Jump to content
IGNORED

Tour de France 2012


malkin

Pobednik TdF 2012  

33 members have voted

  1. 1. TdF 2012 osvojiće:

    • Janez Brajkovič
    • Cadel Evans
    • Robert Gesink
    • Ryder Hesjedal
    • Levi Leipheimer
    • Tony Martin
    • Denis Menchov
    • Vincenzo Nibali
    • Samuel Sanchez
    • Frank Schleck
    • Jurgen Van den Broeck
      0
    • Alejandro Valverde
    • Bradley Wiggins
    • Juan Jose Cobo
      0


Recommended Posts

Contador i Andy su ipak druga kategorija. Ja volim Nibalija, mislim da je jedan od hrabrijih i zabavnijih vozaca za gledanje, ali prosto nije toliko jak da bi na ovakvoj stazi mogao da dobije Froomea i Wigginsa. Da je bilo malo vise brda i josh neko ko bi zabrinuo ovu dvojicu iz Skya, mozda... Da VDB nije rano izgubio minute, i da Samu nije pao, mozda bi bilo drugacije, ali na ovakvoj ruti desilo se tacno ono sto smo i pretpostavili da ce se desiti prije Toura.

Link to comment
  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    191

  • gervasius twinkleminkleson

    103

  • freakns

    47

  • Garnirung

    36

+ je Frank Šlek bio u očajnoj formi sa razjedinjenim timom i na kraju na diureticima.Kako god, sve se poklopilo - lošija konkurencija, konfiguracija, povrede bitnih vozača...tako da smo imali antiklimaktičan Tour, mada sam ja, priznajem, očekivao malo zanimljiviju borbu, makar kvalitetnijeg Evansa.Ne sumnjam da će Prudom malo pažljivije birati trasu za sledeću godinu, ali će opet dosta toga zavisiti od konkurencije.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Nista od Nibalija, sad ce Vigins poslati Fruma po jos jednu pobedu :) uzas, Frum bi ovo uzeo cini se bez problema al nece da ga puste :(

Edited by Barsa
Link to comment

Oh well. Dosadan Tour, dosadan vozac iz dosadnog tima ce ga pobjediti, ali sta je tu je. Steta za Froomea, steta i sto Nibali nece osvojit nijednu etapu, ali mislim da obojica imaju cemu da se nadaju u buducnosti. Now, bring the Vuelta...edit: nego, kakav je Sorensen car :Hail: Povrijedjen, svaki dan u bijegu, uvijek izgleda kao da ce da padne od umora, a uvijek pokusava. Car.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

prvo, moram da priznam da ne razumem Liquigasovu taktiku... ljudi cekaju poslednje brdo, i onda na usponu, napadaju Wigginsa tempom :blink: ono sto je Basso uradio je trebao da uradi na Balesu, pa onda Nibali da napadne na spustu... mislim, svaka cast Boasson Hagenu, Rodgersu i Porteu, ali da njih trojica budu na pola zadnjeg brda sa zutom majicom, e jbg, tako se Wiggins ne dobija. Contador bi mu napravio 10 minuta na prosloj etapi, pa jos 5 na ovoj da mu je trebalo...uopste mi nije jasna ta fascinacija da se ceka zadnje brdo da se napadne. tako je Andy izgubio Tour prosle godine, cekao je zadnju etapu da napadne Evansa, i kada je to konacno ucinio, bilo je kasno. Contador je dobijao Tourove tako sto je napadao kada je imao noge, posle samo pratio. Lens ne bas isto, jer ih je prvo isprasio na hronometru, ali je i on napadao na brdu kada ima noge. ove godine, nije bilo dva napada na zutu majicu. strahota.inace, Froome jeste smarac, ali on je cini mi se mogao dibiti Wigginsa. sledece sezone nema teorije da voze u istom timu. uz njega, Nibali i VDB fenomenalni, ali za mene su otkrovenje Van Garderen i posebno Thibaut Pinot. Pinot i Rolland bi u narednim sezonama mogli da donesu i podijum francuzima, a obzirom da su obojica brdasi bez hronometra, tako ce se nadam se i Tour praviti :D

Link to comment

Meni je jedno od najvecih iznenadjenja od kako pratim Tur mogucnost, ili realna pretpostavka da bi Frum mogao uzeti zuto. Nisam gledao mnogo, ali danas je bio bar minut jaci od Viginsa. Oko Likvigasa - oni odradise sta su mogli. Nibali jednostavno nije bio dovoljno jak.

Link to comment

Sto se Liquigasa tice, mislim da su oni isli na blef - Nibali je rekao da je imao povrijedjen misic od prethodne etape, pa su isli na tempo da bi izgledalo kao da ce da napadne, da bi obeshrabrili ostale timove. I nije na kraju ni izgubio puno...Inace, chitah prichu da ce Shleckovi u Astanu [Nibali je vec potpisao, valjda]. Ludilo.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...