Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Kachio je neko ono oko spanskih granichara, kako su se izregistrovavali kao zene, pa preko plate uzeli neke dodatke za majchinstvo jer su postali majke svojoj deci i shta vec ne.

Mislim klasichno trolovanje no whatever.

  • Haha 2
Link to comment

Što trolovanje? Samo iznalaženje novih mogućnosti sadašnjih tendencija i rodova, to je nama naša borba dala :thumbsup:

  • +1 2
  • -1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

Što trolovanje? Samo iznalaženje novih mogućnosti sadašnjih tendencija i rodova, to je nama naša borba dala :thumbsup:

 

Nama nije.

  • +1 2
Link to comment

Ja da, sada ili bolje reci za industriju, gospa je vec ozbiljan naucnik.

 

To je americka stvar. Mnogi od nas su odrasli sa majkama koje su radile u razlicitim industrijama. Meni je to od detinjstva normalno. Budu mi cudne te reklame i citav taj cirkus. 


Nekoliko nedelja sam bila u Poljskoj, rade zene normalno u fabrici (energetska i industrijska oprema) svih godina.

 

Doduse znam da se zadnjih decenija u anglosaksonskom okruzenju dosta se islo u komercijalu i menadzerske vode zbog uporedno nizih zarada u cistoj tehnici, a komplikovanijeg i stresnijeg posla.  Pa su izgubili u biznisu par generacija svojih inzenjera sa tim pristupom.
Mislim da je kod Nemaca nesto drugacije,jer su ipak ocuvali industriju.

Edited by Moonwalker
Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:

Ja da, sada ili bolje reci za industriju, gospa je vec ozbiljan naucnik.

Ok, nisam znao.

5 minutes ago, Moonwalker said:

 

To je americka stvar. Mnogi od nas su odrasli sa majkama koje su radile u razlicitim industrijama. Meni je to od detinjstva normalno. Budu mi cudne te reklame i citav taj cirkus. 


Nekoliko nedelja sam bila u Poljskoj, rade zene normalno u fabrici (energetska i industrijska oprema) svih godina.

Da, ali koliko ih radi sa brenerom u rukama i kotrlja CO2 boce po hali? Ili da polira lim u lakirnici? 

 

No, slazem se generalno. Jedan od razloga je to sto je  Amerika je velikim dijelom deindustrijalizirana (mada se to mijenja), tako da je i posljedicno tome manje zena u industriji, pogotovo onim "prljavijim".

Link to comment
18 minutes ago, Peter Fan said:

Jedan od razloga je to sto je  Amerika je velikim dijelom deindustrijalizirana (mada se to mijenja), tako da je i posljedicno tome manje zena u industriji, pogotovo onim "prljavijim".


Ne mogu sada da nadjem jedan clanak gde zene iz tehnickog okruzenja pricaju o svojim iskustvima ima tu puno razlogasto ih nema i kad pocnu, povuku se usled ne bas ugodnog okruzenja.
Uglavnom su iz IT okruzenja i nesto elektronike pricaju o svojim iskustvima. Videli se svasta za radni vek i verujem im. Naravno praceno opstim trolovanjem.

Ima tu kod vas i dosta nasih mladjih koji su zavrsili (bili deca kad su izbegli devedestih). Rade PLC programiranje za neke industrije.


Naucne institucije, univerziteti i instituti su nesto drugaciji. Malo pitomije okruzenje.

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 hour ago, Peter Fan said:

Ok, nisam znao.

Da, ali koliko ih radi sa brenerom u rukama i kotrlja CO2 boce po hali? Ili da polira lim u lakirnici? 

 

 

Imala sam ja u poslu žene koje su radile takve poslove. Par godina, dok ne dobiju povredu na radu, tužbu im firma opstruira, pa zatim žene od 65% plate plaćaju fizikalne i druge terapije, dok zavise od nekoga od koga bi otišle ("što nisi otišla")

 

Druge, pak, jedva čekaju da na tim mestima dobiju posao. Da imaju neki posao, pristaju i na rizik od povrede. Samo da budu nezavisne. 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
15 hours ago, Peter Fan said:

Da, ali koliko ih radi sa brenerom u rukama i kotrlja CO2 boce po hali? Ili da polira lim u lakirnici?

 

Rade zene sve i svashta, za svaku koja ne kotrlja CO2 bocu imash neku koja kotrlja chteke i metle, zene fizikalishu koliko i mushkarci.

Link to comment

jedan od razloga što ne podnosim muškarce je zato što mi je prvi posao bio u fabrici u kojoj su u proizvodnji radili muškarci i žene, metalska industrija, strugovi, zavarivanje i tako ta sranja - ženama na takvim poslovima nije najveći problem posao

  • +1 4
Link to comment
5 hours ago, Mel said:

Rade zene sve i svashta

+1

 

Znam gomilu poslova kojima ogromna većina muškaraca ne bi prišla pod pretnjom smrću, rade žene do penzije. Ajd što je posao kičma da se ostavi nego je i psihički da pukneš. 

  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, Desmond Bojčinski said:

+1

 

Znam gomilu poslova kojima ogromna većina muškaraca ne bi prišla pod pretnjom smrću, rade žene do penzije. Ajd što je posao kičma da se ostavi nego je i psihički da pukneš. 

 

 

Naravno. Post je na temu toga da sam milion puta videla neke komentare mushke manjine kako su mushkarci optereceni tim teshkim poslovima u industriji a kod kuce su tu da ponesu nameshtaj ako treba, i da zene ne zele njihove ruzne poslove.

Za to vreme zene su negovateljice npr shto je sto puta bezveznije raditi nego nositi teret levo desno ako se ima snaga za to.

Otprilike neki underlying message je da zene generalno uzivaju poslovima sa cipelicama i suknjicama, tj ne rade fizichki, shto je potpuno netachno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...