Jump to content
IGNORED

The Newsroom


Jolly Roger

Recommended Posts

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    102

  • MayDay

    87

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    24

precrkla sam pred trecu epizodu zbog one ribe iz njujorkera.but i'm on heavens!!! ne bih znala odakle da pocnem. will nije nikakav 'great man oko koga zene oblecu i sluze da mu budu muze', vec je akcenat na registrovanom republikancu koji ne veruje u andjele i ciji program na kraju biva oznacen kao da povlaci na levu stranu. mislim, republikanstvo je dominantno muski sport! 'bias towards fairness' je jedan fantastican netrivijalan koncept o kome sam pocela da razmisljam tek zahvaljujuci ovoj seriji. ja sam curica i meni je dinamika izmedju vila i mekinzi mnogo, mnogo, mnogo divna i interesantna. sloan sabbith ima econ phd sa djuka... :wub:o uticaju medija na glasace, s jedne, i politicare s druge strane je nesto o cemu bih na ucenjackom nivou politekonomski mogla da raspredam satima, ali to zahteva drugu temu. sada samo zelim da sedim i da uzivam i da gledam jos pedeset epizoda odjednom!

Link to comment

e ova epizoda mi vec paše, strepela u prve dve - najvise od potencijalne zasecerenosti.sorkin je u poslednjoj u stvari will - rekao sve sto je hteo da kaze, sasvim razbio ili bar zakomplikovao strukturu - a gledaoci mogu da uzmu ili ostave :D

Link to comment

Meni se čini da mogu da razumem neki bazični antiprotiv stav koji kritika ima prema ovom Sorkinovom poduhvatu, ma koliko ga maskirali u "dijalozi su neuverljivi" i šta sve ne. Jednostavno, ljudi su čuli sve to par godina ranije, i nije im previše zanimljivo da im neko nudi ižvakanu žvaku upakovanu u blistavu novu ambalažu.(A taj problem nisu imali kad su teme bile inner workings industrije zabave, bele kuće, ili proto-social networkinga.)Većini nas sa druge strane sveta, pak, tu ne nedostaje "egzotike". Ma koliko bili informisani o USA dnevnopolitičkim temama, nema šanse da smo zasićeni time kao neko ko tamo živi i radi. Opet, YMMV. Za svaku Mau koja je prvi put čula za bias toward fairness i super joj je, nađe se neki zasićeni Vapad koga ekstenzivno poznavanje Daily Showa & Colbert Reporta :fantom: gura u pravcu blasé gnjavaže.

Link to comment

Pa realno, te Willove epizode saljive i witty kritike u stilu dvojice koje si naveo su najdosadniji delovi u seriji. Ja otkidam na:0. ljubav :heart:1. mediji -> politicki ishodi (mediji -> glasac i mediji -> zakonodavci) 2. corporate governance problemi (povezani interesi: kapital -> mediji; zakonodavci -> mediji) koji prouzrokuju onu primarnu pristrasnost ka partisan medijima ili simply a commercial bias2a. career concerns (glory bias, expediency bias) 3. ostale medijske pristasnosti poput one da se veci deo vremena posveti najskorijim i najsvezijim dogadjanjima, iako bi kriterijum relevantnosti drugacije diktirao, zatim kao pristrasnost ka intenzivnijem izvestavanju o losim vestima, itd...Dobro, malo sam stroga. Popalim se kad krene run down i kada znas da neko nesto radi iz ubedjenja, a ne po algoritmu.

