Jump to content
IGNORED

The Newsroom


Jolly Roger

Recommended Posts

Vi ste u nekom gadnom tripu da je novinarstvo = produkcija vesti. Obaška što nije tako, i što se time bave ljudi koji i nisu novinari, ima ih horda i poistovećuju ih sa novinarima na osnovu toga što su zaposleni na Foxu, BBCju, MSNBCju ili RTSu.
Ajd definisi novinarstvo...
Link to comment
  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    102

  • MayDay

    87

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    24

Vi ste u nekom gadnom tripu da je novinarstvo = produkcija vesti. Obaška što nije tako, i što se time bave ljudi koji i nisu novinari, ima ih horda i poistovećuju ih sa novinarima na osnovu toga što su zaposleni na Foxu, BBCju, MSNBCju ili RTSu.
:lol: Samo me zanima kojom logikom objašnjavaš da onaj koji proizvodi vest nije novinar? Nego je šta? Ili ja nisam dobro pročitao, pošto je ovo sumanuto.
Link to comment
:lol: Samo me zanima kojom logikom objašnjavaš da onaj koji proizvodi vest nije novinar? Nego je šta? Ili ja nisam dobro pročitao, pošto je ovo sumanuto.
Govorim o produkciji vesti u smislu emisije...kamermani, montažeri, šminkeri, realizatori, producenti, režiseri i 300 tih kuraca palaca o kojima se ovde radi. I naravno, svi inteligentni, vrcavi, vrhunski profesionalci...
Link to comment
Govorim o produkciji vesti u smislu emisije...kamermani, montažeri, šminkeri, realizatori, producenti, režiseri i 300 tih kuraca palaca o kojima se ovde radi. I naravno, svi inteligentni, vrcavi, vrhunski profesionalci...
Ko je od njih bio vrcav, inteligentan u OVOJ epizodi, uostalom kao da su oni svi debili...I ko od njih je predstavljen (lazno) kao novinar ?A da ne pricam o tome da li oni uopste zele da se predstavljaju kao novinari... Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Primeti da se moja inicijalna primedba odnosila na lubinu konstataciju da ova serija svakoga odučava od želje da bude novinar, odatle je to poteklo.U svakom slučaju, obzirom da je serija truba, i da pride kažu da kvalitet naglo pada nakon 2. epizode ( :lol: ), odjavljujem se sa teme...

Link to comment
Sorkin kod Colberta od četvrtka objašnjava :)
Ali kad ga je stisnuo da i u WW i u Newsroom ima taj megalomanski govor kod likova i da ljudi tako ne pricaju u RL...Sorkin:Pa ni moja srednja nije bas licila na Glee :isuse:
Link to comment

Jasno, Filipenko, nismo se razumeli.Ali, u ovoj seriji imaš suštinu novinarstva, a to je da je lik prepoznao pravu priču iz vesti, iskopao potvrdu, a onda su je svi zajedno ispratili na pravi način i uticali na društvo. Nema dalje od toga.

Link to comment
Ali kad ga je stisnuo da i u WW i u Newsroom ima taj megalomanski govor kod likova i da ljudi tako ne pricaju u RL...Sorkin:Pa ni moja srednja nije bas licila na Glee :isuse:
"He's just doing a line off the golden tablets and shouting 'Look at me, I'm the fucking king of media!'" :lol:Čudno mi je da ljudi odjednom zahtevaju neki realizam od TV-a, i to ni manje ni više nego u deklarativnim monolozima <_<Dobra mi je i druga epizoda, iako još sapunjavija. Radiohead na kraju :wub:
Link to comment
Radiohead na kraju :wub:
U paralelnom univerzumu me ne bi mrzelo da te zamolim da mi objasniš ljubav prema ovom bendu, pošto sam izgleda jedini koji to ne kapira. Ali, nismo u paralelnom, nego u ovom, te me mrzi.
Nema eng prevoda? Ne mogu da gledam Sorkina bez titla <_<
Meni je posle sinoćnje epizode to prvi put palo napamet, pošto mi je dobar deo bio samo mrmljanje.
Link to comment

Nije ljubav prema bendu u pitanju, nego konkretna pesma iz naše mladosti koju nisam čuo sto godina :DTitlove nisam ni ja našao, ali prilično se razume šta pričaju. Nije kao Studio 60 sa svim onim frfljanjem...

Link to comment

Ja sam našla titl, ali i sa njim uopšte nemam pojma o čemu se radilo u ovoj epizodi. Potpuno su mi strani ti njihovi zakoni, pola reči su neke skraćenice kojima ne znam značenje, suviše brzo govore.Mislim da nisam spremna za intelektualni napor koji zahteva praćenje ove serije, pogotovo ne na ovoj vrućini. Možda je ostavim za jesen.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...