Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

14 minutes ago, Weenie Pooh said:

Bila je odlučna da se, kad odraste, posveti pre svega samoj sebi jer ko nije za sebe nije ni za druge i sav taj džez.

 

Eno je sad, udata za prebogatog IT lika, ne radi ništa jer joj master diploma ne garantuje primanja u rangu njegovih pa je mrzi da traći vreme.


Žena živi svoj san, u čemu je problem :fantom:

 

E sad što na jednog prebogatog IT lika dodje njih 5000 koji se krpe za račune i svakodnevno slušaju gundj a-kako-je-moj-otac-bez-roptanja-brinuo-o-svima-nama, to je vaš problem, gospodo :fantom:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, Leia said:

Žena živi svoj san, u čemu je problem :fantom:

 

U tome što je hronično nezadovoljna, ideja je bila da sama sebi sve obezbedi, ništa muž i deca. Ovo je kompromis mlade nadrkane žene sa zrelom ogorčenom.

 

12 minutes ago, Leia said:

E sad što na jednog prebogatog IT lika dodje njih 5000 koji se krpe za račune i svakodnevno slušaju gundj a-kako-je-moj-otac-bez-roptanja-brinuo-o-svima-nama, to je vaš problem, gospodo :fantom:

 

FnLvJyeXEBM9dex.png

 

Same energy :fantom:

  • Haha 2
Link to comment
40 minutes ago, Weenie Pooh said:

U tome što je hronično nezadovoljna, ideja je bila da sama sebi sve obezbedi, ništa muž i deca. Ovo je kompromis mlade nadrkane žene sa zrelom ogorčenom.


Mozda bi, da je ipak do neke mere iskoristila svoj master bez obzira sto prihod ne dobacuje njegov nezadovoljstvo bilo znacajno manje. Ili da je ostala dosledna sebi.

Ali eto nista makar je napravila kompromis sa sredinom pa da joj bivstvovanje u ovom zivotu ne bude besmisleno.

 

Ne bih rekla da je napredovala u zrelosti. To sto je IT u Srbiji obzirom na prirodu posla funkcionisao zadnjih godina u vakuumu propisa ne cini sve ostale diplome i profesije besmislenim. Sve one imaju svoje mesto i svrhu u ljudskom zivljenju. 

 

40 minutes ago, Weenie Pooh said:

Same energy :fantom:


Placeno, retardirano smece. I kamenolom je dobar za njega.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:


Ili kapitalno ulazu asimetricno (nekretnine). Recimo nece da pocnu da zive zajedno i ulazu u tudju nekretninu ako nemaju pravo na deo vlasnistva.

 

Vidiš recimo, ja sam oduvek prezirala trčanje za nekretninama, vlasništvima per se (moje je, moje), posebno među braćom i sestrama, već to posmatram isključivo inatrumentalno "šta ako". I radi dece, da se ne vuku po tuđim stanovima pola života. 

Meni je mnogo bitnije ko se uložio u to da se pare steknu, makar u konačnici one bile manje u apsolutnom smislu. 

 

I tu se izlazi iz "eto sve je u parama" a ulazi u međusobno poštovanje i trud da se zajednica održi. 

Link to comment
28 minutes ago, Weenie Pooh said:

U tome što je hronično nezadovoljna, ideja je bila da sama sebi sve obezbedi, ništa muž i deca. Ovo je kompromis mlade nadrkane žene sa zrelom ogorčenom.


Jeste vala jebeno kad ti posao pojede čitav dan a i posle posla nisi ni za šta, kad i kako uopšte uživati u blagodetima gomile para ako moraš sam i da ih zaradjuješ

A ona rešila taj puzzle i sad vas troluje najbrutalnije, nEzadoVoljny hnje hnje :fantom:

 

Inače Andrew Tate je u zatvoru ako je za utehu, trenutno nije baš kompetentan da priča o shit životima

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

Vidiš recimo, ja sam oduvek prezirala trčanje za nekretninama


Stvar je sto je u vreme niskih kamatnih stopa ulaganje u nekretninu u duzem periodu postalo stednja. Da stede pare samo u banci, opala bi im vrednost i ne bi mogli da priuste za par godina ni deo toga, zlu ne trebalo. To je racionalno ponasanje, uglavnom su ekonomski pismeniji od nasih prosecnih ljudi. Mada mislim da se to promenilo sada. I da ih i u nas zivot opismenjava ako vec nije deo vaspitanja i obrazovanja.

