Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

 

14 minutes ago, Eleniko said:

kako sin zna da je mama ta kurva

 

jel mu se hvalila da je nasukavala umetnika ili šta

 

 

Meni je ovo potpuno ali potpuno bizarno.

Toliko bizarno da ne znam šta bih rekla.

 

Zamisli da uopšte imaš identitet po pesmi, i to ono for ril.

 

 

Link to comment

postoji taj jedan ozbiljan trend medju tom ocvalijom generacijom navodno mlađih feministkinja, sada su oko 40, možda malo +

 

kojima gas daju ove klinke iz ženska solidarnost pa sad ove moraju da naskaču na svaku glupu temu

 

sad je u žiži džoni

 

pre toga je bio ljuba vučković zbog one glupave ali ipak interne i nebitne šale iz studija b o kojoj smo pisali ovde, gde se detonirala sejlorka koja je nekada pisala ovde pre nego što je postala važna

 

 odabir tema je tragičan i bukvalno paradigma woke feminizma

 

ako su štulić i vučković glavni problemi žena srbije onda smo na visokom konju

 

tu je sa njima i srbljanović koja je u poznim danima naskočila na taj aktivistički vagon

 

a nigde je nije bilo da se oglasi povodom prokića sa kojim je provela godine u vezi

 

i koji je i u to vreme seksualno uznemiravao koju god je ženu stigao, o čemu je i tada biljana znala detalje

 

ali je bila u fazonu nije se desilo.

 

 

 

 

Edited by Eleniko
  • +1 4
Link to comment

Dobro, jel samo meni odvratno ovo pisanje o privatnim stvarima bez dozvole te osobe? To je izgleda postao neki novi svetski trend i mi treba to da uzmemo kao nesto kul i normalno danas.

 

Doticnoj zelim sve najgore.

  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, Shan Jan said:

Dobro, jel samo meni odvratno ovo pisanje o privatnim stvarima bez dozvole te osobe? To je izgleda postao neki novi svetski trend i mi treba to da uzmemo kao nesto kul i normalno danas.

 

Doticnoj zelim sve najgore.

 

nije samo tebi i to je prvi problem, džoni ima pravo da joj se najebe svega za to

 

to što je on nekima debil mu ne oduzima to pravo

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Eleniko said:

ostoji taj jedan ozbiljan trend medju tom ocvalijom generacijom feministkinja

 

kojima gas daju ove klinke iz ženska solidarnost pa sad ove moraju da naskaču na svaku glupu temu

 

Da, da. Pisala sam već prošle godine nekad, setile su su se neke da se bave feminizmom, a evo kako. Spominjala sam i ŽS, kako da ti kažem, njima ne možeš biti feiministkinja i ne hteti da spržiš sve institucije, to jednostavno ne ide. Videla sam to izbliza, da nije tragično, bilo bi komično. Sve je okej dok nećeš da se baviš ozbiljnom rabotom, ako hoćeš, moraš da prihvatih realnost. Ili ako nećeš, onda možeš da rantuješ, po ulici je efektivnije, po mrežama kažem i stojim - lako je kurčevit biti za umetnike što su bili - jebote umreću od krindža - seksisti. Daj bre, napadni jednog pravog nasilnika.

 

A inače, lično mislim - nek me spale na lomači :D - da bi se pola žena sasralo od sreće da su tema Usana vrele višnje.

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Koji je ovo odlep mozga :lolol: Džoni Štulić je u mladosti previše jebao i tako postao incel, dakle nejebač koji misli da mu žene pripadaju po pravu prirode! 

 

 

Molim vas, pričamo o Mariji Ratković, odlep mozga je sve što očekujem.

Edited by Patty Lee
  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Shan Jan said:

Dobro, jel samo meni odvratno ovo pisanje o privatnim stvarima bez dozvole te osobe? To je izgleda postao neki novi svetski trend i mi treba to da uzmemo kao nesto kul i normalno danas.

.

 

2 minutes ago, Eleniko said:

 

nije samo tebi i to je prvi problem, džoni ima pravo da joj se najebe svega za to

 

 

 

Ovo je i meni upalo u oči. Sad uzmeš, razjebeš vezu i izbaciš knjigu o tome, i kažeš kako je on popizdeo jer si ga ostavila. A jebemu sve.....

