Jump to content
IGNORED

softver u naucne svrhe


betty

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    23

  • Indy

    23

  • BraveMargot

    16

  • Prospero

    6

Top Posters In This Topic

daj ne pominji ministri matereti, nisam ni pochela da mislim o tome. jedan shef mi je rekao da mu ne pada napamet za vreme raspsusta, ondak sam ja to isto rekla drugom shefu da meni ne pada na pamet za vreme raspusta, pa su se malo mrzeli unakrst. no to im je shto im je, ako nece neka unose sami ^_^koji su nam rokovi? mislim, sam gospod partenon je dao da proshle godine odshtampam onu extra komplikovanu tabelu sa planiranim fazama i aktivnostima, pa sad ne moram da mislim nishta, samo da raspodelim :s_w:. a i to me zabole, taj plan je ionako prebachen josh na proshlom izveshtaju <_<sta radi taj menelaj medelej? mislim, reference, znam. ubedi me u neshto ^_^

Link to comment

dvajesti januarijmendelej - otvoriš ga, add new, otvoriš pdf, ako je iole noviji rad iz nekog časopisa ili dobro odrađena knjiga u pdfu popakuje glavne stvari (autor, naziv, godina, izdavač), sačuva u svoju bazu. ima plugin za word, kada kucaš neki citat automatski ti pretražuje bazu i unosi referencu, i to po stilu koji si sama odabrala i kreirala.mislim da endnote i reference manager imaju prednost u smislu što mogu automatski da pretražuju net baze ali mi nemamo pristup dobrom delu njih tako da ta prednost nije toliko uočljiva.još je besplatan, ako je to bitno evilsmile.gif

Link to comment
dvajesti januarij
stizem :D
mendelej - otvoriš ga, add new, otvoriš pdf, ako je iole noviji rad iz nekog časopisa ili dobro odrađena knjiga u pdfu popakuje glavne stvari (autor, naziv, godina, izdavač), sačuva u svoju bazu. ima plugin za word, kada kucaš neki citat automatski ti pretražuje bazu i unosi referencu, i to po stilu koji si sama odabrala i kreirala.mislim da endnote i reference manager imaju prednost u smislu što mogu automatski da pretražuju net baze ali mi nemamo pristup dobrom delu njih tako da ta prednost nije toliko uočljiva.još je besplatan, ako je to bitno evilsmile.gif
a bogati, treba da se primim pa da uvedu cijenu pravu sitnicu. necu onda ni pochinjat. mozda iz nove oblasti, za staru mi se ne isplati. dokmi izadje josh ovih 4-5 restlova, batalicu (uslovno) oblast ionako, izarchena je, a i tako znam skoro napamet sve shto mi treba :ph34r:
Link to comment

i ja sam cula da je zotero odlican. ima firefox plugin i kad si na stranici sa abstraktom samo kliknes na ikonicu i clanak je u bazi. ja i dalje koristim endnote, jer me mrzi da se prestrojavam.

Link to comment

Jako se brzo pravi biblioteka sa Zoterom, i retko traži ručne izmene automatski dodatih referenci, dodaje iz pubmeda ili preko doi-a, brz, možeš da searchuješ i koristiš sve foldere u biblioteci istovremeno...E da, jedna od za mene najvećih prednosti je što možete da ga držite na eksternoj memoriji i tako radite na više kompova (meni bilo zgodno da ne vučem svoj laptop na posao-kuća destinaciji).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...