranje po tviteru, ali Ratković još nije otošla u skupštinu, te je i dalje tw pisanije manje važno od eto tih kampanja, koje su uzgred budi rečeno, urodile plodom. Bitno je to što je vansalonski uradila. Meni je bitno. 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Da nas muškarci svakodnevno siluju...Kada god naletim na ovakvu slobodoumnu uporabu kvalifikacija i kategorizacija,sjetim se Drakona: "Death was the punishment for almost every offence, so that even men convicted of idleness were executed, and those who stole pot-herbs or fruits suffered just like sacrilegious robbers and murderers. When asked why he had fixed the punishment of death for most offences, Draco answered that he considered these lesser crimes to deserve it, and he had no greater punishment for more important ones."...i nasmijem se. Dok Drakon ne dođe na vlast,to jest.

Link to comment

ja nestrpljivo čekam taj tekst koji je davno obećala, valjda za ovu platformu na kojoj se sada oglašava

 

o blow jobu

 

da vidim da li će muškarac i tu da ispadne stalak za qrac u erekciji, ženama koje vole BJ na izvolte ili će se tu neka druga perspektiva otvoriti

 

apropo svaštarenja, vidim da će biti nova tema u eksploataciji - prezentacija holokausta na filmu, možda zato ni da pomene šta se dešava u izraelu. što me i ne iznenađuje, ona baš nema mnogo kičme u svojim stavovima.

 

ukratko, zeka i morg su u pravu, to što je uradila za pitanja ženskog zdravlja je kruna njene karijere. za sada... a ovo uzgredno skretanje pažnje na sebe lupetaranjima poput ovog sa štulićem je za povući vodu iza toga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...