  • +1 2
Link to comment

ovo nije prvi put da ovako reaguje kada neko pokušava da profitira od zajedničke historije

 

muško/žensko, nebitno, uvek su dobili ovakav tretman

 

pravi primer rodne ravnopravnosti

Edited by Braća Strugacki
  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, Svemir Zeka said:

Da, da. Pisala sam već prošle godine nekad, setile su su se neke da se bave feminizmom, a evo kako. Spominjala sam i ŽS, kako da ti kažem, njima ne možeš biti feiministkinja i ne hteti da spržiš sve institucije, to jednostavno ne ide. Videla sam to izbliza, da nije tragično, bilo bi komično. Sve je okej dok nećeš da se baviš ozbiljnom rabotom, ako hoćeš, moraš da prihvatih realnost. Ili ako nećeš, onda možeš da rantuješ, po ulici je efektivnije, po mrežama kažem i stojim - lako je kurčevit biti za umetnike što su bili - jebote umreću od krindža - seksisti. Daj bre, napadni jednog pravog nasilnika.

 

A inače, lično mislim - nek me spale na lomači :D - da bi se pola žena sasralo od sreće da su tema Usana vrele višnje.

 

na njihovom protestu je napadnut DJV nogom u glavu i to je prelepo

 

(žs je inače smrtni neprijatelj mariji ratković, gender pitanja ili tako nešto, ratković i srbljanović su pisale biblioteci grada da im zabrani tribinu, i zabranili su je)

 

 

  • +1 2
Link to comment
47 minutes ago, Svemir Zeka said:

A inače, lično mislim - nek me spale na lomači :D - da bi se pola žena sasralo od sreće da su tema Usana vrele višnje.

 

Koliko sam ja skapirao, problem je u tome što Štulić kaže da ona nije bila tema te pesme :D 
 

Quote

 

Usne vrele višnje iliLily Of The West su sticaj okolnosti, jer mislio sam na takozvanu Hrvatsku, kao kurvu kamenjarku (takva se, uostalom, i pokaza), da bih se opakoi gorko našalio (i lažju poslužio, koja se zove i poetska licenca) zadnjim stihom - još volim malu beštiju dragu srcu mom - sa istinitima istinito a sa lažnima lažno, jer drugačije i ne bi moglo.

 

 

Dakle nije seksizam od pre 40 godina problem, nego je problem što sabotira ženi izdavački poduhvat, taj neduhoviti zlobni sujetni incel kome su nježne godine generacije X pripisale veličinu koju nikad nije imao :cry:

 

  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 2
Link to comment

Mada sam (generalno) protiv korišćenja i pominjanja drugih u raznoraznim memoarima i biografijama bez njihove dozvole. na neki način razumem gosopdja Snežanu, i njenu želju da monetizuje Dzonija, ipak je devojka iz pesme "FA FA FA" pored pesme dobila i stan u Zagrebu, a Sneža samo neiskorišćenu avionsku kartu u jednom pravcu.

Edited by Jeremija
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Jeremija said:

Mada sam (generalno) protiv korišćenja i pominjanja drugih u raznoraznim memoarima i biografijama bez njihove dozvole. na neki način razumem gosopdja Snežanu, i njenu želju da monetizuje Dzonija, ipak je devojka iz pesme "FA FA LA" pored pesme dobila i stan u Zagrebu, a Sneža samo neiskorišćenu avionsku kartu u jednom pravcu.

 

Ko i kako? :fantom:

 

Link to comment
16 minutes ago, svashtabezneshto said:

(žs je inače smrtni neprijatelj mariji ratković, gender pitanja ili tako nešto, ratković i srbljanović su pisale biblioteci grada da im zabrani tribinu, i zabranili su je)

 

to je tačno ali javni angažman ŽS i dominacija na tržištutm  itekako daje gas ovima da se nadmeću u foricama tipa inceli, matorci, bumeri i slično, ne bi li ostavile utisak aktivizma.

 

a btw među tom ekipicom itekako vlada podela na pro-ŽS i con-ŽS, da sad ne razvodnjavamo to.

Edited by Eleniko
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...