Jump to content
IGNORED

I danas postoje heroji


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • Lancia

    15

  • wall

    14

  • Zupermen

    13

Top Posters In This Topic

aj seti se, majke ti  :fantom:

 

gro evropskog sveta je kudikamo veca stipsa od svaba. 

tebi su vile u glavu. missim, pazi, moguce je da si ti imao dodira sa nemcima samo tamo gde zivis, a to je posebna sorta. bogatuni koji ne moraju vise da rade i kojima je na kursu pri useljavanju receno da se u spaniji daje baksis i zato ga daju. jer im je receno. da nije, sedeli bi u kafani i pili najjeftinije vino koje su kupili u samoposluzi preko puta.

 

Informacija za ovo?

kako bi bilo da procitas post do kraja?

Link to comment

tebi su vile u glavu. missim, pazi, moguce je da si ti imao dodira sa nemcima samo tamo gde zivis, a to je posebna sorta. bogatuni koji ne moraju vise da rade i kojima je na kursu pri useljavanju receno da se u spaniji daje baksis i zato ga daju. jer im je receno. da nije, sedeli bi u kafani i pili najjeftinije vino koje su kupili u samoposluzi preko puta.

 

meni vile, tebi grabulje u glavu. malo vise razmisljanja, pre nego sto odvalis nesto, nije na odmet. prvo, kanari nisu ostrva za bogatune, drugo, ovde se zivi od turizma a ne od domorodaca bez obzira odakle poticu, trece, nemci mozda jesu polurobotizovani ali nisu tj daleko od toga da su glupi, cetvrto, moje misljenje ne zasnivam samo na osnovu jednog ostrva i ne na osnovu nekog predanja i viceva kao ti. peto, mozda i najvaznije, kao narod su najizdasniji u pomaganju svega i svacega ali to je vec sirenje price. 

Link to comment

nigde nisam rekao da su glupi, a ovo poslednje verujem. u osnovi njihove skrtosti je kalvinizam, koji stednju uzdize kao jednu od najvecih vrlina- isto kao kod holandjana, skota, a cekam da se otkrije da su i pirotjanci kalvinisti. stednja nije u koliziji sa davanjem novca u dobrotvorne svrhe, posto i to spada u vrline. ili ce recimo hodati pola sata sa tobom da ti pokazu gde je nesto ako ih pitas na ulici. ali svaki trosak van onog najnuznijeg (u kategoriji hrane, odece, izlazaka) im spada vec pod greh. dakle, nemac moze da ima pola miliona evra u banci, ali ce nositi jaknu koju je u aldiju kupio za 20, piti vino od 2 evra, i nece davati baksis u kafani, ili cak castiti lika koji je upravo njega castio. sem ako im se ne kaze da tako mora. mada dobro, to zavisi malo i od pokrajine iz koje su.

 

a licnih iskustava imam sasvim dovoljno. npr bio kod nemaca u gostima, ponudili me sokom, ja prihvatio. napunili su casu do cetvrtine, bez preterivanja, i to mi dali. dosta mi je. mislim da je ne moram da idem dalje.

Link to comment

koja je to pesma? moram da je cujem!

ona šote more šote. neki glavonja (mislim velja ilić) pre 10ak godina zabranio da sviraju to u nekim svatovima zato što je pesma tobože posvećena šiptarskom bakutaneru koja je kuvala i jela malji deca od škije, pa se isto kao sad za Lili Marlene samo o tome baljezgalo danima po medijima i internetu.

Link to comment

Zbrkano ti to mnogo, da ne gusim vise ko Miralem na moderaciji  :fantom: javna tajna je da je svabo svuda najjmiliji gost, u hotelu, baru, restoranu...sve jede, sve pije, ne reklamira nista i da baksis. oni koji misle suprotno zelim goste (ili nek se druze sa) poput italijana, poljaka, ceha, spanaca...

Link to comment

U pravu je miralem, nemci ne daju baksis. U holandiji. Tamo cuvaju pare za onih osamstopesto kazni koje ce da im napisu holandski saobracajci.

Mislim da je "mrze ih ko nemce" poteklo iz holandije, a osecanje je obostrano :lol:

Link to comment

U pravu je miralem, nemci ne daju baksis. U holandiji. Tamo cuvaju pare za onih osamstopesto kazni koje ce da im napisu holandski saobracajci.

Mislim da je "mrze ih ko nemce" poteklo iz holandije, a osecanje je obostrano :lol:

Ma da se razumemo, svi mi pomalo mrzimo Nemce, hiljadu puta sam rekao i pomislio i da su rasisti i kvadratisani i polukreteni a opet da ih nema, trebalo bi ih izmisliti. Svet bi propao bez njih i zbog njih ce svakako jednog dana propasti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...