Jump to content
IGNORED

softver u naucne svrhe


betty

Recommended Posts

aha! ne radi ni:set(gca,'XTickLabel',['aa';' ';'b';' ';' ';' ';' ';'c';' ';' ';' ';' ';'d']) izgleda da broji svaki karakter kao jedno mesto na osi. ima li nesto debilnije od grafika koji ne moze da prepozna da broj moze da ima vise od jedne cifre?i dalje naravno nemam pojma kako da resim problem.

Link to comment
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    23

  • Indy

    23

  • BraveMargot

    16

  • Prospero

    6

Top Posters In This Topic

da li radi ako napravis da svaki string bude iste duzine tj. dodas space posle svakog pojedinacnog slova tj. da svi imaju duzinu 2, a za brojeve u prethodnom primeru po 3 space?ne koristim matlab :(, ne znam da li ovo radi...

Edited by mei
uspavanost
Link to comment
ne koristim matlab :(, ne znam da li ovo radi...
ne smeta, voljna sam da isprobam sve jer imam dovoljno osa na dovoljno grafika da mi se ne isplati da radim ovo rucno. (nisam jos probala, ali:) stvar radi ako ima onoliko karaktera koliko i tick marks, bez obzira da li su spejsovi ili nesto drugo. kad sam usla u neki manual edit mode videla sam da mi je -0.2 zbilja bilo rasireno na prva cetiri tick mark-a. ono sto trenutno jurim kao resenje je mogucnost da matlab zapamti kako mi izgledaju ose, i da to primeni na ostale grafike. odnosno da uradim rucno (rucno nije problem da -0.2 bude label za samo jedan tick), jednom, pa da to negde snimim pa posle koristim. nije da umem ni to, ali mozda mi uspe do kraja dana.
Link to comment
da li radi ako napravis da svaki string bude iste duzine tj. dodas space posle svakog pojedinacnog slova tj. da svi imaju duzinu 2, a za brojeve u prethodnom primeru po 3 space?
:o radi!aaaaaa :Hail: mei spasiteljka! mei carica univerzuma! mei ima pice sledeci put kad krocim na njen kontinent! hvala do nebesa, zaista.
Link to comment
  • 1 year later...
Eureqa (pronounced "eureka") is a software tool for detecting equations and hidden mathematical relationships in your data.
Koristim ovo vec jedno godinu ipo - i sta da kazem - kida. Ja sam u dundjerskoj struci pa ima mali milion metoda & 'metoda' koje se koristim na ovaj ili onaj nacin. Ima kod nas neka prica - kao - sta je bolje - dobar set podataka, ili dobar model ili, mozda, dobar modelar... Ovo ne da potvrdjuje da su podaci naj/naj nego usput i prebiva... Disclaimer: zanemarite hajp koji je u ponekim naucno popularnim clancima otishao par koraka dalje nego sto je imalo smisla. :) Mislim - koncept je poznat najmanje 10-15 godina ali je nacin na koji je ovo izvedeno (plus efikasno & funkcionalno) ono sto po cemu je stvar posebna.Usput - svaki put se setim ove price: The End of Theory: The Data Deluge Makes the Scientific Method Obsolete by Chris Anderson 06.23.08 (Wired)Prakticno uputstvo - ukoliko neka od starijih verzija nece da radi slobodno pomerite datum na racunaru - unazad - koliko treba - posle toga ce uredno da radi. Osim toga - i na mailing listama su komentarisali razliku izmedju rezultata u originalnoj (Eureqa) i ovoj novoj (Nutonian) verziji - treba probati obe, ko ima vremena. Drugo - starija je imala besplatan pristup nekakvim serverima na Cornell-u - ova nova ima pristup nekom cloud-u al' se vreme placa. Simbolicno al' se placa... Sam softver je besplatan.
Link to comment
ukoliko neka od starijih verzija nece da radi slobodno pomerite datum na racunaru - unazad - koliko treba
U vezi s ovim samo sugestija da moze biti prakticno koristenje virtuelne masine (licno koristim VirtualBox - on npr. moze da se potera sa komandne linije sa switchom koji ce doticnoj masini "dati" vreme po zelji).
Link to comment
U vezi s ovim samo sugestija da moze biti prakticno koristenje virtuelne masine (licno koristim VirtualBox - on npr. moze da se potera sa komandne linije sa switchom koji ce doticnoj masini "dati" vreme po zelji).
Za naprednije korisnike, ne? :)
Link to comment
  • 3 months later...

Ja sam se nekad davno malo baktao oko Model Maker-a pa se sad vracam - i vidim da ima svega i svacega (ponesto cak i 'free'):Free: Sphinx SD Tools / SystemDynamics / JDynSim / NetLOGO / MapsimNot so free: OptiSim / Insight Maker / Forio Simulations / Powersim Studio / Simile / Stella, iThink / TRUE (Temporal Reasoning Universal Elaboration) / Vensim / AnyLogic / DYNAMO / Consideo / GoldsimNaisao sam i na predavanja na OCWju (MIT), nije lose da covek obnovi gradivo...Jel' ima neko nekih komentara, iskustava i/ili preporuka? Mislim prvenstveno na softvere.Unapred zahvalan.

Link to comment
  • 2 months later...

jel može neko sa iskustvom da kaže da li je i zašto EndNote x6 bolji od Mendeleya?Koristim Mendeley, OK je integrisan u word, imam i finu kolekciju tekstova, ali me zanima da li se isplati prebaciti se na EndNote. Zanemariti finansijski issue :ss1:

Link to comment
  • 8 months later...

iznenada se nadjoh ponovo u SPSS okruzenju. zna li neko, ako imam repeated measures model sa nekoliko faktora, da li i kako mogu klik-klik tehnikom da naglasim da jedan od faktora nije linearan?

Link to comment
  • 4 months later...
  • 1 month later...
iznenada se nadjoh ponovo u SPSS okruzenju.zna li neko, ako imam repeated measures model sa nekoliko faktora, da li i kako mogu klik-klik tehnikom da naglasim da jedan od faktora nije linearan?
jesi uspela da resis problem? ja mislim da ti za specijalne modele treba R, spss ima samo klasicnu analizu varijanse. iz radoznalosti, cime radis statistiku inace i zasto si se vratila spssu? Edited by BraveMargot
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...