Jump to content
IGNORED

Tour de France 2012


malkin

Pobednik TdF 2012  

33 members have voted

  1. 1. TdF 2012 osvojiće:

    • Janez Brajkovič
    • Cadel Evans
    • Robert Gesink
    • Ryder Hesjedal
    • Levi Leipheimer
    • Tony Martin
    • Denis Menchov
    • Vincenzo Nibali
    • Samuel Sanchez
    • Frank Schleck
    • Jurgen Van den Broeck
      0
    • Alejandro Valverde
    • Bradley Wiggins
    • Juan Jose Cobo
      0


Recommended Posts

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    191

  • gervasius twinkleminkleson

    103

  • freakns

    47

  • Garnirung

    36

jbg, ja sada stigao s puta... i jedino sto mogu reci, nikada dosadniji tour za zutu majicu! jebote, kada su Lens i Contador dominirali, makar su ljudi napadali, nije se desavalo da svaku etapu neko pobegne...go kurac!

Link to comment

Tja. Mislim, bilo je par etapa koje su bile zanimljive, ali sto se GC tice, slabo. Nibali je pokusavao, svaka mu cast, vjerovatno ce i sutra, ali prosto nije dovoljno jak da ostavi Wigginsa i Froomea, a nema ni nikog drugog ko bi mogao da napada. VDB je pokusavao nesto, ali on je imao nesrecu josh u prvoj nedelji da izgubi minute, pa se nisu morali previse ni uzbudjivati oko njega. I Giro je bio slab, Tour josh slabiji, ostalo je da se nadamo da ce Vuelta biti bolja.

Link to comment

Ne znam kako su vodje BMCa i Likvigasa komponovale timove, ali je neverovatno da je Skaj toliko dobro sve spremio za trku, a ovi, pa da kažem prosečno. Ok, Sagan i Van Garderen za zelenu i belu, ali osim danas malo Basso i ono što se Van Garderen žrtvovao da vrati Evansa pre par etapa, skoro nikakva ispomoć za Evansa i Nibalija.Ok, ne pratim baš detaljno biciklizam, ali zar nije ovaj Porte prošle godine bio nevidljiv, barem se ja ne sećam da je na bilo kom bitnom usponu bio uz Kontadora, a ne još da mu je udarao ritam? Sorensen isto.Htedoh reći, nisu baš otežali Skaju ove godine sa izborom tih pomagača.

Link to comment

Nema šta tu puno da se priča, Skaj je ostvario dominaciju kao svojevremeno US postal, kada je na vrh brda dolazilo pet njihovih vozača i trojica ostalih. Ovo čak i nije najjači tim koji su mogli da sastave u brdima, nisu poveli Urana i Gerenta Tomasa, a i ne trebaju im kada tempo koji diktiraju Knis i Boason Hagen ne mogu da prate ni prvi vozači mnogih ekipa. Majkl Rodžers je godinama na trci i uvijek je otpadao na prvom ozbiljnijem brdu. Frum kao glavni pomagač osim prve planinske etape i onog incidenta prije par dana nije ni morao da izlazi naprijed. A nije tačno da profil trke nije dozvoljavao akciju. Da je postojao tim koji ima dva-tri jaka vozača koji bi povukli i otarasili se dva-tri skajovca na Turmaleu, mogli smo da gledamo drugačiju trku.

Link to comment

ma smesni su svi zajedno... ocigledno je da Evans i Menchov nemaju noge, Nibali je nesto pokusavao jos, a ostale GC ni ne interesuje. idi bre kada radioshack posle 3 etape prica o ekipnim bodovima, onda je jasno koliko ih boli kurac da napadnu Wigginsa. covece, njima Cav vuse na planinskoj etapi! Michael Rodgers ispade divokoza jebote.svi gledaju samo svoje dupe, i premalo je ljudi doslo sa zanimanjem za pobedu... Nibali i Van Den Broeck jedini pored Sky zasluzuju cestitke, oni su se makar trudili.

Link to comment

meni se cin da su pre tura samo bmc i sky imali taktiku za generalni plasman/pobediti. svima ostaloma je to bila sporedna stvar. olako se zaboravlja da i napadnuti ne moze pojedinac vec to mora da bude strategija citavog tima, jer i citav tim drzi wigginsa, tako da recimo nibali, koliko god da je u formi, nema teoretske sanse da nesto uradi ako je strategija tima da cuva zelenu majicu ili sta god a nije bas lako da jedan tim istovremeno prati 2 ili vise strategije. inace je opasnost da ispuse kao bmc, evans ne moze i sad moraju da gledaju kako da sa sto manje stete zavrse tur. izgleda da je timovima veliki riziko sa malim/nikakvim sansama za uspeh, da se sada koncentrisu na generalni plasman a da zanemare sve ostalo.

Link to comment
Ne videh sam trenutak. Kako ga pustise?
Magluštija skroz niz spust sa vrha, tako da nisu prikazali sam trenutak, samo se odjednom stvorio pored Voklera i Kesjakofa
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...