 

I misli se na onu u kojij zivis, ne investicioni objekat.

Edited by Moonwalker
Link to comment
24 minutes ago, Moonwalker said:


Stvar je sto je u vreme niskih kamatnih stopa ulaganje u nekretninu u duzem periodu postalo stednja. Da stede pare samo u banci, opala bi im vrednost i ne bi mogli da priuste za par godina ni deo toga, zlu ne trebalo. To je racionalno ponasanje, uglavnom su ekonomski pismeniji od nasih prosecnih ljudi. Mada mislim da se to promenilo sada. I da ih i u nas zivot opismenjava ako vec nije deo vaspitanja i obrazovanja.

 

I misli se na onu u kojij zivis, ne investicioni objekat.

Ma ja mislim na generalnu usmerenost na nasledstva, pre svega. Ne na aktuelnu situaciju i to kako ljudi ulažu, nego kako dele (a ponekad se i otimaju :D

Link to comment
2 hours ago, Leia said:

Ne postoji normalan brak, kao što ne postoje ni normalni ljudi koji žive u slozi i harmoniji 24/7, nema svrhe izjedati se jer ne možeš dostići taj ideal

Formiranju takvih nerealnih očekivanja sigurno je doprinelo ono čuveno naše da se roditelji nikako ne smeju svadjati i raspravljati pred decom, pa ih deca posle doživljavaju kao neka premudra božanstva koja svaki problem rešavaju čarobnim štapićem, devojke idealizuju očeve pa im naspram njih sopstveni muževi deluju kao nesposobni šalabajzeri, o tananim vezama majki i sinova bolje da i ne počinjem :ph34r:

Umesto da se na primeru roditelja deca uče kako se komunicira na konstruktivan način, ali naravno ne može neko preneti drugome skills koje i sam nema tako da jebiga

 

prvi bold: živim u normalnom i nikad u krizi/neslaganju braku evo za pet dana okruglo 49 godina

drugi bold: važi za moje potomstvo i njihove partnere evo ima 10 godina.

 

može se.

 

  • +1 6
Link to comment

Naravno da ne postoji idealno i bez svađe, več smo to elaborirali, ja bih se zabrinula da se s nekim ko mi je mnogo blizak nisam nikad posvađala :D

 

Mislim pod normalnim stepen poverenja, bliskosti, ravnopravnosti i nekontrolisanja u takvoj meri da se obe osobe osećaju spokojno i bez neke dubinske nesigurnosti u taj odnos. Mislim da, jasno je šta je "normalno" a šta "nenormalno".

Na stranu što nit znamo o mnogima a mislimo da znamo, plus što ljudi vole malo i da izgledaju bolje, da ne vidi selo...oduvek bilo

Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Naravno da ne postoji idealno i bez svađe, več smo to elaborirali, ja bih se zabrinula da se s nekim ko mi je mnogo blizak nisam nikad posvađala :D

 

Mislim pod normalnim stepen poverenja, bliskosti, ravnopravnosti i nekontrolisanja u takvoj meri da se obe osobe osećaju spokojno i bez neke dubinske nesigurnosti u taj odnos. Mislim da, jasno je šta je "normalno" a šta "nenormalno".

Na stranu što nit znamo o mnogima a mislimo da znamo, plus što ljudi vole malo i da izgledaju bolje, da ne vidi selo...oduvek bilo

eto, zeko, u takvom normalnom braku živim. važno je, baš kao što sam napisao na onom topiku o banovanju da se pre svakog činjenja stavi prst na čelo i razmisli o mogućim posledicama.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Ne bih rekla da je napredovala u zrelosti. To sto je IT u Srbiji obzirom na prirodu posla funkcionisao zadnjih godina u vakuumu propisa ne cini sve ostale diplome i profesije besmislenim. Sve one imaju svoje mesto i svrhu u ljudskom zivljenju. 

 

Apsolutno, ali upravo zato kažem da ne treba vrednovati sopstveni život po tome koliko uspeš da naplatiš od poslodavca, a još manje poredeći plate sa bračnim drugom.

 

Njoj je i jedno i drugo problem, ali to da muž zarađuje drastično više od svake plate koju bi ona mogla da ispregovara je ubija u pojam. Zato umesto da radi nešto, bilo šta, ona sedi i briše suze od frustracije njegovim parama ko Woody Harrelson.

