Jump to content
IGNORED

I danas postoje heroji


Lezilebovich

Recommended Posts

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • Lancia

    15

  • wall

    14

  • Zupermen

    13

Top Posters In This Topic

Zbrkano ti to mnogo, da ne gusim vise ko Miralem na moderaciji :fantom: javna tajna je da je svabo svuda najjmiliji gost, u hotelu, baru, restoranu...sve jede, sve pije, ne reklamira nista i da baksis. oni koji misle suprotno zelim goste (ili nek se druze sa) poput italijana, poljaka, ceha, spanaca...

Ne bune se? Mislim da si tu omanuo malo. Gde god u kom god hotelu sam bio uvek je bio neki nemac koji se buni i kuka što je ovo ovako , a ovo onako kad tako nije na slici.

U jedno 40% slučajeva su u u pravu, samo što se ja ne bih bunio ni za tih 40% jer mi to oduzima vreme i živce...

Link to comment

Problem je France, sto je Svaba svuda najvise, procentualno su slabe kukumavke. Sta je kukanje, treba presedeti jedno prepodne u hotelu, gde su gosti Talijani ili Spanci i ne treba ti nista vise u zivotu.

Link to comment

Ma da se razumemo, svi mi pomalo mrzimo Nemce, hiljadu puta sam rekao i pomislio i da su rasisti i kvadratisani i polukreteni a opet da ih nema, trebalo bi ih izmisliti. Svet bi propao bez njih i zbog njih ce svakako jednog dana propasti.

+1

 

Ima samo jos jedna zackoljica u vezi sa Lili Marlen, kad se vec oko nje zapenilo: daleko od toga i nedajboze da bi pesmu trebalo zabraniti, naprotiv, treba je pamtiti, i sam sam je na forumu pustao 10-ak puta, uostalom, ko voli, eno ima i verzija na engleskom, peva Marlena Ditrih, pevala je i u tek oslobodjenom Parizu, a ona sigurno nije bila naci.

Problem je kad dodje neki hazard i placnim glasom objavi da je to samo 1 pesma koja se pevala jos tamo neke 1915. i koja samo™ objasnjava besmisao rata.

Koliko onomad su nas ovde ubedjivali da su i spomenici/ groblja nesto, eto, onako sto se podrazumeva.

Kvaka je u tome sto WW2 nije bio besmislen, za neNemce pogotovo.

Pesma je tu gde jeste, svako moze da je pjeva, ali tesko da iko ko u kafani zatrazi ili odsvira Lili Marlen ima na umu besmisao rata i odavanje duzne paznje patnjama miliona bezimenih vojnika: Lili Marlen je naprosto - Lili Marlen: u kafani ili na javnom mestu ona moze da predstavlja samo i jedino nevaspitanje, nekulturu, bahatost ili provokaciju.

A da je shvati kao provokaciju moze, ima pravo svako: od onoga ko je samo nacuo nesto o pesmi (sigurno nije cuo verziju iz 1915), preko onoga ko je zapamtio scenu sa Tomom Zdravkovicem, pa sve do nekog ko itekako ima razloga da popizdi na one koji su pevali Lili Marlen u njenom izvornom™ znacenju.

Nadje se tu i dezurni kulturni, koji nam objasni da je Lili Marlen za Nemce simbol otpora nacizmu, zaboravi da pomene i pomirenje, polako, ima vremena.

Mislim, kur moj je ona simbol otpora, nemoj samo Nemci i njihov otpor nacizmu, najebasmo kolektivno dok su oni otporasili do poslednjeg daha.

Nadje se i dezurni identifikator™ koji se super zabavlja pljuvacinom Lili Marlen, jer je, eto, i Velja Ilic onomad zabranjivao 1 pesmu, pa smo valjda svi Velje, primitivni itakoto...

 

Tako da, jebiga, Lili Marlen je - Lili Marlen.

Sad, sto ne izaziva asocijacije na prolecno cvece, jebiga, ko im je kriv.

Link to comment

ali tesko da iko ko u kafani zatrazi ili odsvira Lili Marlen ima na umu besmisao rata i odavanje duzne paznje patnjama miliona bezimenih vojnika

Previse ucitavas za nesto cemu fali kontekst, da li su nemacki turisti trazili tu pesmu ili je orkestar to odsvirao samoinicijativno.

Link to comment

Ni tu ne pise da su nemacki turisti trazili pesmu.

 

Tražili su Eriku, ovi rekli ne znamo gazda jel može Lili Marlen, al tiho ćemo da ne čuje kuvar, malo je nezgodan tip. Al jbg, ovom baš prestalo da cvrči meso u tom momentu i...eto.

Link to comment

Previse ucitavas za nesto cemu fali kontekst, da li su nemacki turisti trazili tu pesmu ili je orkestar to odsvirao samoinicijativno.

  

To i kazem, samo namenski zna zasto ide okolo i pise ovakve stvari.

 

Ko god i kako god, Lili Marlen je Lili Marlen.

 

A sto se tice argumentacije zvane 'ucitavanje' sa sve kevtanjem oko mojih postova, nemam drugi odgovor do: voleo bih da sam u kafani u kojoj ti ili neko od branilaca kafanskog izvodjenja Lili Marlen naruci istu :fantom:

 

Cao, zdravo.

Link to comment

Pa zar nije još gore ako su naši samoinicijativno svirali
Za Nemce može da ima i te druge kontekste, a za naše samo jedan

Osim ako nije bilo neko šaljivo veče. Možda su im posle svirali Otpisane 

-_-
 

Link to comment

Ni tu ne pise da su nemacki turisti trazili pesmu.

 

 

verovatno i nisu, valjda je to jedina svapska koju su znali da otpevaju

to je cepanje dlake na 1/4. čuš sad da forenzički utvrđujemo da li je orkestar svirao samoinicijativno ili su je naručili. to možemo saznati na dva načina, da o tome progovori neko iz orkestra, a do toga neće doći, bar sudeći po istraživanju novinara ili da neko pronađe te nemce i da čuje njihovu stranu

 

niti u jednoj srpskoj kafani, a posebno skadarliskoj lili marlen nije deo čak ni proširenog repertoara. ja tu pesmu nikada nisam čuo da neko svira u kafani. pričao sam juče sa "kolegom" koji svira po kafanama preko 25 godina ni njemu nikada niko nije naručio u tu pesmu

 

pesma je svirana, čovek koji se pobunio je oteran sa posla zbog toga i tu je valjda poenta ove epizode i naše palamuđenje o istoj

Link to comment

 

voleo bih da sam u kafani u kojoj ti ili neko od branilaca kafanskog izvodjenja Lili Marlen naruci istu.

 

Ko je narucio pesmu, pitanje je jednostavno? Slusam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...