Jump to content
IGNORED

softver u naucne svrhe


betty

Recommended Posts

na mendeleyu imaš automatski svoj klaud i sinhronizuješ na x mašina.a kako ide kad imaš neki pdf i hoćeš da ga ubaciš u zotero?
ima opcija da se ubaci. nisam to dozivela kao dogadjaj ^_^ocu da kazem - ubacio se. Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    23

  • Indy

    23

  • BraveMargot

    16

  • Prospero

    6

Top Posters In This Topic

Sunac ti yebem... statistika na kompjuktorima je malo napredovala od dana kad sam pravio programe za Anovu u Amstrad Basicu.Jedino sto mi se ne svidja u vezi ovog Sensea je sto planiraju da to naplacuju. R i Python su skroz dzabe (a to se odnosi i na razlicite GUI frontove za iste, npr RStudio, koji preporucujem).

Link to comment
Sunac ti yebem... statistika na kompjuktorima je malo napredovala od dana kad sam pravio programe za Anovu u Amstrad Basicu.Jedino sto mi se ne svidja u vezi ovog Sensea je sto planiraju da to naplacuju. R i Python su skroz dzabe (a to se odnosi i na razlicite GUI frontove za iste, npr RStudio, koji preporucujem).
pa moraju da naplacuju, kapiram da ce se mahom koristiti za komputaciono intenzivne stvari, ne dolaze ti serveri i procesori besplatno. ali za individuals i manje zahtevne aktivnosti i nije tako puno. vidim da imaju poseban pricing za unvarzitete, takodje je besplatno za public projekte.
Link to comment

Naravno, ima namena za koje ce to biti cak i vrlo jeftino. Kome treba, taj ce znati.Posebno je dobro za to gde se radi kolaborativno na projektu, sto je nesto o cemu ja prakticno nista ne znam, posto su to oni sa kojima sam ja trebalo da kolaboriram uvek galantno prepustali meni da sve radim. (Plus, kapaciteti obicnih PC-a su odavno prevazisli moje potrebe, davno su bila vremena kad sam "ubijao" kompjutere sa matricama od desetina hiljada podataka, danas to nije nista, mislim da bi se i 1 smartfon s tim brzo obracunao).

Link to comment
Sunac ti yebem... statistika na kompjuktorima je malo napredovala od dana kad sam pravio programe za Anovu u Amstrad Basicu.Jedino sto mi se ne svidja u vezi ovog Sensea je sto planiraju da to naplacuju. R i Python su skroz dzabe (a to se odnosi i na razlicite GUI frontove za iste, npr RStudio, koji preporucujem).
meni je kolega pokazivao kako da koristim kepler gui za linearne modele u R-u, moram da probam ovaj Rstudio da vidim koji mi se vise svidja.
Link to comment

Nisam jos probao, ali mi deluje da nekima ovde moze biti korisno. IPhiton, nesto kao Mathematica za Python, ali i neke druge jezike (ukljucujuci R, mada ne znam kako):http://ipython.org/Za CS-ovce ima i za Haskell, sta vise izgleda da je IPhyton i napisan na Haskell-u.http://gibiansky.github.io/IHaskell/demo.html

Link to comment
ukljucujuci R, mada ne znam kako
tako sto koristis pandas, python data analysis library:http://pandas.pydata.org/ja nekad R, nekad python, kako mi kad dodje, ne mogu da kazem koji mi je omiljeniji.
Link to comment
tako sto koristis pandas, python data analysis library:http://pandas.pydata.org/ja nekad R, nekad python, kako mi kad dodje, ne mogu da kazem koji mi je omiljeniji.
Ne, mislim da se ovde radi o tome da postoji neki pravi interfejs prema pravom R-u (ne bibliotekama slicne funkcionalnosti), kao i prema nekim drugim jezicima (bash, ruby, ...)
Link to comment
Canopy (Enthought distribucija pythona), full verzija je besplatna za one sa akademskom e-mail adresom. postoji opcija i za besplatnu (ogranicenu) verziju za korisnike bez akademske adrese.warning: sjajan za koriscenje, lako se dodaju (preko grafickog interfejsa) mnoge dodatne libraries, ali canopy se instalira (bar na mac-u) na nestandarno mesto, tako da ako kompajlirate neki drugi softver sa ovom verzijom pythona, ponekad moze (a i ne mora) da bude malo muke dok se ne podese sve putanje
Link to comment

Uh, toliko je tih alata, da je to malo i previse. Bolje se uhvatiti jednog, pa ga krsteno izuciti (to vise kazem samom sebi). Ali, ako neko hoce da malo eksperimentise sa razlicitim jezicima, npr. ovde ima sve zivo.EDIT. Lolcode :lolol:

HAI
CAN HAS STDIO?
PLZ OPEN FILE "LOLCATS.TXT"?
AWSUM THX
VISIBLE FILE
O NOES
INVISIBLE "ERRROR!"
KTHXBYE

:rolf:

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...