 

giphy.gif 

Link to comment

Za uspesan brak je pre svega potrebno medjusobno postovanje i jedno vrlo jednostavno pravilo - nemoj ciniti drugome ono sto ne zelis da se tebi cini (Hillel pre nekih 2050 godina). 

Oko se na ovo doda dobar medju odnos u krevetu, onda nema problema.

 

Ostalo su trivijalnosti :)

 

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, Weenie Pooh said:

Apsolutno, ali upravo zato kažem da ne treba vrednovati sopstveni život po tome koliko uspeš da naplatiš od poslodavca, a još manje poredeći plate sa bračnim drugom.

 

Njoj je i jedno i drugo problem, ali to da muž zarađuje drastično više od svake plate koju bi ona mogla da ispregovara je ubija u pojam.


Nemam pojma, nisam rodjena, niti odrasla u tom socijalnom sloju, ni u onoj zemlji nismo bili isti. Hvala bogu na tome da mi je procistilo vidike.
Ne mogu da se uzivim u njenu situaciju.

 

Mozda ju je svesno izabrao kalkulisuci da nece moci da naplati svoj poziv i da nece moci da trazi ustupke od njega. Kad zacvrci zakrpi parama i tera svoju agendu. To je kao dobar dan medju onima koji misle da je sve na prodaju.

 

Mozda su mogli da se presele gde bi i ona  mogla kapitalizuje svoje znanje i potencijale. Njemu bi mozda bilo svejedno.


Moje merilo samopostovanja marginalni napor da sebe pomerim iz jednih okolnosti u druge. Sta god taj napor predstavljao u kom periodu zivota. Ko na to pljune ne postoji, nema para koje to mogu da plate. 

Da li je to u apsolutnom smislu merljivo sa necim drugim ne smatra me se. Meni je neprocenjivo. 

Drugo, nego sta cu nego da merim sta naplatim od poslodavca jer radim kvalitetno. Kad naplatim mogu i dupe da obrisem time ili bacim kroz prozor ako mi je ceif, ali kroz racun ce da prodje.

 

Videla sam jednog koja drzi zenu sa doktoratom u drzavi (radila u Institutu) gde ona nema pojma da unovci svoje znanje u depresiji (nije cmizdritis) sa dva mala deteta (do 3 godine) jer je on odlucio da je za decu to bolje. Ona bi da promene drzavu, on nece. Zbog dece, dusevna osoba.


Drugi koji je prvo otisao u privremenu pecalbu je svoju naterao da da otkaz na posao u Srbiji da bi pratila njega, ucena ili to ili razvod. Malo dete opet u slici. Posao koji je imala u Beogradu je kakav se dobija jednom u hiljadu godina.

 

Treci je drzao svoju dok jadna nije obolela od akumuliranog i zavrsila skroz, da bi na kraju konstatovao eto mozda sam je malo previse izolovao.

 

Jedno je licni izbor drugo su «izbori» koji se iznude. One koji su hteli da zive kao domacice ili stay at home mum i mogli to da priuste niko nije ni pre sprecavao.

 

Palim na lijevo. Maligna tema.

Edited by Moonwalker
  • +1 6
Link to comment
7 minutes ago, Moonwalker said:

Videla sam jednog koja drzi zenu sa doktoratom u drzavi (radila u Institutu) gde ona nema pojma da unovci svoje znanje u depresiji (nije cmizdritis) sa dva mala deteta (do 3 godine) jer je on odlucio da je za decu to bolje. Ona bi da promene drzavu, on nece. Zbog dece, dusevna osoba.


Drugi koji je prvo otisao u privremenu pecalbu je svoju naterao da da otkaz na posao u Srbiji da bi pratila njega, ucena ili to ili razvod. Malo dete opet u slici. Posao koji je imala u Beogradu je kakav se dobija jednom u hiljadu godina.

 

Treci je drzao svoju dok jadna nije obolela od akumuliranog i zavrsila skroz, da bi na kraju konstatovao eto mozda sam je malo previse izolovao.

 

Jedno je licni izbor drugo su «izbori» koji se iznude. One koji su hteli da zive kao domacice ili stay at home mum i mogli to da priuste niko nije ni pre sprecavao.

 

Palim na lijevo. Maligna tema.

zašto ne razvod?

 

ovo zbog dece uobičajeno da se istrese i da majka kao majka legne na rudu.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...