Jump to content
IGNORED

I danas postoje heroji


Lezilebovich

Recommended Posts

Da budem jasan - ako je kuvar ovo uradio iz antifasistickih pobuda, svaka mu cast. Nadam se da cu ga videti na protestima protiv rehabilitacije Nedica.

Dobro, ne vidim zasto bi coveka sad trebalo toliko angazovati. Tako ne postajes jasan, nego cinican.

Link to comment
  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • Lancia

    15

  • wall

    14

  • Zupermen

    13

Top Posters In This Topic

Dobro, ne vidim zasto bi coveka sad trebalo toliko angazovati. Tako ne postajes jasan, nego cinican.

 

Ja se nadam da ću ga videti i na gej paradi, protestu protiv SPC, kao prima na stan izbeglicu iz Sirije, ali čak i to na stranu mislim da bih istinski prihvatila tek ako bih ga videla na mojim bio-joga sesijama da se pridruži dok grlimo drveće. Ako ništa drugo, dosadašnje životno iskustvo mi je pokazalo, bez greške, da ljudi koji nisu u kontaktu sa svojim prirodnim nemaju tu izistinsku dubinu duše i kvalitet.

Link to comment

Primecujem da se antifasizam kod Srba ispoljava iskljucivo u trenutcima kada se fasizam prepozna kod drugih naroda - Nemaca, Hrvata, ... 

 

A jbg, isto je i kod njih, što je i logično, onoliko su Nemci i Hrvati propatili od srpskih fašista.

Link to comment

Kako to romanticno opisuje ovaj kuvar. Vidi se i da je stara garda. Kada je zapanjen, pocinje recenicu sa pobogu...

 


Pobogu, pitao sam, šta to rade i zamolio da odmah prekinu.

Verovatno je u stvarnosti to bilo nesto poput: Statoraditebrepickavammaterinaciganska. Sacubresvebredavamjebempospisku. Sefe, budalojednastajebreovojebemtimater. Jelznatebrevibre. Pobogu, zbog nje su Nemci ubili Tomu Zdravkovica. itd. itd.

Edited by Zupermen
Link to comment

covek je ostao bez posla zbog lili marlen, i sad mora da objasnjava aionu i friletu kako ne drzi gebelsovu sliku na zidu. posto je srbin. jebote kurac.

 

Ja bih pre rekao da je ostao zbog posla jer je pravio rusvaj i rantovao u ugostiteljskom objektu u kome je radio. Pesma nije zabranjena, a kad bude imao svoju kafanu, nek bira i muziku.

Link to comment

Ja bih pre rekao da je ostao zbog posla jer je pravio rusvaj i rantovao u ugostiteljskom objektu u kome je radio. Pesma nije zabranjena, a kad bude imao svoju kafanu, nek bira i muziku.

to uopste nije poenta. ona je da forumski mudraci sad od njega prave zborasa i da mora da dokazuje da nije.
Link to comment

Nisam citao ceo thread. Video sam neke poruke na tu temu, ali vise su mi delovale kao fino trolovanje.

 

Cuj, zboras... Verovatno covek "samo" ima tanke zivce i problem sa kontrolom besa. Dobio je besplatan publicitet, pa ce mozda naci jos bolji posao, ili mozda nece, jer gazde nece da zaposle kuvara koji ce potencijalno da sipa misomor u gulas zato sto su dosli gosti iz Amerike (treba se osvetiti za genocid nad Indijancima). U svakom slucaju, za par dana svi ce zaboraviti na ovu pricu, pa ako nadje posao - nadje, a ako ne - uvek moze da prevrce pljeske za 50.000 din.

Edited by Zupermen
Link to comment

Ja se nadam da ću ga videti i na gej paradi, protestu protiv SPC, kao prima na stan izbeglicu iz Sirije, ali čak i to na stranu mislim da bih istinski prihvatila tek ako bih ga videla na mojim bio-joga sesijama da se pridruži dok grlimo drveće. Ako ništa drugo, dosadašnje životno iskustvo mi je pokazalo, bez greške, da ljudi koji nisu u kontaktu sa svojim prirodnim nemaju tu izistinsku dubinu duše i kvalitet.

Ispravno.

Kako je lik u/iz srb da dokaže da nije nacoš. Treba biti obazriv.

Link to comment

to uopste nije poenta. ona je da forumski mudraci sad od njega prave zborasa i da mora da dokazuje da nije.

 

Meni je super kako se neki random kuvar olako proglasi fašistom, ljotićevcem i nedićcem, na osnovu informacija da je 1) imao prigovor na Lili Marlen i 2) je Srbin, a za to vreme Kolindica naci zastavica maksimalno može da popije ocenu da je glupava budalica.

 

Mada jbg, da nisam antiliberalni antizapadnjački ljotićo-nedićevac, možda bi mi manje toga bilo nejasno.

Link to comment

ono? pa ako se nije zajebavao, ta izjava treba da udje u antologiju forumskih gluposti. cek stani, ti stvarno uzimas u obzir mogucnost da se kuvar nacista bunio sto su pustali pesmu koju je gebels hteo da zabrani?

 

 

@frile

dakle teorija je da je kuvar u najmanju ruku Zboraš i dobar poznavalac istorije kojem je prva asocijacija na Lili Marlen Gebelsova zabrana? Važi.

 
 
:isuse:  Otkud vam to, zar vi ovo Ainovo čitate bukvalno? Mislio sam da je jasno da je to samo primer nečeg ekstremno suprotnog od antifašizma koji pripisujemo kuvaru.
 
 
Voleo bih da je kuvar zaista postupio iz antifašističkih pobuda. Bojim se da je takvih ljudi je sve manje, ne čuju se. Ulica nazvana po Pohorskom partizanskom odredu je izgubila ime a da se niko nije pobunio. A sa druge strane slušam priče običnih ljudi kako, na primer, nije trebalo dizati pobunu 27. Marta, eto šta je bilo posle, bolje da smo ćutali i gledali svoja posla.
 
 
 

da i ja budem jasan, lepo je u izjavi rekao sta i zasto je uradio.

 

e sada jedan  :isuse: na moj račun, potpuno sam zaboravio na ovaj detalj.
 
 
------
Edit:  pa jebote ako sve mora da se crta i podvlači i ako moje objašnjenje nije dovoljno jasno:
Ne mislim da je to kuvar uradio zbog Gebelsove zabrane iz 1942.
Edited by Frile
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...