Jump to content
IGNORED

The Newsroom


Jolly Roger

Recommended Posts

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    102

  • MayDay

    87

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    24

Kakvo sranje, majko moja :isuse: Gigatone sentimentalnih gluposti na stranu, dva detalja su mi bila posebno iritantna:

 

1) Pošto je odlučeno da ne smeju da puste priču iz (besmislenih) poslovnih razloga, a misle da javnost i dalje mora da zna šta se desilo (u imaginarnoj zemlji Kundu), šta su uradili sa (gotovom, spremnom) pričom? Jesu li je ispod žita plasirali putem nekakvog Sorkin-wikileaksa? Jesu li pustili da Izvor prosto dampuje dokumente na internet? Ne, lepo su spakuvali sve te hiljade dokumenata i poslali ih nekoj ženi od 70 godina iz AP koja nema pojma o čemu se tu radi, ali pošto je karakterna & odgovorna, sigurno će odraditi svoj due diligence, potvrditi sve podatke, proveriti da li je vladin agent bezbedno kod kuće... znači , proći će sama kroz sve ono što na čemu je cela redakcija radila mesec dana - potpuno nepotrebno. Ako je njihov zaključak bio da je sve OK i da priča može da se pusti, zašto je jednostavno nisu dali nekom da pusti, umesto što je uvaljuju nekoj nesrećnoj babi da ceo posao radi od početka?!

 

2) Osvedočeni ateista Will odlučuje, pred svadbu i zatvor, da se moli sa svojim omiljenim popom because why the fuck not :isuse: Svi znamo da su ateisti u stvari tajno vernici kao i mi ostali, i čim im zagusti oni se odmah okrenu Hristu, jel' tako...

Link to comment

2) Osvedočeni ateista Will odlučuje, pred svadbu i zatvor, da se moli sa svojim omiljenim popom because why the fuck not :isuse: Svi znamo da su ateisti u stvari tajno vernici kao i mi ostali, i čim im zagusti oni se odmah okrenu Hristu, jel' tako...

 

Najvece razocarenje za mene. Inace epizoda ok, do trenutka kad im ne daju da objave pricu.

 

BTW, dal Teofil gleda ovo? Verujem da bi poljubio Sorkina, onako slatko! :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment

2) Osvedočeni ateista Will odlučuje, pred svadbu i zatvor, da se moli sa svojim omiljenim popom because why the fuck not :isuse: Svi znamo da su ateisti u stvari tajno vernici kao i mi ostali, i čim im zagusti oni se odmah okrenu Hristu, jel' tako...

Pokusavam da se ubedim da je zapravo pisac hteo da kaze da je Will zaglibio u tvrdoglavosti i da se sada ukenjao, pa pokazuje znak slabosti.

Link to comment

Povodom prvog pitanja,što misliš da će da radi sve ispočetka? Možda mi je promakao taj detalj. Ne mogu da se setim kakva je bila Mek u prošlim sezonama ali ništa mi se ne sviđa njena uloga

Link to comment

Pa poslali su joj bez reči sve zapakovano u milion kutija, šta drugo može da radi, da krene da objavljuje redom stranu po stranu? Mora žena sve da iščita da bi videla o čemu se radi.

 

Tražila je Mekintoš™ da joj Don preporuči nekog odgovornog novinara staaarog kova, on našao babu od 70 godina koja i da hoće odmah da krene da objavljuje, morala bi da prođe kroz iste korake kao što su i oni, dakle da zove nekog iz vlade za komentar, oni joj dođu na vrata i pitaju odakle vam classified documents... a navodno im je rok do uveče ili tako nešto. 

Link to comment

Zašto je onda potrebno da ona bude odgovorna stara škola? Zašto nisu dali bukvalno bilo kome, na primer onom Gawkeru za koji Džimova devojka piše, ako je ostalo samo da se objavi? Zašto nisu poslali medijima van USA, kao što je bio slučaj sa Manning & Snowden leakovima? Ne, nego mora ekskluzivno ACN i niko drugi! Eventualno AP ako baš mora, ali onda AP baba i niko drugi.

 

Sorkin dosta trapavo trpa "scoop" mentalitet u glave svojim likovima, u isto vreme ih proglašavajući ozbiljnim novinarima kojima je stalo isključivo do Istine a ne do ekskluziviteta i senzacionalnosti.

Link to comment

Zašto je onda potrebno da ona bude odgovorna stara škola? Zašto nisu dali bukvalno bilo kome, na primer onom Gawkeru za koji Džimova devojka piše, ako je ostalo samo da se objavi? Zašto nisu poslali medijima van USA, kao što je bio slučaj sa Manning & Snowden leakovima? Ne, nego mora ekskluzivno ACN i niko drugi! Eventualno AP ako baš mora, ali onda AP baba i niko drugi.

 

Sorkin dosta trapavo trpa "scoop" mentalitet u glave svojim likovima, u isto vreme ih proglašavajući ozbiljnim novinarima kojima je stalo isključivo do Istine a ne do ekskluziviteta i senzacionalnosti.

 

Pa hteli su babu jbg,ap im je valjda dovoljno pouzdan,što bi dali u Gawker kad je to sve ono čega se gade? Valjda je logičnije da daju APu nego medijima van SAD.

Link to comment

@answer: Logično je da se da bukvalno svima ako im je cilj javni interes a ne nekakva ekskluziva (i to ekskluziva za jebeni AP). To sve ako su oni odradili ekstenzivni vetting pa su sigurni da je priča legitimna i ne škodi Našoj Stvari, što smo ih gledali kako rade poslednje tri epizode.

Link to comment

@answer: Logično je da se da bukvalno svima ako im je cilj javni interes a ne nekakva ekskluziva (i to ekskluziva za jebeni AP). To sve ako su oni odradili ekstenzivni vetting pa su sigurni da je priča legitimna i ne škodi Našoj Stvari, što smo ih gledali kako rade poslednje tri epizode.

 

pa da ali to je kao usluga babi,šta znam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...