Jump to content
IGNORED

The Newsroom


Jolly Roger

Recommended Posts

Ma Arizona je donela zakon (koji je oboren pre neki dan čini mi se)...ma, nema veze. Olivija Mun je slatka ali... a ona plava mi škripi najstrašnije.

Link to comment
  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    102

  • MayDay

    87

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    24

Ma da, zakon o kom se radi nalagao je da policija u Arizoni ima pravo da startuje koga god hoće na ulici iz sumnje da su ilegalci, i traži im dokumenta. To je mačji kašalj za nas koji smo ovde navikli da zaludni policajci traže ličnu kartu iz puke sadističke dosade, ali tamo je bila prilična reakcija zbog implicitne diskriminacije - sumnjičili bi samo građane određenog etniciteta, koji bi jedini morali da nose papire sa sobom da dokazuju da imaju pravo boravka.Što ti plava škripi, Vapade? Meni deluje dosta uverljivo (iako iritantno) u toj ulozi klinke zalutale u poslove odraslih ljudi, patetično zalepljene za svog iskusnijeg dečka...

Link to comment
Ma da, zakon o kom se radi nalagao je da policija u Arizoni ima pravo da startuje koga god hoće na ulici iz sumnje da su ilegalci, i traži im dokumenta. To je mačji kašalj za nas koji smo ovde navikli da zaludni policajci traže ličnu kartu iz puke sadističke dosade, ali tamo je bila prilična reakcija zbog implicitne diskriminacije - sumnjičili bi samo građane određenog etniciteta, koji bi jedini morali da nose papire sa sobom da dokazuju da imaju pravo boravka.Što ti plava škripi, Vapade? Meni deluje dosta uverljivo (iako iritantno) u toj ulozi klinke zalutale u poslove odraslih ljudi, patetično zalepljene za svog iskusnijeg dečka...
Znam tačno o kom se zakonu radi, od trke za predsednika 2007-2008 i to zbog ovog foruma sam počeo da gledam Stjuarta i Kolberta redovno tako da mi je lako da pratim sve ovo, čak mi je simpatično što je anitcipirao obaranje tog zakona, i ta strana je jaka. Ali verujem da može biti problem da se isprati ako ti nije gotovo svako malo na meniju, i oni se trude da približe materiju ali to čine u dahu, i tu je bukvalno par polu rečenica bilo bitno shvatiti, trebali su više o tome. Sada razmišljam, da li će ići neka pucnjava u školi, neki od novijih pokušaja terorista, kada je bio Rod Blagojević, full body scan, ekonomija, ekonomija, ekonomija, i vidim da će pokušati svaku epizodu da prave oko tako nečega a oko toga pokušaju da pričaju dve ljubavne priče, od kojih očekujem da se jedna završi u suzama a druga venčanjem. I ta čitava priča o uprskanom pripremnom intervjuu ove devojke sa likom devojčice i umom malog deteta, reakciji, priči iza toga, i šta je u stvari bilo tu, ona je rekla nešto? Znam pozadinu priče ali i to je jako nategnuto, mislim, možda je čak i on njoj ostao dužan... Posle toga sa onim kao upadanjem kada su bili sa bukerima, pokušaji da se preuzme odgovornost, i upadanjem u reč jedno drugome sa prekidanjem, i na kraju ono kao pijanstvo od jednog koktela, pa nema ona 14 godina. A da ne pričam o mejlu i čitavom tom ubeđivanju kako je on dobar (mislim da će se oni uzeti). Tu je najbolje bilo gaženje blekberija i posle bacanje blekberija :)Imaju još jednu epizodu i posle toga... ne mere.
Link to comment

Meni se svidja Newsroom za sad, ali nikako ne mogu da se otmem utisku da bi ovo moglo putem Studija 60 koji je poceo super pilotom i posle skroz zastranio, seca li se neko one epizode u kome sin objasnjava ocu kako su bas u tom studiju snimali "Who's on first" a ovaj mu odbrusi "to je sve fino sine, ali TVOJ MALI BRAT SAD STOJI U SRED AVGANISTANA!!!1" Ako ista, taj Sorkinov melodramaticni stil pun borbe za pravu stvar™ svakako vise pristaje seriji o nastanku vesti umesto seriji o nastanku skeceva za SNL.Nodobro™, kao sto rekoh, meni ovo za sad valja, rapid-fire dijalozi su tu, Kim Pine Alison Pill je tu... sta kome vise treba? ^_^

Edited by Calavera
Link to comment
Meni se svidja Newsroom za sad, ali nikako ne mogu da se otmem utisku da bi ovo moglo putem Studija 60 koji je poceo super pilotom i posle skroz zastranio, seca li se neko one epizode u kome sin objasnjava ocu kako su bas u tom studiju snimali "Who's on first" a ovaj mu odbrusi "to je sve fino sine, ali TVOJ MALI BRAT SAD STOJI U SRED AVGANISTANA!!!1" Ako ista, taj Sorkinov melodramaticni stil pun borbe za pravu stvar™ svakako vise pristaje seriji o nastanku vesti umesto seriji o nastanku skeceva za SNL.Nodobro™, kao sto rekoh, meni ovo za sad valja, rapid-fire dijalozi su tu, Kim Pine Alison Pill je tu... sta kome vise treba? ^_^
Pa dobro ja sam onu epizodu sa caletom i tvoj_brat_je_marinac_a_sta_ti_radis? shvatio kao ironisanje na ljude koji imaju takav stav, tj. negativan odnos ka takvom ponasanju....
Link to comment

Ja bih cak rekao da je to klasicno ismejavanje ljudi koji imaju suprotno misljenje od njegovog, tj. ne misle kako ce 1 skec sou spasiti svet. Scena i replika su uzas na najmanje 17 nacina.