Edited by MayDay
Link to comment
Pa realno, te Willove epizode saljive i witty kritike u stilu dvojice koje si naveo su najdosadniji delovi u seriji.
Kako kome, prvo ja baš i nisam video da se nešto šali kad kritikuje, a drugo, meni nipošto nisu dosadni ti delovi. Evo, to što si navela kao prioritet pod #2 je bila centralna tema ove treće epizode - ako ti je to dosadno, ne znam zašto onda gledaš. Da bi videla da li će Blondie da završi sa Asshole Boyfriend ili Mr. Nice Guy?Nekako računam da većina nas ipak prati seriju zbog tih Sorkinovih rantova oko dnevnopolitičkih sranja (od pre dve godine). A posle oni koji su time bili prezasićeni u RL kažu da serija ne valja.
Link to comment
Kako kome, prvo ja baš i nisam video da se nešto šali kad kritikuje, a drugo, meni nipošto nisu dosadni ti delovi. Evo, to što si navela kao prioritet pod #2 je bila centralna tema ove treće epizode - ako ti je to dosadno, ne znam zašto onda gledaš. Da bi videla da li će Blondie da završi sa Asshole Boyfriend ili Mr. Nice Guy?Nekako računam da većina nas ipak prati seriju zbog tih Sorkinovih rantova oko dnevnopolitičkih sranja (od pre dve godine). A posle oni koji su time bili prezasićeni u RL kažu da serija ne valja.
Kako dosadno pobogu, ako sam napisala da otkidam na to?! Je l ti citas sta ja pisem ili mi otpisujes tek tako? Nije mi Blondie interesantna (ipak je ona najdosadnija), nego Mek i Vil. :heart:
Link to comment

Pa citirani deo kaže "te Willove epizode saljive i witty kritike u stilu dvojice koje si naveo su najdosadniji delovi u seriji", ja ne znam šta drugo to može da znači nego da ti je dosadna osnovna tema serije - fiktivni alternativni pristup medijskom praćenju politike (koji kao ne postoji u RL).Meni je i Blondie interesantnija od Mekog & Vile, ovo dvoje mi deluju kao da nemaju ni H od hemije. Skroz mi je isiljen taj njihov bivši odnos, a ni poslovni se nešto ne vidi (on uglavnom radi šta mu dune) <_<

Link to comment
Pa citirani deo kaže "te Willove epizode saljive i witty kritike u stilu dvojice koje si naveo su najdosadniji delovi u seriji", ja ne znam šta drugo to može da znači nego da ti je dosadna osnovna tema serije - fiktivni alternativni pristup medijskom praćenju politike (koji kao ne postoji u RL).Meni je i Blondie interesantnija od Mekog & Vile, ovo dvoje mi deluju kao da nemaju ni H od hemije. Skroz mi je isiljen taj njihov bivši odnos, a ni poslovni se nešto ne vidi (on uglavnom radi šta mu dune) <_<
Taksativno sam navela. To sto je to najdosadnije u seriji, znaci da je serija toliko vrhunska da nesto sto je u apsolutnom smislu prilicno zabavno je dosadnije od onoga sto sam istakla. Zbog toga ne mogu da docekam sledecu.Nemas pojma u vezi sa Vilom i Mek. Hvala Bogu da sam se rodila ko zensko!
Link to comment

A šta misliš, hoće li da se ispostavi na kraju da je Jim u stvari vanbračni sin Willa i Mackenzie, i onda se on i Maggie uzmu i spasu svet od zombija :wub:Ozbiljno, meni je ta tvoja prioritetna akcija prilično meh, a ono najdosadnije mi je najzanimljivije. U sledećoj epizodi tema je Wall Street, a u onoj tamo ide arapsko proleće :jerry:

Link to comment
A šta misliš, hoće li da se ispostavi na kraju da je Jim u stvari vanbračni sin Willa i Mackenzie, i onda se on i Maggie uzmu i spasu svet od zombija :wub:Ozbiljno, meni je ta tvoja prioritetna akcija prilično meh, a ono najdosadnije mi je najzanimljivije. U sledećoj epizodi tema je Wall Street, a u onoj tamo ide arapsko proleće :jerry:
Pa sta ja mogu sto sam streberche. -_-
Link to comment
stigla mi chomskijeva 'manufacturing consent' jer moram i taj ugao da pokrijem. :Da imam posla onoliko.
Citao neke delove...zanimljivo.Do odredjene granice.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...