Jump to content
IGNORED

WARNING - Topik za nepropuštanje retko prikazivanih filmova na tv


April

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Dzarmusov Noc na zemlji (sa zvucnim prevodom i naracijom za slepe i slabovidece) upravo poceo na RTS2.

 

EDIT: Pitam se kako ce izgledati scena sa Benjinijem i popom. Tezak film za ovakvu obradu.

Edited by Nesh
Link to comment

benjini mi je pri vrhu glumaca od kojih mi je muka.  uključujući i u čuvenom "život je lep". rimska epizoda je i zbog njegove pojave i sadržaja najgore u ovom filmu.

sama obrada sa zvučnim prevodom mi je bila čudna. takva lakoća psovanja! mislim, kada glumac psuje ili bilo šta vulgarno kaže to mi je, nekako, deo filma i glume. ovde, sve psovke i vulgarnosti, izgovorene od naratora delovale su mi nadrealno. ista ravnoća kao kada dimitrijević odrađuje neki putopis. zamišljam njegove koleginice živanu ili ivanu kako, onako spikerski, kažu "odjebi".

 

nego, u nedelju na pink 2 je poslastica za one koji vole britance. "last orders". ja sam to preveo kao "poslednja tura/narudžba" ovi kaću da je to "poslednja naredba". ko voli hemingsa, mirenovu, kortnija, vinstona i hoskinsa ima priliku za uživanjciju.

Link to comment

25u5zet.jpg2a5x5rn.jpg

 

U sredu 13. na RTS2 u 22:50 - "The Linguini Incident" (Richard Shepard, 1990) :wub:

 

 

 

Veceras na HTV2 u 21:17 "Hævnen" (Susanne Bier)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...