Link to comment
Nodobro™, kao sto rekoh, meni ovo za sad valja, rapid-fire dijalozi su tu, Kim Pine Alison Pill je tu... sta kome vise treba? ^_^
Ja sam od Sorkina gledao samo Social Network i moram da priznam da mi u Newsroomu skoro pa najviše idu na živce ti dijalozi. Pilot još i nekako, ali u drugoj epizodi svaki kadar u kome su bili Džim i Megi je bio užasno iritantan. Mislim, inteligentno je ono napisano, ali niko onako ne razgovara. Osim ako je to nešto što je baš karakteristično za ljude koji rade u medijima. A sumnjam da jeste.Sve u svemu, za moj ukus je u ove prve dve epizode skoro sve bilo preterano i u skoro svemu su otišli korak dalje nego što bi se otišlo u kablovskoj seriji koja bi bila vrhunska. Bilo bi bolje da je govor na Northwesternu završio na pola. Bilo bi mnogo bolje da se saplela samo Megi a ne i Džim; bilo bi mnogo bolje da je svaki od bitnijih likova ograničen na do jedan bitan monolog po epizodi; bilo bi mnogo bolje da svet (ili bar USA) nije onoliko mali kakvim je prikazan u prve dve epizode (Džimovi izvori, Megin bivši kao guvernerkin press officer); bilo bi bolje da se nisu već u prva dva sata baš onoliko i onako bavili Vilovom vezom sa Mek, a da ne govorim o suptilno uvedenom trouglu Meg-Džim-Don; bilo bi mnogo bolje kad bi Emili Mortimer manje mahala rukama... u stvari, bilo bi mnogo, MNOGO bolje da su odabrali nekoga drugog umesto Emili Mortimer (o brate, ona scena sa lijepom Olivijom :isuse: ), ali OK, to je baš subjektivno :D Ono što mi se prilično dopalo je prikazivanje samog procesa pripremanja i realizovanja emisije, kao i Vilovo vrhunsko obavljanje posla (sve u svemu, Džef Denijels je odličan!). Tu mi je tempo sasvim odgovarajući i stvari nekako legnu na mesto. Dok se dvoje ne upuste u dijalog...Rekao bih da sam video dovoljno i da ovo, što bi naš narod rekao, nije moja šolja čaja. Ali gledao bih ja ovo svakako, samo da je napravio Met Vajner :D
Link to comment
Ja sam od Sorkina gledao samo Social Network i moram da priznam da mi u Newsroomu skoro pa najviše idu na živce ti dijalozi. Pilot još i nekako, ali u drugoj epizodi svaki kadar u kome su bili Džim i Megi je bio užasno iritantan. Mislim, inteligentno je ono napisano, ali niko onako ne razgovara. Osim ako je to nešto što je baš karakteristično za ljude koji rade u medijima. A sumnjam da jeste.
Jebiga, to ti je 1 Sorkin. :D Mene zapravo cudi sto nije bilo vise konverzacija gde ljudi pricaju u pokretu, ono kamera ih prati a oni se probijaju kroz guzvu ljudi, otkljucavaju vrata, cekaju liftove, ulaze u liftove, izlaze iz liftova, sve vreme meljuci sto na sat... nedostaju mi. :( Edited by Calavera
Link to comment

odlican Sorkin :)meni je bas do jaja sto je sve preterano i nerealno, jer ja i hocu da gledam izvestacenu dramaturgiju a ne da vidim kako je "zapravo" u medijima posto me za isto zabole levo cose... jedina zamerka za sada je sto nije prikazao da kamermani po defaultu pojma nemaju o americkom fudbalu, ali doci ce i taj deo na red, siguran sam!

Link to comment
odlican Sorkin :)meni je bas do jaja sto je sve preterano i nerealno, jer ja i hocu da gledam izvestacenu dramaturgiju a ne da vidim kako je "zapravo" u medijima posto me za isto zabole levo cose... jedina zamerka za sada je sto nije prikazao da kamermani po defaultu pojma nemaju o americkom fudbalu, ali doci ce i taj deo na red, siguran sam!
Oooo da debeli doci ce i taj dan...

A pre toga ce kamermani da imaju kadar IT administratora mreze kome samo bulja viri ispod stola...

Link to comment

Не мислим да је драстично пао квалитет после друге епизоде. Долазимо до сада неких очекиваних заплета и схватам зашто би неко мислио да је опао квалитет јер је заплет ушао у очекиване воде, али се не слажем са тим.И, наравно, опет немам појма шта су причали у већини дијалога и вести. А коначно се појављује и Џејн. А и псује. :)

Link to comment

Što, pa sad nije bilo ničeg komplikovanog - pratili su izbore i uspon Tea Party, koja se izdaje za grassroots pokret dok je u stvari blatantan corporate-sponsored pokušaj da se politička scena pomeri dalje u desno.Ni ja ne vidim neki pad kvaliteta, čak je možda office romance aspekt bio manje nametljiv nego u startu :jerry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...