Jump to content
IGNORED

The Newsroom


Jolly Roger

Recommended Posts

  • Replies 471
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    102

  • MayDay

    87

  • Sludge Factory

    31

  • Lrd

    24

Neko je verovatno rekao ovo pre mene, ali ipak :

Džon Galager Džunior, odnosno Džim Harper se pojavljuje u West Wingu. U onoj epizodi kad motorcade ostavi Donu, Tobija i Džoša, pa se kroz celu epizodu vraćaju u Vašington i osmisle onaj plan za finansiranje koledža :) Džon Galager je klinac koji ih odvede na voz (koji ide u pogrešnom pravcu :) )

Link to comment

Vinkice, ja tek sutra mogu da gledam. Hoćeš ti gledati?

 

I ja ću sutra, ako budem mogao da se probudim, jer osećam da me hvata san po prvi put u poslednjih 48 sati...

 

Ne sećam se ničega iz prošle sezone osim da je Sloan tukla nekog što je snimao dok su se seksali, i da Will iz nekog razloga misli da je Đenova salama a ne grad. Dobro, sećam se donekle i poletnog zaključka, nešto u stilu "Journalism harder, motherfuckers!"

Link to comment

Pogledao, dosta dobro deluje kao i svaka prva epizoda svake sezone svega što je Sorkin ikada sprčkao. Višestruki tokovi radnje, sve superdinamično, sjajan Will & Charlie shouting match... Ne znam samo kakva je to priča sa Slumdog Milionerom i poverljivim dokumentima, ima li to osnova u realnosti više nego Genoa ili će se opet ispostaviti da je iz dupeta izvučeno? I zašto svi odjednom toliko brinu oko Maggie, zato što je opet promenila frizuru, ostala bez oba čoeka, radi previše trbušnjaka, šta?

 

Sloan nikad lepša, sad još i priznala da joj ne smetaju muškarci gluplji od nje, što je kod mene upgraduje na status savršenog ženskog bića treće klase :wub:

Link to comment

Čak i oni kakoszovu pametni telefoni su mu sumnjivi, videli smo kako može da se desi da "greškom" proslede privatnu poruku svim zaposlenima. Ne treba ih davati u nežne ženske ruke.

Link to comment

E da, zaboravio sam najsmešniju situaciju: Neil kaže da ga kontaktira neki crypto lik koji hoće da mu dostavi supertajne dokumente, ali traži da on prvo obezbedi bolju zaštitu, pa kaže idi kupi "air-gapped computer" :lol: Voleo bih da prokomentariše neko ko je više tech-savvy od mene, ali koliko znam "air gap" je mera koja važi samo za mreže, ne za pojedinačne kompjutere, i znači prosto da je sistem nepovezan sa internetom i ostalim neobezbeđenim sistemima, fizički je nemoguće da mu se pristupi spolja.

 

Ideja da postoji neka visokotehnološka "šupljina", komponenta koja može da se ugradi u PC da bi ga odsekla od interneta, ali košta jako puno pa Will mora da izvadi keš iz novčanika i ponudi ga Neilu da ovaj ode u radnju, to... to je Mali Perica IT. Imalo bi smisla samo ako Neil loži Willa upravo da bi mu ovaj dao pare, koje Neil onda stavi uz džep, uzme bilo koji stari PC i iščupa mu mrežnu karticu - eto ga, besplatan air gap.

Link to comment

Pa, ako imas masinu koja nije povezana ni sa cim, ti nisi na Internetu. Mislim, moguce je, bez mreze, imati pojedinacni racunar bez Interneta. Jedino sam ja ocekivao da Neil sklapa masinu od razlicitih komponenti, i da dize neki Linux od nule, koji je prethodno kompajlirao iz source-a, ali to malo prevazilazi seriju... Ovako, teorijski, ako uzmes vec instaliranu brand name masinu sa gomilom crapware-a potencijalno imas propust ako si paranoican da NSA ubacuje neke rootkits u nove brand name masine.

Edited by katodik
Link to comment

Šteta onda što diže Windows 8 koji mu automatski traži da bude online da bi imao autentifikaciju :D

 

Ali rekli su konkretno "air gap", to ne znači apsolutno netaknut nego prosto fizički odvojen od interneta. Može da ima kakav hoćeš malware, ako nema pristup internetu - nema pristup internetu, ne može nikako da se pristupi supertajnim podacima osim da neko dođe i sedne za tastaturu.

Link to comment

E da, zaboravio sam najsmešniju situaciju: Neil kaže da ga kontaktira neki crypto lik koji hoće da mu dostavi supertajne dokumente, ali traži da on prvo obezbedi bolju zaštitu, pa kaže idi kupi "air-gapped computer" :lol: Voleo bih da prokomentariše neko ko je više tech-savvy od mene, ali koliko znam "air gap" je mera koja važi samo za mreže, ne za pojedinačne kompjutere, i znači prosto da je sistem nepovezan sa internetom i ostalim neobezbeđenim sistemima, fizički je nemoguće da mu se pristupi spolja.

 

Ideja da postoji neka visokotehnološka "šupljina", komponenta koja može da se ugradi u PC da bi ga odsekla od interneta, ali košta jako puno pa Will mora da izvadi keš iz novčanika i ponudi ga Neilu da ovaj ode u radnju, to... to je Mali Perica IT. Imalo bi smisla samo ako Neil loži Willa upravo da bi mu ovaj dao pare, koje Neil onda stavi uz džep, uzme bilo koji stari PC i iščupa mu mrežnu karticu - eto ga, besplatan air gap.

 

 

Pa, ako imas masinu koja nije povezana ni sa cim, ti nisi na Internetu. Mislim, moguce je, bez mreze, imati pojedinacni racunar bez Interneta. Jedino sam ja ocekivao da Neil sklapa masinu od razlicitih komponenti, i da dize neki Linux od nule, koji je prethodno kompajlirao iz source-a, ali to malo prevazilazi seriju... Ovako, teorijski, ako uzmes vec instaliranu brand name masinu sa gomilom crapware-a potencijalno imas propust ako si paranoican da NSA ubacuje neke rootkits u nove brand name masine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...